• Advertisement

"Работа" при HERMES

Форумът, който касае всеки!

"Работа" при HERMES

Мнениеот velingrad » 13 Януари 2014, 21:25:58

И понеже в дискутираната тема За DHL се спомена и тази фирма, "предлагам" я на вашето внимание.
Между другото, това е много по-близо до предложеното на Бобчо Бобчев.

Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!

Потребители благодарили на автора velingrad за мнението:
Бобчо Бобчев
Рейтинг: 4%

Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Re: "Работа" при HERMES

Мнениеот neich » 16 Февруари 2014, 16:42:37

Искам да поясна какви са условията при които се работи в Хермес. Аз съм един от тези, които за малко да скоча при тях с двата крака.
Работата ми бе предложена от познат, който работи от 1г. при тях в района на Мюнхен. Казано ми бе, че трябва да си регистрирам Gewerbe, за което ще ми помогне работодателя, т.е. не Хермес а въпросния под изпълнител, който пък "наема" мен. Този под изпълнител си имал данъчен съветник, при който стоят всички мои документи, фактури,..... На ден трябва да разкарам около 100 и нагоре пратки, почивен ден неделя. Ако имам останали пратки не доставени, ще трябва да се работи и в неделя. За една доставена пратка щяха да плащат по 1 Euro. Дава ви се "служебна" кола, за която плащате наем 600 Euro, сами си плащате горивото, което по думите на моя познат излизало месечно 500 - 600 Euro. "Шефа" съдействал за намирането на квартира, която естествено си плащаме ние. Иска се по 100 Euro наем за скенер и ако нямате лична навигация (GPS) още по 50 Euro месечно за "служебна" такава.
Това ми бе обяснено като условия. Направих една груба сметка и излиза, че ако примерно квартирата е на стойност 400 Euro, разходите за месеца са 1750 Euro и то забележете, за да може да работите! Приходи - 26 работни дни х 100 Euro на ден = 2600 Euro месечно. Остават чисто 850 Euro. От тези пари трябва да се платят осигуровките и в крайна сметка ако не успете да докарате 100 доставени пратки на ден сметката излиза на минус. Попитах моя познат: "Добре де, как успявате да си платите всичките осигуровки?" Отг.: "Аааааа, никой не ги плаща, от къде пари!"
Естествено се отказах, пиша всичко това ако има мераклии да стават куриери при тях да знаят предварително условията. ;-)
neich
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 55 пъти
Благодарено: 7 пъти

Re: "Работа" при HERMES

Мнениеот Faire Mobilität » 15 Май 2017, 12:23:04

Здравейте,

през 2012 Хермес е получил сертификат от TÜV като потвърждение на добрите условия на работа във фирмата. Но условията се променят, когато се дават поръчки на подизпълнители.

С проблема се занимавам от дълго време, но в момента шансовете за публична дискусия на проблема са добри, защото баварската телевизия работи над едно предаване и търси най-вече хора, които са работили за Hermes през последните години в Бавария.

Моля Ви, ако имате интерес да представите условията на работа или познавате колеги се обадете.
Поздрави

Mit freundlichen Grüßen

Nadia Kluge
(Dipl.-Jur. Univ./zertifizierte Mediatorin DAA)
DGB-Projekt „Faire Mobilität – Arbeitnehmerfreizügigkeit sozial, gerecht und aktiv“
Beratungsstelle München

bei DGB Bayern
Haus C 5.12
Schwanthalerstr. 64
80336 München

Telefon: 089 - 51 39 90 18
Fax: 089 - 51 39 90 94

E-Mail: nadia.kluge@bfw.eu.com
www.faire-mobilitaet.de
Faire Mobilität auf Facebook!

Ein Projekt des DGB-Bundesvorstandes in Kooperation mit:
bfw - Unternehmen für Bildung