• Advertisement

Как ви се струва тази оферта за работа? Моля за съвет!

Форумът, който касае всеки!

Re: Как ви се струва тази оферта за работа? Моля за съвет!

Мнениеот lchan » 31 Декември 2017, 19:49:49

amatama написа:аз много се чудя на тия дете са се залетели да работят в германия,трябва да си или много смел или много глупав за да се решиш на такава постъпка...

Виж, германците не са безгрешни и на моменти са прекалено мълчаливи, но ме кефи, че не се обаждат, когато нямат какво да кажат.
Аватар
lchan
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 15 пъти
Благодарено: 3 пъти

Мнениеот amatama » 31 Декември 2017, 20:11:09

германците са готови да кажат и направят абсолютно всичко,само да не е това дето трябва да се kаже или дето трябва да се направи :mrgreen: чух че на коледните базари в Берлин имало зони за сигурност за жени....дето група психолози щели да помогнат на жени които са опипани или ограбени на базара...машала на такава ермания,който иска да заповяда да живее в нея ! :mrgreen:
amatama
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 48 пъти
Благодарено: 37 пъти

Мнениеот itzo » 31 Декември 2017, 22:55:01

Човекът търси работа, не социални помощи. Демек, понеже явно не е по твоята специалност що не вземеш да прокобваш някъде другаде? :mrgreen:
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 227 пъти

Мнениеот amatama » 31 Декември 2017, 23:27:02

чуствам се дискриминиран че няма зони за сигурност и за мъже :mrgreen: :mrgreen: колкото до темата работа-пари- германистан тва е тема за някои смел фантастичен роман..в германистан бедноста отдавна е потресаваща а заплащането унизително ниско...така като се замисля в EU май по зле от германистан е само българия ! :mrgreen: :mrgreen: но пък две неща са стабилни в германистан-дрането под форма на данъци,и желанието да се прецака чужденеца-като в последното е позволено всичко на всяка цена! транспорт : ужасното състояние на пътната мрежа дори на магистралите,прехвалените германистански магистрали за които всеки е чувал са в пъти по зле от които и да е път например в ....еквадор! също така пада нивото на обличане-изпаднал германец-така мога да го опиша с две думи ! друго което прави впечатление е много низкото ниво на хигиена в германистанците! доста пъти като влезнеш в обществен транспорт вонята е непонсосима! за престъпноста и бандитизма няма да пиша нищо за да не си помислите че съм пристрастен !за заплащането ако изобщо стигнете до тоя момент след одирането ви остава толкова колкото бихте искaрали в българия ако имате един декар нива! покупателна способност-пазаруването на германистанците в лидл и Алди е паднало до нивото на концлагер-взимат количка за пазаруване и слагат в нея един хляб и два три сока-останалото празно пространство в количката е заето от германистанскта гордост! написаното от мен да се приеме от сънародниците ми българи като последната оперативна сводка от германистан за 2017 г p.p по улиците на германистан ще срещнете физиономии които обикновенно може да видите в епизодите на star wars или в най добрия случаи което и да е тържище в близкия изток ! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Потребители благодарили на автора amatama за мнението:
rikiking
Рейтинг: 4%

amatama
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот bknf » 1 Януари 2018, 03:15:08

lchan написа:Виж, германците не са безгрешни и на моменти са прекалено мълчаливи, но ме кефи, че не се обаждат, когато нямат какво да кажат

Има различни немци, в зависимост от сферата и дейността, както и от самия човек. Стоян дето беше дал съвет за работа като готвач на круизен кораб - имам наблюдения от Туи, Mein Schiff 1-2-3 и т.н. В кухнята работят предимно азиатци, има и немци - но там се наемат от специални фирми, и не са с немски договор. На индонезиеца съответно заплащането му е "високо" - но в сравнение с Индонезия.

Щом така и така си в Мюнхен, разгледай как е там положението -било то в хотели, ресторанти и т.н. Отиваш на място и питаш. Или съответно по обява.. щом не си сигурен, за немския - отивай на място.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот rikiking » 1 Януари 2018, 11:37:00

