• Advertisement

Частна здравна застраховка, private Krankenversicherung

Форумът, който касае всеки!

Re: Частна здравна застраховка, private Krankenversicherung

Мнениеот Stojan » 22 Декември 2013, 13:01:50

Съвет ще ви даде някоя от 134-те законни каси (2013 година бяха толкова). Вървете и питайте. Най-добре в тази, в която сте застраховани вие самите. Явно сте изтървали някой срок, може би не сте били наясно, че теоретично в Германия незастраховани не би трябвало да има. Точно затова - да не остане някой с тежко заболяване незастрахован, защото пък и отказ от лечение в Германия няма. Говорете с касата.
---
Синът ви щом е 24 години и живее при вас би трябвало да получава детски 184 евро на месец, тоест вие да получавате за него. Молба за получаване на детските със задна дата можете да подадете и сега. Вижте тук: http://www.arbeitsagentur.de/zentraler-Content/Veroeffentlichungen/Merkblatt-Sammlung/MB-Kindergeld.pdf
и тук: http://www.t-online.de/eltern/familie/id_58744434/kindergeld-2013-kindergeldhoehe-auszahlungstermine-einkommensgrenzen.html
Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 263 пъти

Мнениеот Hindenburg » 6 Януари 2014, 09:53:26

Здравейте, от един месец съм в Германия, с идеята да остана тук постоянно. Имам вече адресна регистрация, не съм започнал работа тъй като първо искам да посещавам курс по немски. Имам здравна карта от България. Трябва ли да сключа здравна застраховка и каква, разбрах, че е необходимо за започване на работа ?
Hindenburg
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Stojan » 6 Януари 2014, 22:27:07

Не знам да може да се сключва застраховка преди да си започнал да получаваш пари. Нали половината вноска се плаща от работодателя!
Започни да работиш или поне си вземи Einstellungszusage (гаранция, че ще те вземат на работа) от фирмата, в която ще започнеш работа. И говори веднага след това с някоя от gesetzlichen Kasse. Има над 130 такива. Ако не си си направил избора си до момента на назначението, фирмата ще ти предложи. Вероятно АОК. Или някоя браншова. Във всеки случай преди да се качиш на магарето не викай хоп! Няма смисъл. Иначе е похвално, че се интересуваш.
---
На първо време българската здравна карта ти върши работа. С други думи: редовен си. Успехът съпровожда редовните хора цял живот.

Потребители благодарили на автора Stojan за мнението:
Hindenburg
Рейтинг: 4%

Stojan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Makler » 2 Февруари 2014, 23:40:30

terca написа:какво означава това> сина ми е на 24г не може да си извади разрешително за работа, , живее в Германия при нас родителите си, но не може да ползва нашите здравни тъй като е навършил 23год. През това време заболя от рак на лимфните възли и поради това отказаха да го включат немската здравна систем. принудихме се да го изпратим в БГ, където сега е на химиотерапия. Ако знаете как можем да му направим здравна осигуровка в Германия , дайте ми моля съвет!

Най-бързият и безпроблемен изход от ситуацията е да го назначат някъде на трудов договор, дори и за 500€. Тогава приемът му в държавната здравна система не може да му бъде отказан. Колкото да това да ползва фамилна застраховка, са ви отговорили правилно- след 23 год. може да се възползва от нея единствено, ако следва или е под някаква форма на обучение. Иначе не става.
Аватар
Makler
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 102 пъти

Мнениеот Makler » 2 Февруари 2014, 23:47:51

Hindenburg написа:Здравейте, от един месец съм в Германия, с идеята да остана тук постоянно. Имам вече адресна регистрация, не съм започнал работа тъй като първо искам да посещавам курс по немски. Имам здравна карта от България. Трябва ли да сключа здравна застраховка и каква, разбрах, че е необходимо за започване на работа ?

