• Advertisement

Пребит български студент

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Пребит български студент

Мнениеот farwla » 12 Април 2010, 13:09:09

Искам да попитам, някой знае ли какво се е случило със студента, когото са пребили на нова година в брюкселското метро?
http://www.rtlinfo.be/info/votre_region/bruxelles/318334/un-etudiant-balance-sur-les-rails-du-metro-bruxellois-appel-a-temoin
от белгийските медии ен става ясно какво е състоянието му...едва сега публикуват видеозаписа...
farwla
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 3 пъти

Re: Пребит български студент

Мнениеот elle » 12 Април 2010, 14:33:32

Мисля, че най-лошото вече е минало. Не ми е работа да споделям, детайли. Той ако има желание ще пише отново във форума.
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 22 пъти

Мнениеот Mr.Bombastic » 12 Април 2010, 16:15:39

Ужасни кадри, голяма жестокост. Дано да хванат извършителите.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 460 пъти
Благодарено: 303 пъти

Мнениеот DerWolf » 12 Април 2010, 17:17:24

Гадна работа. А извършителите заловени ли са?
Като ги гледам и си мисля "големи смелчаци". :angryfire: Няколко човека нападат един беззащитен студент.
На такова нещо само тарамбуки са способни. Бих им "орязъл" емигрантските права на такива "социални" групи, та да ги видя колко бойни ще бъдат. :evil: Бях слушал за подобни случаи, но това което видях е брутална катилска саморазправа.
Аватар
DerWolf
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот velingrad » 12 Април 2010, 18:16:44

elle ,
ако наистина е някой, който е писал при нас (а дори и да не е) и ти го познаваш, то предай му нашите пожелания за бързо оздравяване.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот elle » 12 Април 2010, 19:59:06

Доколкото ми е известно извършителите все още не са хванати. Именно затова е и апелът на полицията, 3 месеца по-късно (инцидентът става в нощта на Нова година), за информация относно самоличността на тези от извършителите, чиито лица се виждат във видеото.

Пожеланията ви, може би, вече ги е прочел.

Дано полицията тук вземе мерки и предложи малко по-голяма сигурност в метростанциите, защото безнаказаността и наличието само на камери не възпира отрепките и ще стане като в Парижкото метро, което не е препоръчително да ползвате. По разкази на потърпевши (познати от женски пол) ако чернокож си извади "инструмента" и само ви препикае пред безучастния поглед на останалите пътници в мотрисата трябва да сте щастливи, че сте се отървали почти без агресия..) :-&
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 22 пъти

Мнениеот farwla » 12 Април 2010, 20:02:29

не са намерени още извършителите...всъщност полицията е пуснала този запис едва преди 2 седмици (не знам защо е чакала толкова месеци??), за да издирва извършителите...
аз живея близо до мястото...според мен най-вероятно са от квартала...не е чак толкова голям квартал, няколко улици са...прочетох, че сега се обадили много хора със сведения, дано намерят престъпниците!...
Дано наистина момчето да няма тежки трайни последици от това...
farwla
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 3 пъти

Мнениеот daisy » 12 Април 2010, 23:18:21

И аз го гледах. Оказа се, че познавам и момчето, и майка му. Просто невероятни неща могат да ти се случат в Брюксел. :( А пък аз се бях ядосала за двете разбити коли.

Скорошно оздравяване от мен!
Истинско е онова приятелство, където дори да мълчите ви е приятно.
Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 45 пъти
Благодарено: 108 пъти

Мнениеот asenbg » 13 Април 2010, 23:32:18

Код: Избери целия код
Брюксел, който е седалище на европейските институции, се прощава със славата на тих, буржоазен град и става по-страшен от София. Три убийства съчетани с опити за обири в рамките на 24 часа разтърсиха белгийската столица. Последваха бунтове един от кварталите й късно в понеделник, където младежи се биха с полицията и хвърляха бутилки със запалителна течност.

В понеделник следобед полицията арестува двама мъже, които убиха грузински бижутиер в африканския квартал "Матонге" в центъра на Брюксел. По-късно друг нападнат бижутиер стреля по двама нападатели и уби единия в северния квартал Скарбек.

Същият ден, рано сутринта, полицаи застреляха заподозрян в обир след преследване по околвръстния път. Негов спътник бере душа в болница, след като скочи от надлез на магистрала, за да избяга от преследващите го агенти.

