• Advertisement

SOKA BAU

Форумът, който касае всеки!

SOKA BAU

Мнениеот ~ meri ~ » 28 Ноември 2013, 20:39:14

Здравейте,ще започвам работа с договор в строителния бранш и ми изискват да имам номер от това сдружение SOKA BAU.На сайта им не можах да се ориентирам кьде да отида и да се регистрирам за да ми издадат този номер.Ако някой има информация за тази организация да ми отговори,важно е.Благодаря O:)
~ meri ~
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 10 пъти

Re: SOKA BAU

Мнениеот DrJeckyl_and_MrHyde » 28 Ноември 2013, 22:35:56

И тáката и вáката не разбрах като какъв искате да се регистрирате при Soka-Bau? Работодател или работник в стротелния бранш? Не знам защо имам усещането, че сте един от многото GBR-еици, дето хабер си нямат къде са тръгнали и с какво ще се сблъскат. Ама светлината Санчо, светлината....Пардон свободата! Както и да е... O:)
На страницата им под online - Service има възможност да се регистрирате.
Aber Vorsicht, Its Cool Man! Ще рече само за работодатели / фирми! :-"
Аватар
DrJeckyl_and_MrHyde
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 44 пъти

Мнениеот ~ meri ~ » 29 Ноември 2013, 13:40:50

Днес им се обадих по телефона и хората ми разясниха.Когато започваш работа като работник за пьрви пьт в Германия ,в строителният бранш,не може сам да се регистрираш в Сока - БАУ,това го прави работодателят ти,регистрацията в СОКА БАУ е за фирми и те регистрират работниците си ,така че не се налага да си вадиш този документ.Това го пиша за хора които в бьдеще ще ги интерисува,не като господина по-горе който се направи на интересен и не разясни нещата, както аз сега го направих(типично бьлгарска черта).Ако някой пьк има подробна информация този фонд как работи точно и как става изплащането на отпуски и т.н. да я напише за хората в бьдеще,които ще ги интерисува ;-)
~ meri ~
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 10 пъти

Мнениеот Stojan » 22 Декември 2013, 13:35:19

Аз се извинявам. Немският ли е проблем? Иначе се пише SOKA BAU в Гугъл и излиза всичко. http://www.soka-bau.de/soka-bau_2011/desktop/de/SOKA-BAU/Aktuelles/ Аз съм много далеч от този бранш и затова не мога да обясня нищо. Сайтът им ми се вижда доста подробен.
Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 264 пъти

Мнениеот daisymm » 16 Юли 2014, 22:25:55

Ето малко информация на български език за Отпуск на индустриални работници при изпращане на строителни обекти в Германия. Пускам брошурата, понеже има връзка със SOKA-BAU и част от нещата, дискутирани в темата.
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Назад към Работа, данъци и осигуровки