• Advertisement

Захранване на бебе

Форум за семейните българи.

Мнениеот Liska » 5 Юни 2007, 10:25:40

lu_bg, да ти е жив и здрав дребосъка, че да те изненадва все повече! И с всеки ден става все по-хубаво!
Аз захраних моя дришльовчо след като направи 5 месеца, горе долу по тази схема: Säuglingsernährung. Започнахме с морковчета, които плюехме с бръмчене и хубаво ги разпръсквахме в диапазон от 30-40 см. Открих, че бели дрехи не са подходящи в този период. После ядохме морковчета с картофки. Много гадно, но Филип не се оплакваше - и те бяха подходящи за плюене. След тях се спряхме на картофчета с тиквички на Хипп. Те са безопасни за околната среда. Ядем само тях, като веднъж до два пъти в седмицата му добавям и пилешко. После започнахме със зърнените каши вечер и когато стана на 7 месесеца започнах да му давам и безмлечна зърнена каша с банановото пюре на Хипп. Това е всичко, което ядем. Филип сега е на 8 месеца.
Вчера му дадох за първи път истински банан (хубаво намачкан). И от 2 седмици започнах да му давам ябълков сок, разреден с вода (40% сок, 60% вода).
Ако не знаеш накъде си тръгнал, ще стигнеш някъде другаде...
Аватар
Liska
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот ljuba » 5 Юни 2007, 17:55:31

@lu_bg,хайде и аз да се наредя след Liska с поздравленията и съветите :lol: Да ти е жив и здрав младежа и само да ви радва!Относно захранването нашия посерко(щот на Liska е дришльо)го захраних с картоф и адаптирано мляко-на пюренце,аз съм по бързите процедури,освен това имам опит от преди това с дъщеря ми и много бързо му включих и морков,тиквичка,та даже и броколи.С тиквичката директно ми направи маска на лицето само с едно "бърррррр" :lol: не че се оплаквам де-грижи се за майка си момчето!Но когато нещо не го кефи му слагам малко плодово пюре от тези дето са за след 4 месеца и той си го хапва с кеф!Аз го захраних веднага след като навърши 4 месеца!
Ако нямаш усмивка ще ти подаря моята
Аватар
ljuba
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 90 пъти
Благодарено: 168 пъти

Мнениеот Liska » 5 Юни 2007, 19:26:26

Любе, ти добре раздаваш съвети, моме, ама къде са снимките? Вече остаряхте, аз още не съм ви виждала. Лелееее, кога и вие станахте на 4 месеца? Аз си мисля, че преди месец се беше наредила пред болницата?! Аууу...
Аватар
Liska
Роден писач
Роден писач

Мнениеот velingrad » 5 Юни 2007, 22:32:18

Мили Дами,
да ми изсъхнат пръстчетата, че се захванах да ви създавам нова Тема.
Извинете ме, моля. Вместо да я разделя, аз изтрих првоначалното мнение/запитване на lu_bg, за което много съжалявам.

lu_bg написа:Привет! Честито и от мен с огромно закъснение, но пък хубавите новини не остаряват Laughing

Гледах този форум и така след като и аз имам един малък мишок мисля че точно форум под името "бебе" е мястото където млади и неуки майки като мен например могат да споделят мисли и проблеми.
Надявам се че можем да сме си от полза и да обменяме опит!

Моят дребосък е на три месеца сега и тепърва открива света и ме изненадва с различни неща. Това което ме интересува в момента е как да започнем захранването с пюренцата и други подобни ввъпроси относно храненето след 4-я месец.

Приятна седмица и ще се радвам на отговори!

:oops:
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот lu_bg » 6 Юни 2007, 13:58:52

Привет от мен! Много, много ме зарадвахте с вашите предложения i info, определно ще ги пробвам. Аз вече само чакам да навършим прословутите 4 месеца и да хапваме пюренцата. Заредила съм се вече с моркови и тиквички! :lol: Обещавам да съобщя успехите и разочарованията ни.

Благодаря и за милите думи и помоща, надявам се на вашата помощ и за напред, като млада и неопитна мама се радвам на всеки съвет!

А относно изтриването на допитването ми [-X ще се опитам да не го приемам лично :lol:

Приятен ден!
Аватар
lu_bg
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 6 пъти

Мнениеот kukla » 9 Юни 2007, 00:31:56

Пропуснала съм да честитя на младата майка!
И да й пожелая дупе да й е яко и да й е здрав сънят!
Веселбата става все по-жестока. Битките - епични!

Аз захраних моя гладник след шестия месец.
Подобна схема като на Лиска. Тиквичките хич не ги почита
моят човек, както и белите моркови. Морковите сменях с тиква.
Месо и риба въведох по-късно. Вечер давах от 4-Корн-кашата на
Алнатура, после преминах на Хипп и Милупа.
Ябълки и моркови стъргах и давах сок.
Моят младеж е на 14 месеца, още не съм давала яйце и сигурно съм лоша.

