• Advertisement

Ами.. дай да се oженим**

Форум за семейните българи.

Re: Ами.. дай да се oженим**

Мнениеот vwpolo » 2 Юли 2009, 14:32:13

А темата от къде тръгна :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Кажете бе, млади родители, така че баща и син един ден да ходят заедно по ... за круши, или бащата да е егоист и вече да се е находил... по круши :cheers:
Aut inveniam viam, aut faciam
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 4 пъти

Мнениеот elle » 2 Юли 2009, 14:33:41

Моят не носи часовник :) Знаеш, че е студент :)

Еstira ти си жена с доста опит, твоето мнение кога му е време за брак и деца би било по-подходящо от нашите. Сподели :)
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 22 пъти

Мнениеот estira » 2 Юли 2009, 14:47:34

Que passa? Аз хич не си падам по много подходящи мъже, а и най-подходящото време е не винаги, когато трещят и свистят фойерверки. Ако доста опит значи, че съм си чупила много главата, да, може да се каже.
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот lubo_kranchew » 2 Юли 2009, 15:09:56

@elle, коментирал съм ти поста, не защото съм решил, че ми искаш одобрението, а защото ми се стори толкова наивен, че чак забавен. Втория пост даже още повече, но няма да се отклонявам повече от темата. :)

Прочетох ви мненията и се питам, ако партньорите са зрели, улегнали, красиви, финансово стабилни, готови да поемат отговорностите за децата и половинките си, и връзката им е супер стабилна, то какъв е смисълът да се женят?
http://youtube.com/watch?v=Ur6Lxi8RNb4
Crosby's hard wrist shot fooled San Jose goalie Brian Boucher to a 2-1 victory over the Western Conference-leading Sharks :)
You have to expect things of yourself before you can do them.(Michael Jordan)
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 7 пъти

Мнениеот Mony60 » 2 Юли 2009, 19:07:22

lili_vlaeva написа:Mony60 написа:
... а що се касае до създаване на поколение, не бива да се подценява факта, че на децата им трябват майка и баща, а не баба и дядо!

Е да де, то това хубаво, ама ако "мама" и "тати" не са се научили все още за себе си да се грижат, как точно ще гледат деца?

Лили, имах предвид, че родителите трябва да са едно поколение по-възрастни от децата си, а не цели две! Нямах предвид бабината помощ при отглеждане на децата.
vwpolo написа:Хората се женят, когато намерят правилния човек.

Тенденцията е нова! На времето в България беше:" да си женен там, пък...." Някой хора не успяват да срещнат "правилния" и или си остават сами или си избират някой "неправилен".

Аз например съм убедена, че за един щастлив брак е много важно, какво е било детството на двамата. Ако е минало в подобни условия, то и шансовете да се запази бракът са големи, защото точно през детството се създават представите за живота.

ПС: Момичета, пазете се от мъже-скръндзи!!!
Аватар
Mony60
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 147 пъти
Благодарено: 184 пъти

Мнениеот velingrad » 2 Юли 2009, 19:17:31

Mony60 написа:
ПС: Момичета, пазете се от мъже-скръндзи!!!

Н-цъ, пазете се въобще от мъже (както и обратното).
Не се и съмнявах, че най-активни ще бъдат неомъ/женените, но това не е никакъв проблем. Проблематично е обаче (много малък, но все пак),когато някой пише в отворен форум (след регистрация де) и "неочаква" а и не ще, мненията му да бъдат дискутирани, камо ли цитирани. Както и да е, ако намеря време (и смелост) ще се включа с "разкази от кухнята", или речено на разбираем БГ- лични.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот lili_vlaeva » 2 Юли 2009, 19:32:14

Mony60 написа:
lili_vlaeva написа:Mony60 написа:
... а що се касае до създаване на поколение, не бива да се подценява факта, че на децата им трябват майка и баща, а не баба и дядо!

Е да де, то това хубаво, ама ако "мама" и "тати" не са се научили все още за себе си да се грижат, как точно ще гледат деца?

Лили, имах предвид, че родителите трябва да са едно поколение по-възрастни от децата си, а не цели две! Нямах предвид бабината помощ при отглеждане на децата.

Mony, и аз това имах предвид, но не си ме разбрала. Нищо де :)
I hope life isn't a big joke, because I don't get it. ~Jack Handey
Аватар
lili_vlaeva
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот lubo_kranchew » 2 Юли 2009, 22:56:40

Що се измести така темата? Въпросът беше кога е добре да се женим, а не от кога да имаме деца. :(
http://youtube.com/watch?v=Ur6Lxi8RNb4
Crosby's hard wrist shot fooled San Jose goalie Brian Boucher to a 2-1 victory over the Western Conference-leading Sharks :)
You have to expect things of yourself before you can do them.(Michael Jordan)
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 7 пъти

Мнениеот vwpolo » 2 Юли 2009, 23:14:12

Това е старо, но добро:

Най-кратката и прекрасна приказка:
Живял някога един принц, който веднъж попитал прекрасна принцеса:
- Ще се омъжиш ли за мен?
И тя отговорила:
- Не!!!
И принцът живял дълго и щастливо, ходел на лов и за риба, всеки ден се виждал с приятели, пил много бира, напивал се мощно, и играел голф, и разхвърлял чорапи из двореца, и не свалял дъската в кенефа, и чукал слугини, приятелки и съседки, и пял под душа, и пърдял когато пожелае, и гръмко се уригвал, и си драпал топките.
Край.

