• Advertisement

Minidjob в Германия

Форумът, който касае всеки!

Minidjob в Германия

Мнениеот georgiev9800 » 23 Август 2016, 17:12:28

Здравейте, интересува ме как стоят нещата със миниджоб (до 450 евро), тъй като в момента уча в училище, на 18 години съм ии ми трябват допълнително пари освен детските, които взимам. Не мога да говоря или да пиша много добре на немски, но знам английски ако ще е от някаква полза. Не мога да разбера трябва ли да плащам нещо като данъци или подобни неща ии ако евентуално искам да се запиша на миниджоб по около 6 часа седмично къде се ходи, че да ми намерят такава работа и какво е средно заплащането щом максимума е 450 евро. Работи само баща ми, аз уча, а майка ми си стой вкъщи. Здравните осигуровки са от баща ми.
georgiev9800
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 1 път

Re: Minidjob в Германия

Мнениеот kyky » 23 Август 2016, 18:02:23

Вестници, малки обяви, интернет... Класическата работа за ученици е разносване на вестници и реклами, в ресторантите и в Реве късна смяна. Ако отидеш в някоя фирма за Zeitarbeit веднага ще ти намерят някаква работа, но гарантирано ще е много гадна. На 450 не се удържа нищо, не се попълва и данъчна декларация.
kyky
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 67 пъти

Мнениеот georgiev9800 » 23 Август 2016, 18:06:46

kyky написа:Вестници, малки обяви, интернет... Класическата работа за ученици е разносване на вестници и реклами, в ресторантите и в Реве късна смяна. Ако отидеш в някоя фирма за Zeitarbeit веднага ще ти намерят някаква работа, но гарантирано ще е много гадна. На 450 не се удържа нищо, не се попълва и данъчна декларация.

Ами не съм могъл да намеря във вестници или в интернет поради простата причина, че не разбирам какво пише :) А във тези ресторанти или в Реве какво означава късна смяна и какво се предполага, че ще работя там. А и също така да ми разясните какво означава фирма за Zeitarbeit.
georgiev9800
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Mony60 » 23 Август 2016, 19:47:55

Момче, най-добре е да попиташ в супермаркети, намиращи се в близост до жилището, където живееш дали им трябват Aushilfe als Minijob. Обикновено зареждат рафтовите със стока. В ресторант не те съветвам, защото ще им миеш чиниите до среднощ. Разнасянето на вестници и проспекти е също удобно, защото не се изискват езикови познания, но някой трябва да ти помогне да се свържеш, но там заплащането е вероятно по-ниско от супера. Ако си зает понякога може и майка ти да я свършва работата. С Zeitarbeitfirma не се хващай!
Гледай да научиш езика най-вече :thumbleft:
Аватар
Mony60
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 147 пъти
Благодарено: 184 пъти

Мнениеот georgiev9800 » 23 Август 2016, 19:56:34

Mony60 написа:Момче, най-добре е да попиташ в супермаркети, намиращи се в близост до жилището, където живееш дали им трябват Aushilfe als Minijob. Обикновено зареждат рафтовите със стока. В ресторант не те съветвам, защото ще им миеш чиниите до среднощ. Разнасянето на вестници и проспекти е също удобно, защото не се изискват езикови познания, но някой трябва да ти помогне да се свържеш, но там заплащането е вероятно по-ниско от супера. Ако си зает понякога може и майка ти да я свършва работата. С Zeitarbeitfirma не се хващай!

А кой да питам в тоя супермаркет, касиерка ли ?
georgiev9800
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот rikiking » 23 Август 2016, 20:45:00

georgiev9800 написа:
Mony60 написа:Момче, най-добре е да попиташ в супермаркети, намиращи се в близост до жилището, където живееш дали им трябват Aushilfe als Minijob. Обикновено зареждат рафтовите със стока. В ресторант не те съветвам, защото ще им миеш чиниите до среднощ. Разнасянето на вестници и проспекти е също удобно, защото не се изискват езикови познания, но някой трябва да ти помогне да се свържеш, но там заплащането е вероятно по-ниско от супера. Ако си зает понякога може и майка ти да я свършва работата. С Zeitarbeitfirma не се хващай!

А кой да питам в тоя супермаркет, касиерка ли ?

Не, пусни евромонета в една от количките дето са наредени отпред и си намисли три желания.
Последна промяна rikiking на 23 Август 2016, 20:45:46, променена общо 1 път
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот Mony60 » 23 Август 2016, 20:45:16

georgiev9800 написа:А кой да питам в тоя супермаркет, касиерка ли ?

