• Advertisement

Робите при DHL

Форумът, който касае всеки!

Робите при DHL

Мнениеот velingrad » 12 Януари 2014, 14:00:28

Специално поради актуалността с темата на Бобчо Бобчев и за всичко други- настоящи и бъдещи куриери.

Положението не се е променило и до днес.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!

Потребители благодарили на автора velingrad за мнението (общо 4):
TSSbrommarusenecБобчо Бобчев
Рейтинг: 17%

Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Re: Робите при DHL

Мнениеот asenbg » 12 Януари 2014, 18:02:51

в предаването ставаше дума за подизпълнителите които имат договор с ДХЛ и как гърбят работниците. Ако някой почне работа при подизпълнител да знае че се скъса от работа и на края ще е на червно с парите.

При ДХЛ се работи 6 дена в седмицата и си докарват средно нето за Германия

asenbg

Мнениеот rusenec » 12 Януари 2014, 22:34:46

Какво значи средно нето за Германия ??? С работа колко се получава в Германия ???? + щоер класе 1 ??? На който не му се работи да си стои в милата родина и да си пие ракийцата!!! Карал съм камион за подизпълнител на Дойче Пост за 6.80 на час (2009г) . Тук работиш за трима и ти плащат за един , иначе няма как да стане.
Животът не е поемал към нас задължение да осъществява мечтите ни. Трябва да вземем каквото ни предлага и да сме благодарни, защото и по-лошо би могло да бъде
Аватар
rusenec
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 159 пъти
Благодарено: 22 пъти

Мнениеот BG_Baj_Ganjo » 13 Януари 2014, 13:51:42

popwill написа:Ок, това с филиалите, че ги глобявали бях го предположил, но това важи само за субунтернемерите. Но защо пък им е на тия от ДХЛ да не званят и да пускат бележка директно, без да си правят труд, когато съм си вкъщи? Поне 2 пъти ми се случи - освен мързел друга причина не мога да видя. Гугъл ми казва, че е обичайна практика.

на някои ДХЛ куриери им плащат по 1 евро на доставена пратка, без значение на адрес или в пощата на края на работния ден. Съответно като пусне само бележките си спестява 1-2 часа от работния ден. Така или иначе си получава парите за пратките като ги остави всички на веднъж в пощата.
Keiner bleibt Jungfrau - das Leben fickt jeden
Аватар
BG_Baj_Ganjo
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 26 пъти

Мнениеот Stojan » 13 Януари 2014, 14:38:07

За всяка пратка, доставена с DHL, UPS, DPD, Hermes или която и да е фирма, давам по 1 евро pourboire на човека. За по-тежки неща давам и по 2 Евро. Но едното евро е гaрантирано. На едно шкафче до вратата винаги имам по няколко монети 1 евро за да не търся. Давам по едно евро и ако го срещна на улицата, и ми даде пратката ми. Междувременно познавам някои от хората.
Друго не мога да направя.
Говорил съм с тях, специално тия от DHL - дали е по-добре да не поръчвам толкова. Те казват: ами ще останем без работа.
Та не знам сега кое е правилното. Вероятно едното евро. Ако всеки втори, поне, му дава нещо, ей го днес ще събере 10 - 20 евро. Утре пак. И вдругиден.
Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 264 пъти

Мнениеот Stojan » 13 Януари 2014, 14:42:29

Четох някои мнения по-горе.
Не мога да се съглася, че отношението е небрежно. Дори и да го пише в Гугъл.
При мен DHL често оставят пратки за съседите ми, съответно при съседите за мене. HERMES и DPD пък ги оставят в един цветарски магазин до нас. Във всеки случай бележката е попълнена коректно, че и мейл получавам от DHL при кого е била оставена поръчката, ако ме няма в къщи.
За всичките години да съм ходил два пъти до Packstation, повече не. И нищо никога не ми се е загубило.
Stojan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот bromma » 13 Януари 2014, 15:07:35

