• Advertisement

Шефа ни ми дава Арбеитсбешаинигунга

Форумът, който касае всеки!

Шефа ни ми дава Арбеитсбешаинигунга

Мнениеот nikopetr19 » 21 Август 2016, 15:52:11

Здравейте значи шефа ме уволни с едномесечно предизвестие и сега трябва до края на септември да работя. Регистрирах се в бюрото по труда. Те ми дадоха един термин и сега ми искат Арбеитсбешаинигунга който дадох на шефа. Но той не ми го дава казва че не бил готов и така. Какво трябва да направя на цол ли да се обадя или ?
nikopetr19
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Шефа ни ми дава Арбеитсбешаинигунга

Мнениеот ScheissMann » 21 Август 2016, 16:09:14

Кажи на шефа си че не бързаш .Когато дойде тогава .Само от време на време му напомняй . Нищо друго не може да направиш освен да чакаш :-s
Аватар
ScheissMann
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 98 пъти
Благодарено: 71 пъти

Мнениеот nikopetr19 » 21 Август 2016, 16:25:23

Лошото е че съм му го дал преди 1 месец да го попълни
nikopetr19
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот rikiking » 21 Август 2016, 17:21:49

ScheissMann написа:Кажи на шефа си че не бързаш .Когато дойде тогава .Само от време на време му напомняй . Нищо друго не може да направиш освен да чакаш :-s

Напротив. Точно в страна като Германия може да направи и то много.

Erfahren Sie Wissenswertes zur Arbeitsbescheinigung
Arbeitsbescheinigung! Was hat es damit auf sich?
Nach Beendigung eines Arbeitsverhältnisses hat der Arbeitnehmer Anspruch auf Aushändigung seiner Arbeitspapiere. Der Arbeitgeber ist verpflichtet, ihm auch eine Arbeitsbescheinigung auszustellen und diese ebenfalls auszuhändigen.
In der Praxis kommt es häufig zum Streit darüber, wann die Arbeitsbescheinigung ausgestellt werden muss. Bei schuldhafter Verzögerung können Haftungsrisiken auf den Arbeitgeber zukommen.
Der Anspruch auf Erstellung einer Arbeitsbescheinigung gehört nicht zu den Rechten, die sich zwischen Arbeitnehmer und Arbeitgeber aus den arbeitsvertraglichen Vereinbarungen ergeben. Es handelt sich vielmehr um einen Anspruch der Bundesanstalt für Arbeit gegen den Arbeitgeber. Die entsprechende Anspruchsgrundlage ist in § 312 SGB III gegeben.
Kommt der Arbeitgeber seiner gegenüber der Agentur für Arbeit bestehenden Verpflichtung nicht oder nicht ausreichend nach, sehen die Bestimmungen des SGB III die Verhängung eines Bußgeldes vor.
https://www.flegl-rechtsanwaelte.de/arb ... cheinigung

@nikopetr19
Съветът ми е - Ако е минал месец, втвърди тона към бившия си шеф и му обясни че ако не ти даде арбайтсбешайнигунга, ще си принуден да се оплачеш в арбайтсамта. Ако и това не го трогне, го уведоми че оттук нататък ще разговаря с адвокатите ти. И го почвай по съдебен ред , в крайна сметка той ще плати всички разходи накрая, че може и допълнителни обезщетения да му измъкнеш. Адвокатите ще ти обяснят как става и какво да правиш.
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот nikopetr19 » 22 Август 2016, 23:06:40

Добре ще опитам още 1 път и тогава ще се наложи да отида до адвокат
Много благодаря