• Advertisement

Памперс - откога без него

Форум за семейните българи.

Re: Памперс - откога без него

Мнениеот newage » 13 Септември 2010, 12:19:25

velingrad написа:Дойде ми на ум, че при толкова нови и "стари" майки, Темата за това, откога децата да спят да носят "спасяващият" памерс, би била полезна.
Лично аз помня, че нашият герой го "почнахме" от 2 годишен, но в началото нямамхме голям успех. Дали е било много рано, или не нямам представа - отдавна беше. След известен период на мокри нощи, лекарят му предписа "гащи със звънец"- Klingelhose.
Изображение
Две нощи ги носи и на третата беше вече сух - честна дума, мааа му мечка.
И понеже, трудно мога да си представя, че много татковци ще се разпишат тук - моля дами, Вие сте :thumbleft:

Това са безумни работи - гащи със звънци #-o . Защо е цялата сложнотия, след като може въобще без памперси. Евтино, екологично, приятно и за бебето.
Нашия го почнахме от 20-тия ден, държахме го над легенче и го подканяхме. Всичко там си вършеше - бебетата имат удивителен контрол над тялото, оставете какво разправят педиатрите. Веднъж опитал свободата на чистото сухо дупе, забрави памперсите - рев, въртене, ръкомахане, докато не го изходим над легенчето. На 100 дена вече си казваше стабилно и го обувахме го с обикновени памучни гащички - проветриво и чисто - благословия за нежното бебешко дупе, особено в жегите. Памперс се слагаше само нощем, но най-често го хвърляхме защото се обезформяше от носене. Като проходи сам си седна на гърнето, за него то беше просто легенче за сядане :) И така. За 2 години да сме използвали един пакет памперси. Всъщност оказа се доста хора си гледат така децата. Ето повече по темата: http://www.bezpeleni.info
Аватар
newage
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот silve_r_star » 5 Септември 2013, 01:24:36

velingrad написа:Дойде ми на ум, че при толкова нови и "стари" майки, Темата за това, откога децата да спят да носят "спасяващият" памерс, би била полезна.
Лично аз помня, че нашият герой го "почнахме" от 2 годишен, но в началото нямамхме голям успех. Дали е било много рано, или не нямам представа - отдавна беше. След известен период на мокри нощи, лекарят му предписа "гащи със звънец"- Klingelhose.
Изображение
Две нощи ги носи и на третата беше вече сух - честна дума, мааа му мечка.
И понеже, трудно мога да си представя, че много татковци ще се разпишат тук - моля дами, Вие сте :thumbleft:

Човек се учи докато е жив. Много хитър подход.

Моето мнение от двукратен опит е че колкото по рано толкова по добре, дори и от икономическа гледна точка. Второто ми дете ползва многократни пелени и съм много доволна от резултатите. От 5м. я изпишквам. Това спомага и за по ранното слагане на гърне и свикване с него без излишни драми. Момента за слагане на гърне е когато бебето може физически да прави това (около годинка). Моето дете вече е на 2г. и скоро ще бъде на ясла без да имаме нужда от пелени. Лично аз смятам, че приучването в късен етап е проява на лошо отношение у майката. Малко ми е странно дете над 2г. да не знае що е то гърне и тепърва да го смята за някакъв вид играчка. Естествено не изключвам варианта, ако зад това се крие някакъв здравословен проблем, тогава естественно оправдавам ситуацията. Бебето на годинка все още не може да контролира пишканията си и трябва търпение за целия етап до стигането на заветния момент на отучване, но е добро начало, тази възраст според мен. Едно двугодишно дете смятам, че трябва да знае какво е гърне и да има навика да ходи, а дали вече ще е с утвърдени навици е строго индивидуално според развитието и характера.
Освен това смятам, че мястотот на гърнето е в банята където се вършат тези неща, а не да се разнася по стайте.
Вече има доста информация в нета, така че човек може да прецени как да подходи индивидуално. Пожелавам късмет на всички заели се с тази задача. :flower:
silve_r_star
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот ivelinakoleva » 19 Септември 2016, 16:18:28

Ние забравихме за памперсите на година и шест месеца.
ivelinakoleva
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот rikiking » 20 Септември 2016, 08:03:47

памперсите е добре да не се слагат на детето след навършване на година и половина, трябва да привиква по-бързо на самостоятелност и да се учи на самоконтрол, после се заключват в най-дълбокия шкаф и почват да се ползват пак на 86-тия рожден ден :mrgreen:
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот ivelinakoleva » 20 Септември 2016, 20:38:01

Хаха, така е, но напоследък майките държат децата доста дълго с памперси, защото им е по-лесно.
ivelinakoleva
Нов потребител
Нов потребител

Предишна

Назад към Семейство