amatama написа:чуствам се дискриминиран че няма зони за сигурност и за мъже :mrgreen: :mrgreen: колкото до темата работа-пари- германистан тва е тема за някои смел фантастичен роман..в германистан бедноста отдавна е потресаваща а заплащането унизително ниско...така като се замисля в EU май по зле от германистан е само българия ! :mrgreen: :mrgreen: но пък две неща са стабилни в германистан-дрането под форма на данъци,и желанието да се прецака чужденеца-като в последното е позволено всичко на всяка цена! транспорт : ужасното състояние на пътната мрежа дори на магистралите,прехвалените германистански магистрали за които всеки е чувал са в пъти по зле от които и да е път например в ....еквадор! също така пада нивото на обличане-изпаднал германец-така мога да го опиша с две думи ! друго което прави впечатление е много низкото ниво на хигиена в германистанците! доста пъти като влезнеш в обществен транспорт вонята е непонсосима! за престъпноста и бандитизма няма да пиша нищо за да не си помислите че съм пристрастен !за заплащането ако изобщо стигнете до тоя момент след одирането ви остава толкова колкото бихте искaрали в българия ако имате един декар нива! покупателна способност-пазаруването на германистанците в лидл и Алди е паднало до нивото на концлагер-взимат количка за пазаруване и слагат в нея един хляб и два три сока-останалото празно пространство в количката е заето от германистанскта гордост! написаното от мен да се приеме от сънародниците ми българи като последната оперативна сводка от германистан за 2017 г p.p по улиците на германистан ще срещнете физиономии които обикновенно може да видите в епизодите на star wars или в най добрия случаи което и да е тържище в близкия изток ! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Абсолютно правилно. А1 е сто пъти по-зле от танзанийския национал между Дар Ес Салаам и Тундума , или новата угандийска магистрала между Кампала и Ентебе.

Аз престанах да работя в Германия преди повече от десет години, понеже също установих че в общи линии ще изкарвам нещо съизмеримо /в най-добрия случай - двойно/ на българския си доход , а пък ще трябва на всичкото отгоре да им гледам поучителните физиолномии и да им търпя протестантските мурафети и номера.

Също така е абсолютно правилно, че като излезеш на улицата е пълно с манекени на магазин "Дрехи втора ръка" , а в Лидл можеш да получиш душевно разстройство, докато ги гледаш как си броят центовете на касата. :mrgreen:
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan

Потребители благодарили на автора rikiking за мнението:
amatama

Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот rikiking » 1 Януари 2018, 11:56:40

ivo75 написа:
rikiking написа:...

Абсолютно правилно. А1 е сто пъти по-зле от танзанийския национал между Дар Ес Салаам и Тундума , или новата угандийска магистрала между Кампала и Ентебе.

Аз престанах да работя в Германия преди повече от десет години, понеже също установих че в общи линии ще изкарвам нещо съизмеримо с предишния си български доход , но ще трябва на всичкото отгоре да им гледам поучителните физиолномии и да им търпя протестантските мурафети и номера.

Също така е абсолютно правилно, че като излезеш на улицата е пълно с манекени на магазин "Дрехи втора ръка" , а в Лидл можеш да получиш душевно разстройство, докато ги гледаш как си броят центовете на касата. :mrgreen:

И за да съм сигурен, колко ми е хубаво в Африка, задължително се прибирам в Германия. Първата ми работа е да надникна в Лидл, за да гледам дойчовците, как си броят Харца на касата(за тези, които се вълнуват от 2018 7€ повече). След това обикалям по улицата, опитвайки се да разпозная по манекените дрешките, които съм дарил в Уганда за бедстващото население в ДЕ. И накрая удволетворен от себе си, изпивам поредната Helles :mrgreen:

Да точно така - за да ми е хубаво се прибирам в Германия , но с африканския си доход в джоба. А тия прошляци тука се услушват само какъв данък да ми прицунят, че да имат с какво да си издържат арабите и социалните си случаи.

Още от времето на Първата световна война е останало нарицателното за "Изпаднал германец".
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот itzo » 1 Януари 2018, 12:17:34

amatama написа:... колкото до темата работа-пари- германистан тва е тема за някои смел фантастичен роман...

Човекът има конкретни въпроси за работа. Понеже работата не ти е от привичните дейности- не може ли поне тази тема да остане незаср@на? :laughing6:
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот amatama » 1 Януари 2018, 14:19:26

е колко повече да е по темата? казвам на чуека с две думи : работа има но пари няма ! :mrgreen: даже стабилната германистанска пропагандна машина за първи път плахо сподели че цените на имотите в германистан повече не се очаква да нарастват! разбира се за спадн на цените при имотите и дума не може да става! :mrgreen: на пиротехника тая година добре се представиха-гладували са цяла година.за 30 мин престиж ! :mrgreen:

Потребители благодарили на автора amatama за мнението:
rikiking

amatama
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот itzo » 1 Януари 2018, 15:03:16

amatama написа:е колко повече да е по темата? казвам на чуека с две думи : работа има но пари няма ! ...

Eми светни го тогава как да се закачи на Харц 4, стига си кътал полезните знания само за себе си :laughing6:
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот lchan » 1 Януари 2018, 16:09:59

itzo написа:
amatama написа:... колкото до темата работа-пари- германистан тва е тема за някои смел фантастичен роман...

