• Advertisement

Selbstständig- самонает и т.н.

Форумът, който касае всеки!

Selbstständig- самонает и т.н.

Мнениеот I_Vsichki_Goli » 12 Май 2006, 00:25:38

Абе уж четох, четох, ама май не намерих някой да е станал селбстстендих. Ако има такива, моля да ми драснат някой ред на ЛС или по мейла, имам някоя питания. Айде със здраве
I_Vsichki_Goli
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 6 пъти

Мнениеот velingrad » 12 Май 2006, 06:17:59

Има ги тук, ама защо само на ЛС? Айде че и аз имам някой и друг въпрос, каквото е "позволено" да го разнищим тук във Форума.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот polia » 12 Май 2006, 08:38:56

Хайде аз чакам въпросите! :-)
Аватар
polia
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот serdika » 12 Май 2006, 10:22:40

хайде дайте въпросите, да видим дали сте се справим. ако искате дискретност (защото все пак си е и бизнес) личните съобщения са смятам подходяща алтернатива. имам 5 годишен опит в "категорията".
Аватар
serdika
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот velingrad » 12 Май 2006, 13:05:00

1ви въпрос:
Какво препоръчвате между Kleingewerbe и GmbH, при наличието на малко капитал? :wink:
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот I_Vsichki_Goli » 12 Май 2006, 13:49:26

Имах в предвид не, че никой не е станал, а че никой не е писал как сте става. Както и да е.

Раздуйте малко инфо плс. За какви пари става въпрос, какви докименти се искат, таквиз ми ти работи, да знам дали да си оставям авоарите в Люксембург или да ги поизпера малко :lol:
I_Vsichki_Goli
Златен писач
Златен писач

Мнениеот Mr.Bombastic » 12 Май 2006, 17:39:41

- Какъв е точно твоя казус?
- Вече са минали 5 години от пребиваването ти и имаш неограничено разрешение за работа или още не?

В зависимост от отговора ти вече ще зависи дали частично можеш да си разшириш визата да ти позволява самостоятелна работа или можеш изцяло да се водиш самостоятелен.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 460 пъти
Благодарено: 303 пъти

Мнениеот I_Vsichki_Goli » 13 Май 2006, 15:06:00

В моемнта сме подали документите ъа неограничените визи. Служителят в службата ми каза, че мога да съм вече селбстщендих.
I_Vsichki_Goli
Златен писач
Златен писач

Мнениеот polia » 15 Май 2006, 07:55:27

Разлика между GmbH, Kleingewerbe и други ...

velingrad написа:1ви въпрос:
Какво препоръчвате между Kleingewerbe и GmbH, при наличието на малко капитал? :wink:
Аватар
polia
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот velingrad » 15 Май 2006, 19:02:49

polia написа:Разлика между GmbH, Kleingewerbe и други ...

velingrad написа:1ви въпрос:

Благодаря Поля-аз разликите ги знам :wink: Питах-какво препоръчвате :lol:
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот satbradar » 15 Май 2006, 20:04:40

След разговор с поне 6-7 самостоятелни-те не виждат добра переспектива за в бъдесте-особено след като има горомна вероятност да дигнат немскот ддс на 19%
-вси4ките споделиха 4е цените които те сте предложат стават високи и съответно сте има отлив на клиенти.
вси4ки псуваха правителството 4е се грижи за големите фирми и подава стреден пръст на малките игра4и.
Ама тва е ясно -то големите фирми избират правителствата .

1 от тях е 4ужденец-и каза 4е е изгубил доста договори -застот не му е немско името-и аз ли4но съм склонен да му вярвам-4е само кат види6 некакво си име на визитката и като знам какво е в главите на немците ...деиствията им са предвидими.
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 16 пъти

Мнениеот I_Vsichki_Goli » 15 Май 2006, 21:18:21

На мен пребломът не би ми бил с клиентите... Надявам се. Имам проекти, които говорят сами за себе си. Въпросът, който се опитвам да реша в момента е дали да се пробвам сам или да си търся фирма, която да е достатъчно стабилна, че след година-две да не търся пак и да е готова да ми даде толкова, колкото искам.
I_Vsichki_Goli
Златен писач
Златен писач

за и против GmbH

Мнениеот perekli » 15 Май 2006, 23:21:52

не съм в IT бранша, но има правила, т.е. повтарящи се закономерности, които важат на свободния пазар:

доверието на потенциален клиент в ГмбХ е по-гоямо ( 25 000 €) отиват в осигурителен фонд, които поема щетите на клиента, ако направите беля в бъдещата си работа.