Вечерта, в квартала на убития - Сен Жил, в югозападната част на града, тълпа младежи нападна полицаите, дошли да обискират дома му. Протестиращите нападнаха местния комисариат, подпалиха заведения, трошаха и обръщаха коли и хвърляха коктейли "Молотов" по служителите на властта. Полицията арестува десетки.

Белгийските медии нарекоха 12 април "черния понеделник", но случаите на престъпления и улично насилие отдавна не са изключение. На 5 март жена беше убита зад волана на колата си от заблуден куршум при въоръжен обир на бижутиерски магазин в южния квартал Юкл, където са повечето дипломатически представителства и резиденции.

Сблъсъците между младежки банди и полицаи се повтарят в квартали като Моленбек и Андерлехт, населени изцяло с имигранти от третия свят, предимно от Близкия изток и Африка.

Жертва на такива имигранти стана и българският студент Любен Тюлеков, когото банда младежи биха и хвърлиха върху релсите на метрото в централен Брюксел на 1 януари т.г.

Белгийската полиция, която е особен ефективна в париране на протестни демонстрации пред европейските институции, изглежда все по-безпомощна срещу избуяващата престъпност.

Грузинският бижутиер беше убит в една от най-оживените части на Брюксел, пълна с магазини, ателиета, галерии и наречена Матонге, както квартал на Киншаса, тъй като голяма част от обитателите са от Конго, бивша белгийска колония. Мястото е на пет минути пеша от кралския дворец, на по десет минути от Европейския и националния парламент и от историческото сърце на Брюксел.

Нападателите са влезли в магазина в 14,30 часа българско време в понеделник с извадено оръжие, застреляли са собственика, ранили са сина му и са заловени не от полицията, а от минувачи, след като са побегнали в посока към двореца.

При следващия опит за обир в северния, също преимуществено имигрантски, квартал Скарбек, собственикът е стрелял по нападателите, убивайки единия и ранявайки другия, който по-късно бил
http://www.trud.bg

това е една част от всекидневието там...

и малко изрески от други форуми

Niki ( нерегистриран )
04.04.2010 02:31

Няма да ви казвам, как е в Лондон :) Заклаха поляк пред очите ми, наръгаха 2 момчета 12 пъти единия и 8-пъти другия. Обраха ме 4-пъти след един от които бях в болница с телесни повреди - 1 човек срещу 8 африкански маймуни.. МИЛЕЯ ЗА ХИТЛЕР!!

Dart Vader ( нерегистриран )
04.04.2010 01:00

Още като четях какво му се е случило бях почти сигурен че това е дело на някакви чужденци - и подозрението ми се потвърди. Не знам докога тия овце в Европа ще търпят тая измет от Турция, арабските държави и Африка да им се качва на главата. Ако някои се обяви против тях, веднага го изкарват расист, нацист и какво ли не. Да, но вече не се търпи - в Германия такива нападения са почти ежедневие, като извършителите са най-вече турци и араби. Преди седмица един немец в Берлин, на 20 г., се прибирал в 2:30 от някъде си и го среща една тълпа от "южните страни", както ги описват тук турци или араби. Искат му цигара и той им казва че няма (човека бил непушач) Като отговор един от ония веднага вади нож и го намушква, като по чудо не засяга важни органи... от нападателите няма и следа. преди около два месеца един пък в Хамбург, пак немец се прибирал подпийнал и двама турци (вече идентифицирани) му искат 20 цента. Оня им казва че няма да им даде, вследствие на което ония скачат и почват да го бият. Човека пада и ония продължават да го ритат по главата, не се знае колко време. Умира след два дена в болницата... подобни случаи има стотици, но ако жертвата е немец а извършителите - някакви чужденци, се споменава някъде с малки букви между другото. Ако обаче някои турчин или арабин пострада, веднага се пише на първа страница, и даже става международен въпрос. Миналата година един руснак превъртял и намушкал с нож и убил една арабка от Египет, и то в съда. Не само че имаше демонстрации в Германия, а и разни арбаски държави имаха нахалството да искат от Ангела Меркел да се извини?!? Става точнo както преди време, когато турците са вилнели в БГ - ако затрият някои българин, никoй не си мръдва пръста, но ако някои утрепе правоверен, да му мисли... Явно в Европа ще става по-лошо и по-лошо докато не прелее чашата и не дойдат на власт пак някакви националистически партии,които да се захванат с възстановяване на реда. Дотам ще ни докара тъпата политика да се допуска имиграция от чужди на Европа култури и държави, без да се мисли за последствията...

