• Advertisement

Частно училище

Форум за семейните българи.

Частно училище

Мнениеот dezita » 29 Юни 2007, 12:33:42

Да обсъдим какви са предимствата и недостатъците на частните училища в ДЕ? Който има опит, моля да сподели :) Говоря за започване от I клас. Бихте ли записали децата си в частно училище - ако "да" защо, ако "не" пак защо?

Поздрави
:)
"If you can manage to be nice to other people it's enough." Dalai Lama
dezita
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот lu_bg » 9 Юли 2007, 11:07:16

Здравей,

аз лично не съм от най запознатите по темата, но шефката ми е решила да пуска нейната щерка в частно училище, първо защото тук в мюнхен детето ти отива в това училище което ви е най-наблизо, дори да не е най-доброто, а от това което тя ми обясняваше разходите не са много по различни от обикновените училища. Ставаше дума за 300 евро на месец, като в тази сума е включен транспорта и всички необходими учебни материяли.
На мен ми звучи доста добре, но както казвам това е информация от трети човек така да се каже!
Аватар
lu_bg
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 6 пъти

частни училища

Мнениеот nisilia » 13 Октомври 2008, 22:55:16

Чудно, няма много мнения за частни учлища.
Не знам за вас но на мен не ми допада идеята начална учителка да определя нивото на детето ми в 4-ти клас и дали има способности да учи в университет на тази крехка възраст. :x
Моля някой ако има впечатления от частни училища да сподели и препоръча.
Аватар
nisilia
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот kejoloboko » 15 Октомври 2008, 11:26:24

нисилиа, права си! Избора на у-е е безумно важен момент, и макар разделянето да става веê след 6ти клас-ако имаü възможност търси 4астно!
Аватар
kejoloboko
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 4 пъти

Мнениеот stefche67 » 15 Октомври 2008, 12:35:48

моята дъщеря е в частно,след hauptschule ,едно заради не особено добър успех и друго,надявам се на по-добри шансове,по-интересна програма,защото 200евро 24 месеца са си средства.но дарга на резултати.
Аватар
stefche67
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот AnGeLy » 15 Октомври 2008, 14:47:51

Добре де да ви попитам, щом децата ви ще делят един клас с у4еници от Hauptschule, тогава какъв е смисълът на 4астното у4илище? Нали идеята е да пратите детето някъде, където ще е заедно с деца на ниво, а не такива, които търсят изход от Hauptschule-то?
Избори се печелят от тези, които излязат да гласуват!
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 8 пъти

Мнениеот stefche67 » 16 Октомври 2008, 00:10:35

за мен в случаят е надежда за по-добро бъдеще,моето дете не учи нито в БГ много,нито тук,накрая си е ни рак,ни риба и със оженките не успя много.но ,ако завърши това училище си има средно образование и насока.
какво значи,на ниво,след като нейното не е толкова добро,само мога да се надявам на добро внимание откъм учителите,обещаха си го.и тя да поработи повечко.не исках да започва да учи професия,искам да си има поне средно образование,пак знам ли...
Аватар
stefche67
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот AnGeLy » 16 Октомври 2008, 00:25:29

stefche67, напълно съм съгласна. Няма по-добро решение в тази ситуация. Имам познати в БГ, които благодарение на 4астни гимназии се спасиха от у4ение в техникум и уредиха бъдещето си.
В твоя слу4ай оба4е има обективна при4ина за 4астното у4илище, но ако някой си мисли, 4е ще го запише в 4астно и ще полу4и по-стойностно образование, това според мен е грешка. Ако детето има потенциал, няма по-добро място от държавното у4илище (държавна гимназия). Все пак това си е мое мнение и няма да ви занимавам пове4е. Просто ми стана интересно и реших да споделя мнение. В края на краищата, майките си знаят най-добре :)
Избори се печелят от тези, които излязат да гласуват!
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 8 пъти

Мнениеот kejoloboko » 16 Октомври 2008, 10:05:26

В Германия думата "потенциал", 6то се отнася до 4ужден4ета е много рисково понятие...От 18 год. набл#давам все по-раздрусва6тата се образователна система тук... -за педагогика и дума не може да става, нивото и мотивацията на у4ителите е ло6о, в момента политиците се питат как да подобряват условията (катастрофални!), в които са им бъде6тите поколения...Pisa
(международно проу4ване на средното образование) показа, 4е на6ата сладка Г-я е на едно от последните места...За какви надежди в държавни у-6та да си говорим...
Не искам да от4айвам млади майки, стискам палци на де4ицата ви да попадат все пак на свестни у4ители, (няма по-естетвено не6то от това на децата пове4е да им се играе, отколкото у4и!), презумцията ми е: в 4астното у-6те, който може да си го позволи, надеждата да си спестите нерви от разправия с катили и за относително по-4ове6ко спокойствие е по-реална! На добър 4ас![/u][/b]
Аватар
kejoloboko
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 4 пъти

частни училища

Мнениеот nisilia » 19 Октомври 2008, 15:59:21

Защо се шири мнението че само деца от хауптшуле се записват в частни училища?
От един месец сме на училище в Германия и според мен нивото е много ниско в сравнение с Бългрия. Почти никакви домашни, матеметиката е със 1 година назад, за английския да не говорим- българчетата са на светлинни години от връсниците им в Германия....

Моля родителите записали децата си в частни училища да споделят доволни ли са или не и да препоръчат конкретни училища.
Аватар
nisilia
Нов потребител
Нов потребител

Re:

Мнениеот wonderedu » 26 Май 2011, 09:53:40

kejoloboko написа:нисилиа, права си! Избора на у-е е безумно важен момент, и макар разделянето да става веê след 6ти клас-ако имаü възможност търси 4астно!

подкрепям !! :thumbleft:
Аватар
wonderedu
Нов потребител
Нов потребител

Re: Re:

Мнениеот velingrad » 26 Май 2011, 11:18:19

wonderedu написа:
kejoloboko написа:нисилиа, права си! Избора на у-е е безумно важен момент, и макар разделянето да става веê след 6ти клас-ако имаü възможност търси 4астно!

подкрепям !! :thumbleft:

Каква изненада... И на какви цени работите, ако не е тайна?
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Назад към Семейство