Включване и от Швеция:

dhl са най-смрадливата фирма и тук. Обаче вместо да ги изшамарят, те дават челен пример на другите транспортни фирми, как да станат робовладелци.
Най-новият dhl-ски принос е тук е: Купуваш си някъв АРР. Като го цъкнеш, получаваш инфо, че някъде наблизо има dhl-ска пратка. Отиваш, взимаш я (или съответно я доставяш, ако си я взел от офиса им) на адреса, ей тъй докато си се разхождаш из града или скучаеш. За отплата получаваш точки, които ти се натрупват в някво конто и в определен момент можеш да ги осребриш за мизерни пари или да ги ползваш за намаление на цената ти, като пращаш пратка с тъпата фирма. Става въпрос не за назначени куриери, а за обикновени, случайни хора.
ЖЖурналистите ги питат, ами гаранциите за правилна и изобщо доставка, къде са? "В системата ни веднага се регистрира кой кога, къде е взел пратката за да я пренесе и т.н. " -хвалят се от фирмата и наблягат, че така щели да паднат много цените на пратките и колко хубаво било за клиентите и пр. мазни обяснения.
А самата фирма масово затваря офиси и изхвърля работещи, а от подизпълнителите жули пари ако си сложат лепенки по колите с буквите им.
Аватар
bromma
Златен писач
Златен писач

Снимки: 270
Благодарил: 149 пъти
Благодарено: 254 пъти

Мнениеот asenbg » 13 Януари 2014, 16:37:30

относно темата - аз съм най-доволен от ДХЛ , за разлика ДПД и Хермес са ми негативни.. особено Хермес..
ДХЛ си върши при мен перфектно работата.. УПС 3 пратки - 2 добре, една трябваше да дебна камиона за да не ми пусне белейка

робовладелци са ХЕРМЕСа доста сериозно - те са основно и само със подизпълнители
asenbg

Мнениеот Stojan » 13 Януари 2014, 17:04:34

Може да е верно! Малък град - да. Сравнително - 140.000 жители.
А ако човек вземе да вярва на Шпигел, капитализмът в Германия отдавна да се е катурнал.
Имал съм и виетнамци - доставчици в DHL, и турчета дето и немски не знаеха, сега са само германци - но си се качваха и се качват всички до третия етаж, на който живея. Нямам наблюденията на Шпигел онлайн. То май и не е наказуемо човек да е установил за себе си друго, и да има друго мение.
А за едното евро - повечето стоки са по-евтини с повече от едно евро от в магазините.
Stojan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Stojan » 15 Януари 2014, 13:57:56

Ей сега дойде един роб. Викам му: Вие при пощата ли сте или при някоя под-предприемаческа фирма. Че съм чувал лоши работи за последните. Той казва: при пощата съм, а и аз съм чувал лоши работи.
Получи си човекът 1-то евро независимо, че е при пощите. Спести ми 9 евро в цената, времето и 2х10 км път до най-близкия МедиаМаркт.
Stojan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот TSS » 15 Януари 2014, 18:02:42

Темите много ми приличат на тази за Мак Доналдс. Условията наистина не са добри, но хората нямат избор. В България вече не се търпи...

Потребители благодарили на автора TSS за мнението (общо 2):
rusenecБобчо Бобчев
Рейтинг: 8%

TSS
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 25 пъти
Благодарено: 9 пъти

Мнениеот TSS » 16 Януари 2014, 10:47:20

Надявам се, че последния ми пост не е секнал коментарите. Благодаря на velingrad за темите. Мисълта ми е, че ние сме роби в собствената си държава. Тук дори да работиш законно не ти се плащат осигуровки, бонуси и др. Отношение нула. Самочувствие нула. Условия на труд нула. Условия на живот нула. Переспектива нула... За мен всяка работа, дори и робска, с която ще можга да си плащам разходите ще е добра. Не казвам че трябва да се допуска експолоатация. Всичко трябва да е в рамките на поносимото, да се намери баланса.
Направете си план, какво ви се работи, какво можете да работите, къде ще можете най лесно да почнете работа, къде ще имате най голяма възможност за намиране на работа и устройване.
Относно темата, моля хора работили или работещи в бранша да напишат няколко думи на хора като нас. Ще сме им много благодарни. Повечето сте написали страничните си наблюдения. Хора неработили в бранша трудно се орентират какво е
pourboire, субунтернемери и щоер класе 1.

Благодаря на всички коментирали!
TSS
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 25 пъти
Благодарено: 9 пъти

Назад към Работа, данъци и осигуровки