• Advertisement

Нидерлански или френски

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Нидерлански или френски

Мнениеот Jeez » 16 Юли 2016, 18:46:15

Здравейте! Скоро ми предстои местене в Белгия.
Имам въпрос относно езика там. Доколкото знам се говорят 2 (даже и повече) езика. Сред, които френски и нидерлански. Бил съм в Беглия повече от 5 пъти за по няколко дена на гости. През това време (периода 2011-2015) живеех в Германия. Говоря почти свободно английски и немски език. Изтеглих си мобилно приложение чрез, което започнах да изучавам нидералндски. Оказа се много по-труден, отколкото мислех. При четене повечето от нещата се разбират (защото говоря английски и немски, а повечето думи за взети от тези два езика). Но, когато се стигне до слушане и превеждане на изречение или да напиша това, което съм чул... в известна степен си е пълна скръб. Повечето думи, които се изговарят даже нямат нищо общо с правописа им. :-k

Интересува ме въпроса дали е по-добре да се насоча да уча френски...по-полезен ли ще ми е и повечето хора там владеят ли И френски освен нидерлански.

Питам по-конкретно за града Антверпен и околоността.

Лесно и бързо се уча на 19г. съм все още. Просто мисля, че бих могъл да науча по-бързо френски, отколкото нидерлански. Друг е въпроса дали ще ми е от полза или не.

Интересува ме хората, които са там да изкажат своите впечатления относно езиците, които се говоря там.
1. От колко време сте там и бързо ли научихте езика (за какъв период от време) ?
2. Какви трудности сте решнали с нидерланския (а и френския може би) ?
И общо взето примема цялостна информация и съвети.
Благодаря! ;-)
Имало едно време на изток...
Jeez
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Нидерлански или френски

Мнениеот zlateto » 16 Юли 2016, 19:18:29

Изображение
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1198 пъти

Re: Нидерлански или френски

Мнениеот boyko123 » 16 Юли 2016, 19:57:43

Накратко от мен, че съм в движение... Белгия не е толкова двуезична , колкото е езиково разделена на две (виж картата от Златето например) и владеенето на "неосновния" език в съответната област не помага особено. Изключение е района на Брюксел. Специално в Антверпен френския ще ти е по-малко полезен от англисйкия, поне в ежедневния живот. Тъй че наблегни на Нидерландския, според мен. И го наричай правилно, моля те, Фламандски (Vlaams, Flemish) е :). Различава се от книжовния холандски колкото Софийкия от Пловдивския, но е въпрос на национална чест ;). А щом си научил английския правопис, ще се справиш и с този.

Мнението ми може да приемеш с няколко зърна сол (холандски идиом за "с известна доза съмнение"), тъй като живея в Холандия, не в Белгия, но имам и наблюдения, и контакти там. Ако някой от "белгийците" е на друго мнение, да пише :mrgreen:
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Назад към Общ форум