Krasi Yanev ( нерегистриран )
04.04.2010 02:36

Polojitelnoto v cqlata istoriq e ,che Belgiicite sprqha *vnosa* na afrikanci i arabi v Belgiq ot tazi godina)

sid ( нерегистриран )
04.04.2010 11:10

kam vsi4ki na koito si misliat 4e afrikanzite sa simpati4ni i interesni.tuk v italia maimunite se zanimavat samo s droga,prosiat,ubivat...idete da vidite i vav Franzia kak e!posle sam bil rasist!ami takav sam!

spartan ( нерегистриран )
04.04.2010 21:53

As sam bivs legioner.Predi 2 meseza v Paris s dvama kolegi se pribirahme kasno s poslednoto metro.Behme rasdeleni pres 2-3 sedalki.Postepenno sam sadremal,a vagona se poisprasnil.Sepnah se ot silen schum.V vagone beha nahaltali 10na arabski mladegi okolo 17 godisni.Arogantni i sli sapo4naha da presirat malkoto patnizi vav vagona.Ediniyat mi kolega se ispravi i gi pompli da se dargat prili4no.Mladegite pobesneli go naobikoliha i reschiha,4e,e lesna plia4ka.Edin ot mladegite,samahna i sbarka.Sled sekundi pliuese sabi i krav.Drugite osveriaha.S vtoria kolega se vkliu4ihme v meleto.Resulatat-10 zinganiora b bessasnanie ,ispotroseni i v krav.Na sledvastata spirka se svarsahme s polizaite.Te doidoha i gi pribraha,na nas blagodariha,asasto taka i isplasenite patnizi svidetelstvaha,4e sme bili napadnati,S maimunite trebva da se deistva kato v dgunglata.Ili vie ili te

Rings99 ( нерегистриран )
03.04.2010 22:11

Браво беuser007. Сега реши да го напишеш това. Слава богу когато бях там през октомври не ми се случи нищо. А бях на доста скъпо обучение в тази скъпа Белгия. По влаковете наистина беше изключително мръсно и всичките бяха мизерни и надраскани със спрейове. Гарите им бяха мръсни, одраскани абе направо не повярвах на очите си че съм в "столицата" на Европа. Определено не бих искал да ходя повече в европейски столици. Постоянно ни критикуват от запада а не вземат да се погледнат себе си. Едно и също е навсякъде - Париж, Рим, Брюксел. Около гарите и метрото само "вносни" жители. Затова предпочитам да вървя пеша, но това в Париж може да се окаже даже още по-лошо отколокото да си с транспорт. Истината е да си с някой местен, който познава районите и да сте повечко. Този случай за Любен не го бях чул. Радвам се че е добре вече и му пожелавам по-бързо да си взима изпитите и да се маха от тази Белгия. Те самите не могат да се понасят в тяхната си държава.

user007 ( нерегистриран )
03.04.2010 19:18

Това не е нещо необичайно за нивото на престъпността в Белгия. Бил съм много пъти по жп гарите в Белгия и това което се набива в очи е, че хората се страхуват невероятно - те се скъпчват в центъра на гарите и се страхуват да седнат на пейките или да чакат по-настрана. Същото е и по влаковете, особено пътническите около Брюксел. Бил съм свидетел как на почти празен пътнически вагон се качиха 10 момчета африканци и започнаха да обикалят около хората. Бяха млади момчета, но едно от тях беше около 130кг и цялата група говореше високо и се държеше агресивно. Малкото бели хора лека полека се изнесоха в следващия вагон назад - оказа се че последните 3 вагона бяха отцепени предварително (вратата към следващия преден вагон беше заключена). Африканците обградиха много високо младо бяло момче, седнаха около него и започнаха да говорят с него на френски. Изглежда му поискаха портфейла защото той го извади и им го даде, нямаше пари в него и те продължиха да търсят в неговата празна чанта. Оглеждаха мен и останалите хора (младо момче и момиче които се държаха за ръце). В този момент влакът спря на спирка и аз излязох и отидох до стрелочника на гарата и обясних че става грабеж в последния вагон. Той веднага се затича натам и 6 от африканците излязоха тичешком. Останалите 4-ма не бяха директно замесени и останаха на местата си. Високото младо момче излезе навън видимо облекчен и дойде и ми благодари сърдечно, както и обясни на на униформените (стрелочника и кондуктора) какво се е случило. Изглежда те познаваха вече някои от бандюгите. Това е само една обикновена случка и очевидно е доста типична по белгийските гари.