Пюретата на Бебивита са с много захар, съветвам те да не ги даваш.
Купувай по едно, изпробвай, бебетата си имат вкусове, не са балами.
Аватар
kukla
Роден писач
Роден писач

Мнениеот lu_bg » 9 Юни 2007, 21:13:49

Благодаря за пожеланията и "warnung!"-a na kukla 8) , аз все се надявах да става по-лесно като поотрасва, но то все се появява нещо ново. Да се похваля или оплача още не мога да преценя моят дребосък започна да се върти самичък вече и сега са ми на 6-ст очите!!!

Иначе разчитам на вашата помощ и в бъдеще! А ако пък с аз нещо мога да помогна съм насреща!

Аз реших да пробвам захранването след 4-месец, ще изакам една, две седмици и ще започна, по схемата от Liska,но ми се иска и предложението на ljuba с картофа и адаптираното мляко да пробвам. .... Обещавам да съобщя резултатите

лека вечер от мен
Аватар
lu_bg
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Liska » 10 Юни 2007, 13:38:58

О резултата е позитивна линеарна корелация между оплзотворени мокри кърпички и миризливи памперси. :wink:
Аватар
Liska
Роден писач
Роден писач

Мнениеот lu_bg » 11 Юни 2007, 14:39:07

Liska написа:О резултата е позитивна линеарна корелация между оплзотворени мокри кърпички и миризливи памперси. :wink:

:lol: който си е с опит знае, аз все още се залъгвам че и някакъв друг резултат мога да получа. Току виж съм ви изненадала с нещо ново!

Ех надеждииииии..... :wink:
Аватар
lu_bg
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот lu_bg » 25 Юни 2007, 19:37:47

И както ви обещах пиша и резултата- започнах захранването на моя бебок по схемата на Лиска, само че малко по-рано. Мръщехме се на морковите отначало, но вече си ги хапва и дори иска още. Ще му приготвям и картоф с млякото ("рецепта" от ljuba), но четох че на седмица е хубаво по един нов продукт да въвеждам.

Благодаря ви! :wink:
Аватар
lu_bg
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Liska » 25 Юни 2007, 21:16:02

lu_bg написа:И както ви обещах пиша и резултата- започнах захранването на моя бебок по схемата на Лиска, само че малко по-рано. Мръщехме се на морковите отначало, но вече си ги хапва и дори иска още. Ще му приготвям и картоф с млякото ("рецепта" от ljuba), но четох че на седмица е хубаво по един нов продукт да въвеждам.

Благодаря ви! :wink:

Като настояваш достатъчно, май всичко прояждат. Само да не съм ти аз майка ;). До ден днешен ядем само един вид пюре. Миналата седмица тате ме смъмри, че на Филип вече тиквички ще му поникнат... Ама поне памперсите миришат на магазина за зеленчуци ;).
Иначе в началото и Филип се мръщеше на всичко. Морковчета ги ядяхме поне 2 седмици, докато се нахвърлихме на морковчета и картофчета. Някъде по това време му излезнаха пъпчици и спрях морковчетата. На банана се мръщеше, на сока се мръщаше... Сега като ги види и скача на бой. Ще ми издере очите, алигатора му с алигатор...
Аватар
Liska
Роден писач
Роден писач

Мнениеот m1lena » 7 Ноември 2007, 14:05:27

А каква вода давате на бебетата си? Преварена или ... ??? :!:
Аватар
m1lena
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 3 пъти

Мнениеот Liska » 7 Ноември 2007, 14:25:32

На Филип докато не го захраних не съм му давала вода. Но той беше почти на 6 месеца като започна да пие такава. Демек голям мъж ;). Давах му чешмяна, филтрирана и непреварена вода. Ако се налагаше да пътуваме му взимах "Бейбивасер".
Аватар
Liska
Роден писач
Роден писач

Мнениеот m1lena » 7 Ноември 2007, 14:42:48

Беба и тя е на 6 мес. в Бг. докато бяхме преварявах, а след 4 мес. и давах бебешка вода ... чешмяната тук не е ли много варовита? Тя е на АМ и ползваме доста вода ... над 1л./ден
Сега давам "Бейбивасер" ама нямаме асансьор и ми писна да нося бутилки и кутии ... :roll:
А ти с какво я филтрираш? С кана ли?
Аватар
m1lena
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 3 пъти

Мнениеот lu_bg » 7 Ноември 2007, 18:04:21

Аз давам на моя малкия преварена вода от както се е родил и до сега не е оплакал, а вече е голям мъж на почти 9 месеца :lol:
Аватар
lu_bg
Редовен писач
Редовен писач

Следваща

Назад към Семейство