• Advertisement

Rundfunkbeitrag

Форумът, който касае всеки!

Rundfunkbeitrag

Мнениеот Ivan9 » 25 Септември 2017, 01:32:26

Здравейте.Получих писмо,че трябва да платя някакъв данък за това,че съм живял в Германия(Че съм имал жилище).За пръв път получавам такова писмо,а и преди съм работил в Германия. Обикновено работя по 3 месеца sommer job и може би за това преди не съм получавал писма(Мисля,че има някакви облекчения при данъците когато е сезонна работа.Или някак съм го избегнал надявам се.)В този случай имах целогодишен договор но понеже условията не бяха добри напуснах след третият месец.Доста ми е не ясно как става заплащането,а и не намерих имейл на който мога да им задам въпроси...в момента съм в България но ми предстой пак да замина за Германия и се притеснявам от това,че никога не съм го плащал този данък...има ли някакви лихви и при положение,че ми предстой да ходя към Der Landrat дали там ще ми помогнат?
Ivan9
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Rundfunkbeitrag

Мнениеот zlateto » 25 Септември 2017, 06:59:22

1. Преди да отворим нова тема проверяваме с търсачката дали не съществува вече такава!

:arrow: платихте ли си GEZ (Rundfunkbeitrag)?

2. Изчитаме от-до написаното. Ако и след това не сме намерили отговора, задаваме въпроса си.

3. Някои теми са дълги 30, 40, 50, ... страници. В такъв случай използваме отново търсачката за селектиране на информацията.
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Назад към Работа, данъци и осигуровки