• Advertisement

Памперс - откога без него

Форум за семейните българи.

Памперс - откога без него

Мнениеот velingrad » 10 Февруари 2009, 19:19:30

Дойде ми на ум, че при толкова нови и "стари" майки, Темата за това, откога децата да спят да носят "спасяващият" памерс, би била полезна.
Лично аз помня, че нашият герой го "почнахме" от 2 годишен, но в началото нямамхме голям успех. Дали е било много рано, или не нямам представа - отдавна беше. След известен период на мокри нощи, лекарят му предписа "гащи със звънец"- Klingelhose.

Две нощи ги носи и на третата беше вече сух - честна дума, мааа му мечка.
И понеже, трудно мога да си представя, че много татковци ще се разпишат тук - моля дами, Вие сте :thumbleft:
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Re: Памперс - откога без него

Мнениеот Antonia » 10 Февруари 2009, 20:04:59

За първи път чувам за такива памперси със звънец. Сигурно е супер и за двете страни! :flower:
Последна промяна Antonia на 10 Февруари 2009, 23:42:10, променена общо 1 път
Аватар
Antonia
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 144 пъти
Благодарено: 32 пъти

Мнениеот gina » 10 Февруари 2009, 21:17:48

Velingrad , чудя се как вашият детски лекар ви го е предписал. Повечето лекари са на мнение, че преминаването от памперси на "сухо" е естествен process и не трябва да му се влияе, чувала сам, че малчуганите се научават и започват да проявяват интерес на около 3 години (+/- 2-3 месеца) Разбира се има и изключения. С моя син ми беше много трудно отучването и тръгна на детска градина на 3 г. и 2 месеца с памперс, но в рамките на 5-6 седмици вече излезе от тази фаза. Но синът ми по принцип има проблеми с цялостното си развитие и може би беше заради това. С щерката, която през април ще стане на 3 сме точно в процеса на отучване, но тя е активна и проявива огромен интерес към ходенето в тоалетна и към гърнето. Ако бях по-настоятелна и консекветна сигурно отдавна щеше да е суха, но все още спи със памперс и при излизане извън дома. Но аз просто нямам нерви за системно и целенасочено отучване, на принципа, когато му дойде времето. Сигурно зависи и от ежедневието на децата, тези, които ходят на Кrippe, също бързо се отучват.

Това с Клингел-Памперс много ме заинтригува и ще го проуча, но май вече сме много "напред с материала" за него.
:)
"The world is a dangerous place, not because of those who do evil,
but because of those who look on and do nothing."
Albert Einstein
]
Аватар
gina
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 5 пъти

Мнениеот Mony60 » 10 Февруари 2009, 21:37:50

velingrad написа:"гащи със звънец"- Klingelhose

Е това не го бях чувала! Но е интересно да се знае, може след време да ми потрябва като дойдат внучета. Моят син на 2 год. беше сутрин със сух памперс, но побързвах да го изпишкам, за да "спася" памперса. След това баща ми дойде от БГ да го гледа( беше лято) и той ми каза, че ще си има грижата да го научи да обажда. Имаше единични "изпускания", но общо взето лесно се справихме с "проблема" с помощта на дядото.
Аватар
Mony60
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 147 пъти
Благодарено: 184 пъти

Мнениеот Peperuda-72 » 10 Февруари 2009, 21:38:38

Мда темата е то4но в десятката.Ние сега съ6то сме в този период за съжаление без особени успехи :(
Аватар
Peperuda-72
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот ljuba » 10 Февруари 2009, 23:54:13

Вел,знаеш ти каква тема да пуснеш,че да ме засърбят ръцете :) Дъщеря ми вече на година и половина беше без памперс,но сега с Марко е по-трудно.Върши от време на време нещо в гърнето,но по обича да се скъта някъде на скришно,да си се напъне два-три пъти в гащите и всичко е ОК.Е,миришем от 100 километра,но това на него хич не му прави впечатление.В последно време обаче започна веднага да ми казва след като е свършил работата,което го отчитам като напредък.Смятам,че децата не трябва да се насилват в тази насока,но все пак е полезно да ги слагаш на гърнето или тоалетната,за да посвикват.Това е от нас.
Хм,и аз за първи път чувам за тези звънтящи гащи,звучи доста интригуващо!Направо ни скри топката на всички майки с туй чудо :evala:
Ако нямаш усмивка ще ти подаря моята
Аватар
ljuba
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 90 пъти
Благодарено: 168 пъти

Мнениеот velingrad » 11 Февруари 2009, 00:09:55

ljuba написа:Направо ни скри топката на всички майки с туй чудо :evala:

Воистина ви казвам, наисина са чудни :bigsmurf: И ако не забравите, просто за инфо, попитайте следващият път детският си лекар. Между другото: гащите не "звънят": по-скоро зумтят и така събуждат малката/малкият при първата капка.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот ljuba » 11 Февруари 2009, 00:14:04

Офф,ще ме накараш още утре да ида при фрау доктор Шмидт и да я питам за тези гащи :mrgreen:
Ако нямаш усмивка ще ти подаря моята
Аватар
ljuba
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 90 пъти
Благодарено: 168 пъти

Мнениеот Elityyy » 11 Февруари 2009, 12:36:22

Здравейте,и аз за първи път 4увам за такива га6ти.А за памперстите и при нас както и при ljuba,моми4ето ми бе6е ве4е без памперс на 1год.и 7месеца,а сега мом4ето ми е на 2год.и не иска да махнем памперса........казва 4е 6те обажда когато пораснел. :)
Аватар
Elityyy
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот franklin » 11 Февруари 2009, 13:31:53

Може ли и един татко да пише ;)
С големия синко почнахме от по-рано да го привикваме към гърне, но това така или иначе не даде голям резултат - оказа се че му е много по интересно да сяда на тоалетната чиния (с една поставка отгоре за да не падне вътре). А с махането на памперса подходихме така - не сме го насилвали от прекалено малък, единствено се опитвахме да го научиме да си казва когато има някаква нужда така че махахме памперса и го водихме да си свърши работата (когато си казваше ;)). Когато дойде момента за тръгване на детска градина, месец-два преди това, направо махнахме дневните памперси изцяло - в началото положението беше трагично, но самото дете бързо установява че не му е много готино да ходи наакан/напишкан и почва сам да си казва. Е, този преходен период си е малко труден понеже още не може да се стиска и където ти каже - там трябва да се свърши работата - покрай улицата, паркове и т.н, имало е доста "забавни" моменти :D . Вечерния памперс отпадна някакси неусетно - напишкваше се известно време но бързо разреди периодите и в послествие спря.
С малкия синко тепърва предстои да видим как ще е...
franklin
Тукашен
Тукашен

Мнениеот nanie » 11 Февруари 2009, 19:23:09

Какво ли няма да измислят,но е супер мисля да се възползвам живот и здраве като му дойде времето. =D>
И при нас бе6е около 2 годинки-ре6их 4е ве4е е време и махнах памперса,оба4е не се оказа толкова лесно 6трак и готово-на всеки 15 мин.ходихме до тоалетната има няма ние бяхме там.През но6та ме бе6е страх за да не настине(много е буен дори като спи)и слагахме памперс,малко по- малко и дайе си казва6е,но аз направих много ло6о 4е след всяко ходене "аки" му измивах дупето и сега ло6о по4ти на 4 годинки е-не го интересува каде е иска да му се мие дупето.Когато сме в къ6ти ок,ама той навсякаде.Не иска мокри кърпи4ки били му много студени,а ако нямаме възможност (разходка,ресторант,на гости)по4ва да кре6ти и да се "6драпа"а дупето му е 4исто.Ужас -с обяснения не става :bootyshake:
Успех на вси4ки с на4инанието :punk:
Бъди себе си,има достата4но други хора.

Не забравяй да оби4а6 себе си!!

Приятелите идват и си отиват,а враговете се натрупват!
Аватар
nanie
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот lu_bg » 13 Юни 2009, 22:11:15

Аз да се похваля днес, Крис е за първи ден изцяло без памперс дори и навън докато бяхме. Мина много добре, надявам се това да е началото на края на памперсите!!! \:D/
Стискайте ми палци!
Аватар
lu_bg
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 6 пъти

Мнениеот djudjulina » 17 Август 2009, 21:23:21

абе то само хубаво звучи \"звънящи гащи\" \" Клингелхосе\" ама тука в германия са 120 евро и досега не чух някой да е доволен. :-с

редактирал: vel...
djudjulina
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 17 Август 2009, 21:43:32

djudjulina,
къде си питала, че да чуеш незнам, но още с първото си мнение съм го потвърдил (доволността ми). Тук в' Германско се изписват от лекаря- не се плащат!
Незная и кое те кара да мислиш, че някой ще толерира шльокавицата?
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот hrisi123 » 18 Август 2009, 09:51:52

А на мен детската ми лекарка предписа за дащеря ми Klingelmatratze.
Става въпрос само за през ноща! Много доволна бях и го препоръчвам на всички! Звъни през ноща и събужда детето когато първите капки са върху матрака! Дъщеря ми беше събудена така няколко нощи и после престана с нощното напикаване...И аз не платих нищо! Пое го касата.
Успех на всички!
Аватар
hrisi123
Нов потребител
Нов потребител

Следваща

Назад към Семейство