• Advertisement

Часове

Форумът, който касае всеки!

Часове

Мнениеот Garfild94 » 12 Юли 2017, 22:36:32

Здравейте,работя в ресторант и имам договор за 40 часа на седмица за 1600евро бруто.Искам да попитам,кагато не мога да си направя часовете и примерно направя 40-50 часа по-малко,какво мога да направя?Ситуацията е такава,че работя за абсолютен скъперник и прави така,че да не мога да правя часове(един ден направих един час повече и ми обясняваше 10 минути как трябва да работя по бързо защото той плащал за това,а не беше като да съм се подпирал...) Ако реша да напускам трябва ли да пиша предизвестие,че до сега не ми се е налагало и не знам, + това може да реши нещо да се заяде,че не мога просто така да напускам защото имам договор...?

П.П. Не е ли редно когато правят договор да напишат парите и часовете който 100% могат да ми осигорят...аз съм работил с договор за 1100 евро бруто и съм правил толкова часове,че вземах двойно на това което вземам в момента.Тук ми обясняват,че сега не им било сезонът и за това било така,а мен ме съмнява нещо да се промени.
Garfild94
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Часове

Мнениеот olga » 13 Юли 2017, 00:45:07

За тази цел има Zeitkonto.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Re: Часове

Мнениеот rikiking » 13 Юли 2017, 06:27:06

Garfild94 написа:Здравейте,работя в ресторант и имам договор за 40 часа на седмица за 1600евро бруто.Искам да попитам,кагато не мога да си направя часовете и примерно направя 40-50 часа по-малко,какво мога да направя?Ситуацията е такава,че работя за абсолютен скъперник и прави така,че да не мога да правя часове(един ден направих един час повече и ми обясняваше 10 минути как трябва да работя по бързо защото той плащал за това,а не беше като да съм се подпирал...) Ако реша да напускам трябва ли да пиша предизвестие,че до сега не ми се е налагало и не знам, + това може да реши нещо да се заяде,че не мога просто така да напускам защото имам договор...?

Веднага ти казвам какво да правиш -

а/ намери си първо друга , по - добре платена работа преди да напуснеш тази.
б/ провери в договора ти, какъв срок за предизвестие от твоя страна при напускане e записан и пусни благата вест по пощата с препоръчано писмо до скъперника. Другия начин е да разпечаташ писмото с предизвестието в два екземпляра и да го накараш да се подпише на твоя,че го е получил, но може да почне да ти се обяснява излишно, така че пощата е за предпочитане.

Успех. Има доста арбайтсщелета за ресторантьори.
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Назад към Работа, данъци и осигуровки