• Advertisement

Получаване на документ U1/E301 от Германия

Форумът, който касае всеки!

Получаване на документ U1/E301 от Германия

Мнениеот georgi743 » 30 Март 2015, 10:55:46

Здравейте,

Бих искал да помоля някой да обясни как мога да получа документ U1 (бивш E301) от Германия, удостоверяващ периодите на осигуряване там? Този документ е нужен на НОИ в България, за да изчислят размера на обезщетението за безработица тук. От известно време се върнах от Германия в България и веднага подадох нужната информация в бюрото по труда и НОИ. От НОИ автоматично изискват документа, но вече доста месеци се бавят и искам сам да задействам процедурата. Уведомиха ме, ча ако сам го получа, всичко ще стане веднага, но преди да го имат, не могат да изчислят обезщетението за безработица.

Имате ли идея с коя институция трябва да се свържа в Германия за този документ и какво се изисква от мен? Благодаря предварително!
georgi743
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 1 път

Re: Получаване на документ U1/E301 от Германия

Мнениеот zlateto » 30 Март 2015, 11:04:54

Zuständige Stelle für die Anforderung von Dokumenten PD U1 bzw. Paper SED U002/U017 und U004:

Agentur für Arbeit, in deren Bezirk der Arbeitnehmer zuletzt gewohnt hat. Hatte der Arbeitnehmer keinen Wohnsitz in Deutschland, die Agentur für Arbeit, in deren Bezirk der letzte Beschäftigungsort des Arbeitnehmers liegt.

Antrag auf Ausstellung eines PD U1
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Мнениеот georgi743 » 30 Март 2015, 16:35:37

Благодаря. Немският ми е много слаб, но доколкото успях да си преведа, се прави следното:

Да речем съм имал два работодателя. Попълват се периодите, в които съм работил при всеки работодател (между 2-та работодателя има няколко месеца, с които предполагам нищо не се прави), като и за двамата на колонка 2 се пише "1". В другите колони - име и адрес на работодателите, както и заемана длъжност.

Като адрес, на който да бъде изпратен документът се посочва актуалния в България. Дано до тук всичко е наред.

Върпосът ми е след това къде се изпраща това писмо, до кой адрес? Става въпрос за Берлин. Доколкото разбирам, се изпраща до "Agentur für Arbeit Berlin Süd" (където е бил последният квартал, къде съм живял) да речем. Така ли?
georgi743
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот zlateto » 30 Март 2015, 16:47:50

Ами да, там се праща молбата за издаване на PD U1 :thumbleft: Пиши им за всеки случай, може да ти изискат и други документи.

Колона 1: ... die vom ausländischen Versicherungsträger benötigten Zeiträume (bitte Nachweise beifügen = моля приложете удостоверения)

http://www.arbeitsagentur.de/web/conten ... /index.htm
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот Христо-1 » 19 Май 2018, 10:33:23

zlateto написа:Zuständige Stelle für die Anforderung von Dokumenten PD U1 bzw. Paper SED U002/U017 und U004:

Agentur für Arbeit, in deren Bezirk der Arbeitnehmer zuletzt gewohnt hat. Hatte der Arbeitnehmer keinen Wohnsitz in Deutschland, die Agentur für Arbeit, in deren Bezirk der letzte Beschäftigungsort des Arbeitnehmers liegt.

Antrag auf Ausstellung eines PD U1
Христо-1
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот zlateto » 20 Май 2018, 09:27:30

@Христо-1, имате питане или не може да откриете в google формуляра?
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Назад към Работа, данъци и осигуровки