• Advertisement

Работа във Frankfurt

Форумът, който касае всеки!

Работа във Frankfurt

Мнениеот july_79 » 24 Май 2012, 15:54:13

Здравейте!Искам да попитам нещо,което сигурно всеки работещ в Германия е изпитал в първите си дни:изобщо възможно ли е съвсем сам да си намериш работа и квартира?Има ли хора,които са успели съвсем сами,без помощ от никъде?Много теми изчетох и като че ли оставам с впечатлението че едва ли не е невъзможно(дано да бъркам).Ще се радвам ако споделите своя опит O:)
july_79
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: РАБОТА ВЪВ ФРАНКФУРТ

Мнениеот cigdem » 24 Май 2012, 16:20:18

Защо да не можеш съвсем сам да си намериш работа? Единствения проблем е разрешението за работа. Иначе ако имаш разрешение и ако си упорит/а доста бързо можеш да си намериш работа във Frankfurt. Естествено, зависи и в коя област търсиш, какви претенции имаш. Влизаш в "Meine Stadt- Frankfurt- Stellenangebote" и подаваш молби. Четеш обявите за работа във безплатните вестници на отделните райони на Frankfurt. Има много магазини, на чийто витрини има залепени обяви за работа- примерно за чистачи, продавачи it.н. Аз в Frankfurt се издържах седем години като студентка с чистене на офиси и по домовете. Работила съм 3 работи едновременно- примерно сутрин чистя офис, по обед съм на лекции, следобен асистентка в един офис- копиране на документи, правене на презентации etc. Много е важно да знаеш езика, и ако не го знаеш, да полагаш максимални усилия да го научиш.Сега си работя във Frankfurt по специалността- икономист. Всичко сама съм си извоювала, само с разрешението за работа имах проблем, докато ми го дадат. Иначе упорство и постоянство м у е майката. Ти в коя област търиш работа? Защо си останал/а с впечатление, че всичката работа е с връзки?
Pozdravi,
Cigdem
Alle Kraft, die wir fortgeben, kommt erfahren und verwandelt wieder über uns

Падни седем пъти, изправи се осем“, японска мъдрост

Потребители благодарили на автора cigdem за мнението:
Antonia
Рейтинг: 4%

Аватар
cigdem
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 3 пъти

Мнениеот july_79 » 24 Май 2012, 17:29:21

Благодаря за бързият отговор.Относно работата която търся-без абсолютно никакви претенции(чистене,грижи за хора,земеделие и просто не се сещам да изброя още от този тип).Колкото до езика-знам го малко като в момента продължавам да го уча,а ако успея да намеря бързо работа веднага се записвам да го доусъвършенствам.Притеснявам се от това че за да получа разрешително за работа трябва да имам адресна регистрация(доколкото разбирам от форумите).И просто когато кацна на летището може би първо трябва да си намеря квартира(добре ще е да е със съквартиранти).Така разбрах от форума че ще е най-добре. :flower: :flower:
july_79
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 24 Май 2012, 18:53:09

july_79 написа:Здравейте!Искам да попитам нещо,което сигурно всеки работещ в Германия е изпитал в първите си дни:изобщо възможно ли е съвсем сам да си намериш работа и квартира?Има ли хора,които са успели съвсем сами,без помощ от никъде?Много теми изчетох и като че ли оставам с впечатлението че едва ли не е невъзможно(дано да бъркам).Ще се радвам ако споделите своя опит O:)

Ако наистина си чел/чела "много" теми, то нямаше да има нужда от тази, отделна.
Освен това, някак си не приемаме "крещене" (гОлеми букви).
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Re: Работа във Frankfurt

Мнениеот july_79 » 25 Май 2012, 04:37:09

Много благодаря за забележката за "крещенето"-ще я имам в предвид.Колкото до това защо съм отворила нова тема-така съм преценила.Не знаех че е "забранено".И освен това мислех че в този форум хората си помагат а не се критикуват за това как,какво и къде го пишат.Не мисля че с това съм обидила някой(освен теб явно).Завиждам ти на компетентността,явно по-важно е да дебнеш за грешки и да отправяш забележки(на много места из форума забелязах студеното ти отношение).Приятен ден!
july_79
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 25 Май 2012, 06:06:21

"Срещите" с мен, са не винаги "топли", но неизбежни.
И на тебе приятен ден. ;-)
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот anatar » 29 Юли 2017, 15:21:05

cigdem, може ли да ми дадеш някакъв мейл да те питам нещо относно намирането на икономически/финансови позиции във Франкфурт?
anatar
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Работа, данъци и осигуровки