:mrgreen:
Aut inveniam viam, aut faciam
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот elle » 2 Юли 2009, 23:17:43

Темата се измести, защото бракът е доста по-несъществената страна на нещата. Под "брак" имам предвид подписването и масрафа, то останалото е просто съвместно съжителство. Много мъже погрешно смятат, че всяка жена живее за деня, в който ще се види в бяла рокля. В моите представи майчинството, а не булчинската рокля и халката те правят пълноценна жена.
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот copland » 2 Юли 2009, 23:24:40

estira написа:Няма НИЩО по-лошо от жена, която знае точно колко струва часовника на мъжa, с когото излиза.

Това буквално ли или принципно? 8-[ А ако жената живее с въпросния часовнико-притежатело-носител? ](*,) Щото моят часовник (в смисъл този дето нося всеки ден и с кеф при това) ми е подарък точно от половинката :-k
I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 56 пъти
Благодарено: 64 пъти

Мнениеот ljuba » 3 Юли 2009, 16:41:33

Моят опит е:
Омъжих се на 22 години
Повече от 10 години щастлив семеен живот.
2 деца.
Все още смятам мъжът ми за най-добрият избор от всички решения в живота ми.
Всеки път когато погледна в зелените му очи разбирам,че го обичам.
След толкова години знам,че той много ме промени,както и аз него.
Семейството е отборна работа,не е всеки сам за себе си!Мъжът ми не беше дипломат и се радвам,че успехите,които постигна и постига са част от нашия общ живот,а не факт,поради който аз съм се омъжила за него.
Copland,споко приятелю,и моят мъж носи часовник,който аз съм му подарила :) и все още това не е помрачило семейното щастие ;-)
Преди време бях видяла снимка на едно момче от форума и си казах-представях си го по-симпатичен,след време това момче заживя с една прекрасна млада девойка пак от форума и аз видях тяхна обща снимка-момчето беше се превърнало в красив лебед.Просто любовта го беше променила!Дори постовете му тук в Заедно станаха други!Та мили Дами и Господа-всичко е любов и пасване на душите!
Ако нямаш усмивка ще ти подаря моята
Аватар
ljuba
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 90 пъти
Благодарено: 168 пъти

Мнениеот Petrun » 3 Юли 2009, 16:47:40

vwpolo написа:Хората се женят, когато намерят правилния човек.

Както казваше един приятел, ако не бях гледал толкова Дисни като малък вече внуци да гледам, сега съм принуден да бъда Казанова.

vwpolo - готин виц, подържа морала на плейбои до към 45г, после друг трябва.

Изображение

Mony60 написа: ПС: Момичета, пазете се от мъже-скръндзи!!!

А срещу жени-кръвопийци каква отвара има ?
Petrun
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот wawy4ka » 4 Юли 2009, 12:51:40

Под "брак" имам предвид подписването и масрафа, то останалото е просто съвместно съжителство.

Напълно съм съгласна с това мнение. В днешно време повечето двойки тъй или иначе заживяват заедно и темата за брака става малко или много безсмислена. При нашите родители естествено е било абсолютно нормално да са излизали само заедно преди да се оженят. Направо им се чудя как са се напасвали после, ужасия =;

Колкото до децата, ами имам приятели на по 29 вече са женени и имат малко сладко бебоче и са напълно доволни от живота. Имам и други познати на 30, които ги потриса от идеята да имат деца. Явно всичко е мноооого индивидуално.
Wenn Du morgens aufstehst und Dir nichts weh tut, dann bist Du Tot.
Аватар
wawy4ka
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот elle » 4 Юли 2009, 13:05:51

Бременейте млади

Жените трябва да създават семейства и да раждат деца до 35-годишна възраст, иначе рискуват да останат бездетни.

Според медиците от Кралския колеж по акушерство и гинекология в Лондон, най-добрата възраст за зачеване на дете е 20-35 години.

След 35-годишна възраст рисковете от помятане, цезарово сечение, раждане на мъртво бебе и различни видове усложнения се увеличава.

Акушерите са обезпокоени от разпространената в много страни тенденция, когато жената решава да стане майка едва на 30-40 години, в повечето случаи заради стремежа да получи образование и да направи кариера.

Лекарите не съветват дамите да отправят предизвикателства срещу природата и разумно да планират раждането на дете.

По този начин те могат да защитят здравето на своето потомство, тъй като възрастните майки се асоциират с различни проблеми на детското развитие, включително хипертония и синдром на Даун.

Възрастта, когато жените за първи път стават майки, продължава да се увеличава: ако допреди 20 години за късно раждане се е смятала границата 30-35 години, то днес в западните страни тя достига вече до 45 години.

Гинеколозите предупреждават, че колкото е по-възрастна жената, толкова по-бързо се понижава качеството на яйцеклетките в яйчниците: до 10% от жените страдат от ранно стареене на яйчниците.

Биологичните фактори, определящи репродуктивното стареене, не са се променили с развитието на технологиите, затова, както и преди, медицината не може да излъже природата, подчертават медиците.

Например, шансът за успешно изкуствено осеменяване при жени под 35 години е 31%, а във възрастта над 42 години – едва 5%.

dnes.bg
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

ПредишнаСледваща

Назад към Семейство