Ще питаш кой е шефа на супера и те ще те заведат при него.
Аватар
Mony60
Роден писач
Роден писач

Мнениеот rikiking » 23 Август 2016, 20:52:02

Mony60 написа:
georgiev9800 написа:А кой да питам в тоя супермаркет, касиерка ли ?

Ще питаш кой е шефа на супера и те ще те заведат при него.

В малките градове супери като алди или нето работят с двама човека персонал, така че му остава варианта с касиерката или количката с желания :mrgreen:
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Mony60 » 23 Август 2016, 20:55:00

Не е точно така, всеки филиал си има Leitung, че и Stellvertretung. Пък и не виждам нищо смешно в желанието на момчето да припечелва пари. Явно на тебе ти е доста широко около врата, та затова често се подиграваш на хората.
Последна промяна Mony60 на 23 Август 2016, 21:02:22, променена общо 1 път

Потребители благодарили на автора Mony60 за мнението (общо 2):
lchangeorgiev9800
Рейтинг: 8%

Аватар
Mony60
Роден писач
Роден писач

Мнениеот rikiking » 23 Август 2016, 21:00:48

Mony60 написа:Не е точно така, всеки филиал си има Leitung, че и Stellvertretung.

Да де и щелфертретунга обикновено чука на касата, а другият бута щайгите. Повече от две години е така в някои вериги на нискооборотните места. Лайтунга е в съседния град и го викат при нужда пет-шест супера.

@ georgiev9800
Идеята за суперите е добра като цяло , но им влез и в уеб сайтовете и си пусни бевербунг като им обясниш, че е за миниджоб и не забравяй да упоменеш района, където живееш. При тоя глад за работяги в Германия , мисля че няма да имаш проблеми и ще те потърсят много скоро.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот georgiev9800 » 24 Август 2016, 02:20:58

А да ви питам има ли сайт, в който мога да потърся миниджоб в моя регион или конкретно в моя град и също така ако има как да е с английски ще съм много доволен.. ако не знаете просто не се заяждайте, ами подминете..
georgiev9800
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bknf » 24 Август 2016, 06:23:09

georgiev9800 написа:има ли сайт, в който мога да потърся миниджоб в моя регион или конкретно в моя град и също така ако има как да е с английски

Здравей georgiev9800. B кой град живееш? Какво е това училище - от колко до колко си там зает?

А кой да питам в тоя супермаркет, касиерка ли?

Може и нея да питаш - тя ще ти каже, към кой да се обърнеш, и къде да го/я намериш.

какво означава фирма за Zeitarbeit

Цайтарбейт - са търговци на хора (персонал).

Потребители благодарили на автора bknf за мнението:
georgiev9800
Рейтинг: 4%

bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот zlateto » 24 Август 2016, 07:51:06

Zeitarbeit/Leiharbeit = временна заетост = преотстъпване на работници

Преотстъпват те за определен период от време на друго предприятие, но твоя работодател е и си остава фирмата за временна заетост, а не фирмата, в която извършваш работата. Заплащането и условията на труда се определят от нея.

Фирмите за временна заетост не cа посреднически агенции !!!
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”

Потребители благодарили на автора zlateto за мнението:
georgiev9800
Рейтинг: 4%

Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Мнениеот georgiev9800 » 24 Август 2016, 15:37:46

bknf написа:
georgiev9800 написа:има ли сайт, в който мога да потърся миниджоб в моя регион или конкретно в моя град и също така ако има как да е с английски

Здравей georgiev9800. B кой град живееш? Какво е това училище - от колко до колко си там зает?

А кой да питам в тоя супермаркет, касиерка ли?

Може и нея да питаш - тя ще ти каже, към кой да се обърнеш, и къде да го/я намериш.

какво означава фирма за Zeitarbeit

Цайтарбейт - са търговци на хора (персонал).

Ами живея в Goppingen (Baden-Wurttemberg) и в момента точно не ходя на училище, но от септември тръгвам отново. Предполагам от 6 до около 15:00 в най-лошия случай.. всичко зависи от програмата, която ще ми дадат.
georgiev9800
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bknf » 24 Август 2016, 19:50:21

не съм могъл да намеря във вестници или в интернет поради простата причина, че не разбирам какво пише

Значи това ти е първата работа, която трябва да свършиш. Да се научиш да четеш и да пишеш. Иначе дори и да четеш обявите за работа - кой какъв човек търси - то ти няма да ги разбереш. После нещо и да ти обясняват, пак няма да разбереш, какво и що.

Иначе ето ти едно интервю с един адвокат- какво е Zeitarbeit.
http://www.123recht.net/Zeitarbeit-mode ... 56784.html
шпигел
http://www.spiegel.de/karriere/berufsle ... 64000.html
и видео
https://www.youtube.com/watch?v=TOZgD_vhDrM
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Следваща