• Advertisement

Уволнение от работа заслужава ли си да търся обезщетение ?

Форумът, който касае всеки!

Уволнение от работа заслужава ли си да търся обезщетение ?

Мнениеот ivelin21 » 31 Март 2017, 14:52:45

Здравейте преди седмица получих kündigung там пише, че няма повече работа едва ли не това знам, че не е така, защото фирмата взима постоянно нови работници.Бях си направил правна застраховка, но проблема е че имало 3 месеца период на изчакване, което аз не знаех, както и да е съветвах се с адвокат той ми каза, че шансовете ми са много добри но явно застраховката няма да ми поеме разходите по делото.В тази фирма сам работил малко над 2 години тъкмо получих безсрочен договор и след 3 седмици ме уволняват въпроса ми е дали си заслужава да ги съдя дали бих получил добро обезщетение и до какви разходи би стигнало едно такова дело, ако някои се е срещал с подобен проблем ще ми е полезно за мнения и съвет благодаря ? [-o<
P.s : Нямам абманунги или някакви издънки.
Последна промяна ivelin21 на 31 Март 2017, 15:01:23, променена общо 1 път
ivelin21
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 6 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Уволнение от работа заслужава ли си да търся обезщетение ?

Мнениеот ivelin21 » 31 Март 2017, 15:06:47

Както казах търся обезщетение мисля, че имам право, но не знам дали ми е по-силно за едно подобно дело, ако някои е запознат приблизително колко струва моля за информация.
ivelin21
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 6 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот olga » 31 Март 2017, 21:06:14

Ти добре ли си с главата ???!!! Нали искаше да те уволнят ??!!!

Oder verarschst du uns hier alle ?!
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот rikiking » 2 Април 2017, 11:27:52

olga написа:Ти добре ли си с главата ???!!! Нали искаше да те уволнят ??!!!

Че то едното няма нищо общо с другото. Това че е искал да го уволнят, не пречи да се опита да изкара някое евро обезщетение, ако е възможно.
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот olga » 2 Април 2017, 12:35:57

rikiking написа:

Че то едното няма нищо общо с другото. Това че е искал да го уволнят, не пречи да се опита да изкара някое евро обезщетение, ако е възможно.

Само, че при един такъв съдебен процес съществува и опцията да го върнат обратно на работа.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот rikiking » 2 Април 2017, 15:53:03

olga написа:
rikiking написа:

Само, че при един такъв съдебен процес съществува и опцията да го върнат обратно на работа.

Абсолютно правилно, но затова той да си му мисли. Понякога хитрата сврака - с двата крака. :mrgreen:
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот bknf » 6 Април 2017, 08:02:25

Здравейте преди седмица получих kündigung там пише, че няма повече работа едва ли не това знам, че не е така, защото фирмата взима постоянно нови работници. Бях си направил правна застраховка, но проблема е че имало 3 месеца период на изчакване, което аз не знаех, както и да е съветвах се с адвокат той ми каза, че шансовете ми са много добри но явно застраховката няма да ми поеме разходите по делото.В тази фирма сам работил малко над 2 години тъкмо получих безсрочен договор и след 3 седмици ме уволняват въпроса ми е дали си заслужава да ги съдя дали бих получил добро обезщетение и до какви разходи би стигнало едно такова дело,

Нямаш разходи, ако заведеш дело в Arbeitsgericht - безплатно е (за тебе). Какво ти пречи, да заведеш сам делото? Какво включва тая застраховка и какви разходи трябва да "поема" - щом като делата пред АГ са безплатни за работника? Щом си получил безсрочен договор - поинтересувай се за детайлите, кое как става - вземи си една книга за Аrbeitsrecht - и действай. Ще спечелиш (поне едно добро обезщетение).
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот kyky » 10 Април 2017, 23:28:13

bknf написа:
Здравейте преди седмица получих kündigung там пише, че няма повече работа едва ли не това знам, че не е така, защото фирмата взима постоянно нови работници. Бях си направил правна застраховка, но проблема е че имало 3 месеца период на изчакване, което аз не знаех, както и да е съветвах се с адвокат той ми каза, че шансовете ми са много добри но явно застраховката няма да ми поеме разходите по делото.В тази фирма сам работил малко над 2 години тъкмо получих безсрочен договор и след 3 седмици ме уволняват въпроса ми е дали си заслужава да ги съдя дали бих получил добро обезщетение и до какви разходи би стигнало едно такова дело,

Нямаш разходи, ако заведеш дело в Arbeitsgericht - безплатно е (за тебе). Какво ти пречи, да заведеш сам делото? Какво включва тая застраховка и какви разходи трябва да "поема" - щом като делата пред АГ са безплатни за работника? Щом си получил безсрочен договор - поинтересувай се за детайлите, кое как става - вземи си една книга за Аrbeitsrecht - и действай. Ще спечелиш (поне едно добро обезщетение).

Вярно си го обяснил. Дано ivelin21 вдене. Дефект на българското средно образование е, че обикновените хора са с абсолютно отсъстваща правна и финансова грамотност.
kyky
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 67 пъти

Назад към Работа, данъци и осигуровки