Във вашият случай можете да ползвате и само българската застраховка, тъй като не работите, нито по трудов договор, нито с фирма. Добре е обаче да се подсигурите с допълнителна немска временна туристическа застраховка, тъй като не всички разходи се поемат от българската здравна каса, пък и няма да сте в нарушение на закона. Ето едина примерна застраховка и линк с повече информация http://www.care-concept.de/sprachschueler_eng.php?vmnr=0025620000&mail=info@kompaktfinanz.de&navilang=eng

Потребители благодарили на автора Makler за мнението (общо 4):
Denitsa Ivanovaneo777neichvelingrad
Рейтинг: 17%

Аватар
Makler
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Nikincetto » 4 Февруари 2014, 19:23:50

Моят въпрос е следният : В Германия съм от 3 месеца, посещавам вече Интеграционен курс. Живея с приятеля си ,който вече е с немско гражданство. Той работи,аз все още не,заради езика. Имам ЕЗОК ,но се оказа,че ако искам да посетя даден специалист , не ми върши никаква работа! Поискахме да платим, тъй като тук не се осигурявам, но дори и това отказаха.Щяло да е много скъпо,а и не можело !!! Приятелят ми иска да ме осигурява (тъй като аз нямам доходи) , но вече няколко места отказват, защото не сме били семейни.
При регистрацията ми тук той попълни документ, който удостоверява,че той се грижи за мен и поема моите разноски ,тъй като не работя и не вземам никакви пари от държавата( изискваха го за адресната регистрация и за да се докаже как ще плащаме за интегр. курс)
Ако може да ни ориентирате към дадена каса, която ще е подходяща за нашия случай, ще е много добре. Трябва по някакъв начин да имам право на лекарска помощ тук. Мисля,че не е невъзможно..или поне се надявам :(
Nikincetto
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти

Мнениеот Makler » 4 Февруари 2014, 19:39:06

Здравейте,
както и в предния случай, тук може да се ползва варианта с временна туристическа застрахова ( линка по-горе тарифа Care College). Поради факта, че не сте омъжена за застрахован в държавната немската здравна система, не можете да ползвате фамилна застраховка. Поради тези два факта, т.е. не работите и нямате граждански брак, са ви отказали да ви застраховат. Разбира се изход от ситуацията има, но поради факта, че на служителите в държавните касни, не им се мисли, най-лесно е да ви откажат. Пишете ми на лични за по нататъшна информация.
Аватар
Makler
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот poison ivy » 16 Май 2014, 14:32:58

Здравейте, предстои ми да прекарам в Германия 7-8 месеца, няма да работя, ще придружавам мъжа си, който ще работи временно, но няма да има договор в Германия и няма да плаща там осигуровки. Можете ли да ми кажете какви са вариантите ми за здравна застраховка и нужно ли е да си правя такава.
poison ivy
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Stojan » 16 Май 2014, 17:11:14

Докато дойдат отговорите на специалистите, виж тук: http://europa.eu/youreurope/citizens/health/unplanned-healthcare/temporary-stays/index_bg.htm
Stojan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Lyubomir Mihaylov » 23 Март 2018, 22:32:10

Здравейте имам нужда да се свържа с MAKLER. Или ако може той да се свърже с мен. 0157 898 155 49. Или на имеил. Toyota_mr2@abv.bg
Lyubomir Mihaylov
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот zlateto » 23 Март 2018, 22:50:27

Lyubomir Mihaylov написа:Здравейте имам нужда да се свържа с MAKLER ...

Бранимир Бояджиев

Boxhagenerstr. 119
10245 Berlin

Tel.: +49 30 3289 1013
Fax: +49 30 9362 6064
Mobil: +49 152 219 45 581
E-Mail: info@kompaktfinanz.de
Web: http://zastrahovki.de/
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Мнениеот rikiking » 24 Март 2018, 06:59:26

poison ivy написа:Здравейте, предстои ми да прекарам в Германия 7-8 месеца, няма да работя, ще придружавам мъжа си, който ще работи временно, но няма да има договор в Германия и няма да плаща там осигуровки. Можете ли да ми кажете какви са вариантите ми за здравна застраховка и нужно ли е да си правя такава.

Ако се свържеш с маклер, най - вероятно ще се опита да те набута с немска частна застраховка, която върви месечно от Евро 400-500 и нагоре. Най-скъпият вариант е. Можеш да минеш значително по-тънко и същевременно напълно законно.

Allianz и HanseMerkur имат специални Expatcare продукти за чужденци, които имат намерение да стоят в Германия временно - тоест не повече от пет години. Тези здравни застраховки са реално действащи, имат покритие еквивалентно на Gesetzliche Krankenversicherung, болнично, извънболнично лечение итн, но струват в пъти по-малко - около седемдесет Евро на месец. Признават се от всички болници и лекари,държавни и общински служби,включително и от имиграционните, ако се сетят да ти поискат доказателство че си здравно застрахована след третия месец престой.
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Предишна

Назад към Работа, данъци и осигуровки