• Advertisement

Със съпругата ми в Германия ?????

Форум за семейните българи.

Със съпругата ми в Германия ?????

Мнениеот dentalis » 18 Септември 2007, 21:19:40

Здравейте,всички!! Имам следния въпрос,значи скоро се надявам да замина в Германия с така наречения договор за "Повишаване на след-дипломна квалификация", т.е. един вид обучение! Целта е междувремено да подпиша и трудов договор.Та значи към същноста на въпроса,мога ли да замина със съпругата ми въпреки,че нямам трудов договор.Ако при регистрацията й в Meldebehörde (Службата за адресна регистрация) й поискат документ за издръжка няма ли да възникне проблем?Тъй като парите които ще получавам може и да са по малко от нормалното ...все пак съм със статут на обучаващ се,а не на работник! И вторият ми въпрос,след като подпиша трудов договор съпругата ми ползва ли здравното осигуряване,което ще ми плаща моят работодател (в случай, че тя не работи)? Благодаря на всички ,които могат да ми дадат полезна информация!
Аватар
dentalis
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 1 път

Мнениеот Mottor » 18 Септември 2007, 22:49:15

Мога да ти отговоря на част от въпросите.
В Meldebehörde няма да ти искат да доказваш доходи. И двамата можете да седите три месеца тук, без да доказваш нищо. Като направиш три месеца, трябва да идеш в Ausländerbehörde и там ще трябва да покажеш, че имаш достатъчно пари да се издържате, място за живеене и т.н. Разрови се из форума и ще намериш инфо. Колкото до здравната, съпругата ти е mitversichert, тоест е застрахована автоматично щом и ти си застрахован. (Освен ако не си към някоя частна здравна касa).
Аватар
Mottor
Роден писач
Роден писач

Местоположение: Minga liegt af da obabayerischn Hochebene, ungefäah 50 km neadlich vo de Oipn
Благодарил: 1 път
Благодарено: 16 пъти

Назад към Семейство