• Advertisement

Да говорим с децата за секс - кога?

Форум за семейните българи.

Мнениеот lili_vlaeva » 11 Юли 2007, 21:56:50

Ми според мен колкото по-рано,толкова по-добре. В моето семейство винаги това е била тема табу и продължава да бъде. Винаги сам се чудела на приятели,които говорят с родителите си за секс.Просто ми беше адски странно защо и аз не мога с моите. C майка ми проведохме един единствен път подобен разговор и то беше вече,когато тя разбра,че аз съм се запознала с това нещо "секс". Не трябва да е така,защото понякога информацията,която се получава от други източници не е съвсем точна и правилна и може и да доведе до отклонения. Така че родители дерзайте, няма срамно,може да бъде само полезно и вие после да сте спокойни!:wink:
I hope life isn't a big joke, because I don't get it. ~Jack Handey
Аватар
lili_vlaeva
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 5 пъти

Мнениеот tobiazz » 12 Юли 2007, 00:52:30

И аз смятам, че родителите трябва да говорят за това с децата си и да им обяснят нещата спокойно и без недумлъвки. Важно е, също така да го направят по-рано, за да не изпадат после в ситуацията на догонващи и да чуват репликата "Да, бе знам ги тия работи". А, какво точно се знае и колко е вярно да е друг въпрос :wink:
Аватар
tobiazz
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот sie » 12 Юли 2007, 08:58:00

Единствена майка ми от родителите ми се осмели да каже нещо по темата. Един ден просто ме попита дали ползвам презервативи :lol: А 2-3 години преди това ми даде една книжка "Аз ставам жена". Не, че тия неща не ги знаех вече, но все пак - мило от нейна страна.

И въобще не съжалявам, че родителите ми навремето не са ме хванали да ми говорят за секс - беше си изпепеляващо неудобна тема за обсъждане с родителите и още си е.. Добре съм си така - самообразована по въпроса.

С моите деца - не знам дали ще има нужда да ги отварям по темата. Когато питат ще им отговоря, но ако никой не попита и не се наложи - мисля, че няма да започна темата. Хаха, оставям тази приятна задача на таткото. :lol: :wink:
Science is God
Аватар
sie
Тукашен
Тукашен

Мнениеот mami » 12 Юли 2007, 11:12:13

А може би трябва да се въведе тази информация и като учебен предмет в училищата?!
Аватар
mami
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bgpower » 12 Юли 2007, 18:52:34

Хм... според мен по-скоро не! това е личен разговор и най-ползотворен е с родителите! В училище от към биологична гледна точка се учи достатъчно.
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот Galina » 17 Август 2007, 14:53:56

Съгласна съм, че от биологическа гледна точка се учи в училище,a и има много материал за четене, гледане...Но за секса според мен трябва да се говори и от морална (психологическа) гледна точка и тук е мястото на семейството.
Galina
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот 6o6lek » 1 Януари 2008, 18:06:43

Имам дъщеря на 3 години и от сега вече ми задава въпроси , които на мен са ми били нужни около 15 години за да формулирам . Малко ми е трудно да говоря за отношенията между мъжете и жените с нея , но съм на мнение , че откровенността е важна в случая . Много е рано още да я запознавам със същността на въпроса , много е рано , но определено не и говоря , че щъркела я е донесъл . Така или иначе детето един ден ще се изправи лице в лице с тези отношения и ще е добре да знае отговорите .
Аватар
6o6lek
Нов потребител
Нов потребител

Мнение

Мнениеот veilet » 1 Януари 2008, 19:33:15

Да, в училище този въпрос е залегнал в 3 урочни единици по биология в 8 клас.Но те са пхредставени както от анатомична гледна точка, така и от гледна точка на хигиена на секса.Отделно в Час на класа има отделни учебни часове, в които медицинското лице на територията на учебното заведение провежда беседи с учениците.Ако липсва здравно лице тази роля изпълнява личният лекар- за училища в малки населени места.Освен това в културния календар на всяко училище би следвало да се отдели внимание на мероприятия със специалисти на РИОКОЗ- бившето ХЕИ. Те пристигат по покана на директора на училището с брошурки, видеоматериали /навремето/, СД и ..... т.н. и провеждат разговори с по- големите ученици.Разбирайте от 5 клас нагоре.Даже им раздават презервативи на подходящо организирани тренинг- игри с децата.Много е интересно и най-вече полезно за подрастващите.Такива нестандартни форми на поднасяне на иначе "срамната" информация постигат максимално заложените цели за тази деликатната материя.
Аватар
veilet
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 44 пъти
Благодарено: 62 пъти

ХАХА-ЧЕ ТЕ ВСИЧКО ЗНАИАТ

Мнениеот aleksenof » 26 Юли 2008, 16:01:27

:shock: би било готино но не знам все пак е малко срамно да се говори с децата за това.срамно е и неудобно.виж някой друг близък по става-леля,цицо,.....но на мене ми е трудно по точно срамно това.
:shock: :shock:
Аватар
aleksenof
Нов потребител
Нов потребител

Re:

Мнениеот silve_r_star » 5 Септември 2013, 00:41:56

mami написа:Трябва да се говори с децата, но няма точен момент!
Когато един родител се интересува от своите деца, знае кога да проведе този разговор.....

=D>
silve_r_star
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 2 пъти

Re: Да говорим с децата за секс - кога?

Мнениеот malinapetkova » 11 Септември 2016, 12:31:58

Според мен ми всички деца този момент идва по различно време. Зависи кога ще започнат да излизат, да се занимават с гаджета, но 15,16 години е нормална възраст.
malinapetkova
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Мнениеот olga » 11 Септември 2016, 13:57:55

Ха-ха-ха. На 9 го правят, но ние да говорим с тях за това на 15-16. Или имаш предвид те да ни научат на нещо ново като са на 16.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот bknf » 11 Септември 2016, 15:39:43

Че вие, като сте били деца - говорили ли сте с ваште родители по такива въпроси?
Аз - никога-)
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 279 пъти
Благодарено: 434 пъти

Мнениеот boyko123 » 11 Септември 2016, 22:30:33

Хм, на едни приятели в Германия отрочето от мъжки пол, като беше на около 12г., учиха за секса в училище, май беше като част от някакъв предмет, не помня точно какъв. Може би зависи и от провинцията и от типа училище.

Та беше получил за домашно, заедно с разни други неща, да изброи 5 действия, които доставят сексуално удоволствие на жената. Хлъц :mrgreen: . Доколкото знам обаче, си останаха само на теория, без практически упражнения ;-)
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот rikiking » 12 Септември 2016, 07:47:35

olga написа:Ха-ха-ха. На 9 го правят, но ние да говорим с тях за това на 15-16.

На девет го правят в Шекера,Филиповци или в Гиздова Маала , не деца родени и отгледани в нормални бели български семейства.

А с тия от Маалата наистина няма смисъл да се говори и на петнайсет като станат, щото пак няма да вденат.
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan

Потребители благодарили на автора rikiking за мнението:
Mony60
Рейтинг: 4%

Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

ПредишнаСледваща