големите фирми отиват при фирми, смятат че Гевербето не е достатъчно производително

против: ГмбХ е скъпо счетоводство, трябва сериозен стеуербератер, които струва пари. тук искам да уточня, че всички стеуерверейни и стеуерсофтуер са самозванзи, те не предлагат, не търсят вратичките за вачя случаи, а работят на твърда база и по най-лесните пътеки. на тях им е все едно дали ще ви върнат или спестят 200 или 2000 €. Те си взимат твърдя хонорар и казват "не става". добрите стеуербератер, при които ходят отворените германзи работят на % от това което ви върнат (10-15% мах.) + мин база €, според това колко ви е гесчефцволумена.
още малко са стеуербератерите: не си мислете, че всичко пише той, пишат недоучили секретарки.
преди да го изберете го питайте какво е завършил: ВВЛ, БВЛ или е изкарал weiterbildung към ИХК.

За съгражданите с зелена карта по-добре е с Гевербесчеин, защото по-лесно се затваря, ако духнете към САЩ примерно. Gewerbe става винаги на ГмбХ, после не си и стеуертехниш воллкауфманн и можесч да избереш модела на работа с финанзамта без да работиш с ддс, които облекчава разходите. освен това от постоянната работа те пазят социалверсихерунгите и си и текат и т.н., което при ГмбХ съвсем не е така.
Ако пак искате ГмбХ може и LTD от GB, които излиза към 5000 € и е абсолютно
равнопоставено, а което е и по-важно се ползува с доверие в немския бизнес свят.
възможен вариант е и българко ГмбХ с 2500 €. по-търговски закон, то може да бъде регистрирано с филиал тук, но тук се плащат данъците обаче въпроса с доверието на клиентите остава висящ.Покачването на ДДС, сасяга всички и не е много ясно защо трябва да спане IT бранча.ако фирмите произвеидат, ддс си тече за сметка на крайния потребител, затова е и косвен данък!
това че сте чужензи, в IT бранча май доста са такива, защото германия с типичната за нея бюрокрация и бавноподвижна образователна система е проспала да сасдаде своевременно, наистина не е пречка, ако се спазва тайминга и се работи целенасочено /тук имам предвид сатбадар/.
много рядко клиентите сте стоят на опашка пред вратата ти, трябва да ги търсиш.
дано не се отклоних от темата, .... много.
ако са се породили въпроси питайте, ако ви е тъпо извинете ме.
просто искам да ви окуража и да помогна с каквото мога.
ако ще сте gewerbe, направете си на всяка жена гевербехафтпфличт, щото при gewerbe не сте юридическо лизе и в случай на регрес се взима имуществото на Gewerbeбетреибенд за покриване на искове от \"ощетени\" клиенти.
Rechtschutz sasto e MUSS.

Регистрирайте се в ИХК по местожителство, качва степента на доверие във вас.

Потребители благодарили на автора perekli за мнението:
Ichi Geki
Рейтинг: 4%

Аватар
perekli
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот velingrad » 15 Май 2006, 23:34:57

Евала и благодаря!

От септември 2004, първо мнение? и направо в десеткатаИзображение
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот Mr.Bombastic » 15 Май 2006, 23:41:29

Подкрепям Велинград! Намирам мнението и информацията ти за много интересна, особено частта, в която обръщаш внимание на това как се възприемат Гевербето и ГМБХ и т.н.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 460 пъти
Благодарено: 303 пъти

Следваща

Назад към Работа, данъци и осигуровки