rado ( нерегистриран )
03.04.2010 21:51

Някой може би няма да са съгласни с мен, но аз мисля, че тсялата африканска и азиатска сган трябва да бъде изхвърлена от Европа, експулсирана на всяка една цена. И да бъдат прекратени всякакви хуманитарни помощи към тази невероятна измет на човешката раса. Онзи мустакатият австриец ще има да го търсим в недалечно бъдеще. Франция, Испания, Белгия, Холандия.....са заляти от тези отвратителни примати. А примата като му дадеш малко свобода и право е способен да те унищожи. Знам го от опит. Аз лично не бих се поколебал да използвам всички сили и мерки за да ги навра в миризливите им дупки или 2 мт. под земята. Това е много опасна инфекция и трябва да се вземат спешни мерки за ограничаването на популацията им и на достъпа им до нашите земи. Който не е съгласен, ще се съгласи когато изяде дървото на тези животни.
asenbg

Мнениеот DerWolf » 14 Април 2010, 09:26:47

Белгия в шок от побоя над Любен
Очевидци прегряха телефоните на полицията
Аватар
DerWolf
Златен писач
Златен писач

Мнениеот lili_vlaeva » 14 Април 2010, 22:59:10

Побиват ме тръпки от нещата, които чета и най-вече от нещата, които се случват. Как може да се позволява на едни определени групи хора да си развяват коня както си искат и то без никакви последствия (поне засега). Ужасно е просто. :evil:

Що се отнася до сигурността по гарите и във влаковете, наскоро по местното радио коментираха, че немските железници смятат да увеличат броя на охраната не само на самите гари, но и във влаковете. Действително последните две седмици забелязвам органи на реда почти във всеки влак, както и постоянно обикалящи полицаи из пероните на гарите.

Не ми се иска да си изказвам изцяло мнението за случилото се на нашето момче, защото ще наруша основна точка от правилата за ползване на форума. Но за тези, които са го направили и пак ще го направят, ще кажа само... :chain:

П.п. И както англичанина си го прибраха да си го съдят в Англия, тези, като ги разпознаят, да ни ги дадат за малко в България. Това наказание ще им е достатъчно.
I hope life isn't a big joke, because I don't get it. ~Jack Handey
Аватар
lili_vlaeva
Златен писач
Златен писач

Мнениеот estira » 17 Април 2010, 00:22:14

elle написа:Пожеланията ви, може би, вече ги е прочел.

Боже мили, Господи :( ! Скорошно оздравяване и от мен!
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот Boby1985 » 27 Април 2010, 18:34:33

Надявам се, че момчето вече е ок и да е стъпило на крака вече - така или иначе няма да се възстанови скоро от психическа гледна точка. Наистина чернокожите и особено мароканците са проблем в Брюксел - за Фламандската общност не мисля, че е проблем, но за Валонската и Брюксел са доста сериозен проблем. Но и не съм съгласен с нещо в по-горните коментари - за влаковете и сигурността по гарите - редовно пътувам с влакове от и до Брюксел, всеки ден съм с тях, по различни времена на деня и вечерта. Е чак хората да ги е страх да стоят по краищата на пероните... Не съм го видял това нещо. Пътувал съм и с регионални, и с "нормални"(влакове за дълги разстояния) влакове - всеки си сяда, където му падне. Всеки е по гарите, където му падне и до сега никой не е пострадал или поне аз не съм чувал. Дори самият аз си стоя по краищата на пероните, понеже е по-спокойно и няма такава навалица. Надраскани са влаковете, но само от вън - от вътре са си много добре и съм много доволен от условията. Регионалните влакчета - те са друга бира. Вътре не са надраскани, но са си по-мизерни, факт е. И въпреки всичко - пак не съм виждал простотия в тях. През Северната гара минавам редовно, през Етербек и Скарбеек - никой нищо лошо не прави. Проблемът може би идва вече от късните часове - след 23ч., по метра и малки влакови гарички... Но си трябва повече охрана по влакове и гари, така или иначе. Още веднъж - дано момчето вече е на крака и да продължава с живота напред. Колкото до тъпанарите, които са направили това - да ги хванат и да ги спукат от бой, пък после да ги съдят.
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот onufriy » 26 Октомври 2011, 15:07:56

Присъдите май са малце неадекватни...
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 169 пъти
Благодарено: 284 пъти

Мнениеот Boby1985 » 26 Октомври 2011, 18:09:07

onufriy написа:Присъдите май са малце неадекватни...

Реално никакви присъди няма за побоя над момчето, а за открадната чанта от същите...
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 1 път

Следваща

Назад към Общ форум