Човекът има конкретни въпроси за работа. Понеже работата не ти е от привичните дейности- не може ли поне тази тема да остане незаср@на? :laughing6:

Човекът тролва и се радва, че му се обръща внимание.

Както казах няма да приема това предложение. Тук, в Мюнхен имам роднини и уредена работа, която ще започна след 15 януари. Успоредно ще си намеря допълнителна работа. Проблемът ми в момента е да видя къде ще се устроя. Този проблем се надявам да успея да реша в близките дни. Обмисляме няколко варианта - мотел/хостел, пенсион, наемане на стая някъде за първо време.

Колкото до "нямането на пари" - това винаги ме е дразнело и в България. Обикновено от това се оплакват най-негодните, мързеливи и некадърни кърлежи, които живеят с майките си до към 40-50-годишна възраст. Лично аз се чувствах добре в България. Като човек с професия, който е създал контакти в своята сфера дори продължавам да получавам добри предложения, които отказвам, защото съм в чужбина. Когато нямам приятелка спокойно съм си живял със съквартиранти или съм наемал едностайно жилище или стая, което за парите, които получавам в БГ не ме е натоварвало. Ако имам момиче до мен, разбира се, сме живеели в по-големи жилища, за да й е уютно и тн. В Германия обаче е по-трудно с квартирите и за това на първо време ми трябва просто стая с баня, тоалетна и легло. Отначало ще е така, не съм дошъл тук, както мнозина, с илюзията, че ще правя десетки хиляди на месец и ще живея прекрасно в началото. Затова и стискам зъби, ходя на интерграционния курс и уча езикът, живот и здраве почвам работа и ще си търся допълнителна. Единствено ме притеснява в момента настаняването ми на първо време...

Иначе, моето семейство не е особено голямо. Единствените ми роднини живеят от различен период от години в Германия и да сме разделени ми тежеше. Затова и избрах Германия (не само) - защото тук имам близки. Иначе като готвач бих избрал друга държава, например Франция - имам много колеги във Франция, които щяха да ме уредят на работа, но вече казах основната причина да избера Германия. Освен това съм млад, не съм тръгнал от отчаяние на преклонна възраст. На 25г. съм.
Аватар
lchan
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот lchan » 1 Януари 2018, 17:04:48

Като се отвори дума за помощи, имам една интересна случка. Дойдох в Германия лятото на 2017 - Август месец. Съответно не познавам никой и още не ходи на интерграционният курс, така че не знаех никакъв немски. Стоим на гарата с баща ми и той ми обяснява какъв билет да ида да купя за СБан-а, докато той нещо в магазинчето искаше да купува цигари ли какво беше. Разговорът ни на български го чува един сравнително едър, дебеловрат човек, който се доближава до нас и ни поздравява на български. Предложи да дойда с него и заедно да си купим билети - нали е обигран вече и знае какво трябва. Тъй стана, че купихме по-голям билет, в който и той да може да се вози с нас. Няма проблем. Той пътуваше до хакербрюке, ние отивахме на разходка до Мариенплац. През целия път, докато слезе, не спря да ми обяснява какви балъци са германците, как го мързяло, как крадял колелета, как се бил напушил с трева (беше на 40+!), как направили някакви врътки с жена му, та да взимат помощи. След това почна с въпроси от рода: "Е, за какво ти е да учиш немски, че и да плащаш?!", "Какво ще им работиш на тия..." и тн. все типично ганьовски тъпи въпроси. Извади няккаъв дезодорант, похвали се откъде го е откраднал, пръсна се, хвърли опаковката от някаква мазнотия, която яде по пътя в кошчето и слезе от влака. Напомни ми за "Бай Ганьо тръгва из Европа" из сцената във влака...
Аватар
lchan
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот lchan » 2 Януари 2018, 10:41:19

Благодаря, Иво. Имам познат в Мюнстер, който живее 3г. на студентско общежитие, но след няколко месеца каза, че вече ще се наложи да си търси квартира. Което ме кара да мисля, че информацията ти е актуална, но все пак в Мюнхен може да е по-различно и може вече и да не става. Това е вариянт, който ще опитам, по-натам. Засега съм се спрял на т.нар. Mounteurzimmer - разбрах, че и аз еднолично мога да се настаня там, не е само чрез работодатели. Проблемът е да намеря свободно място някъде. Засега, след много ровене, намерих такъв в Ашхайм, както и разни пенсиони. Не знам какво е това градче (?) на 15 мин. от центъра на Мюнхен, но може би е някакво работническо и има доста такива, но за жалост все пълни...въпреки всичко ще отида до там и на място ще питам навсякъде за свободни места. Трябва да може и да отседна за по-дълго време и да са съгласни да се регистрирам там. Не за друго, а защото не искам да имам проблеми, в момента съм регистриран на адреса на баща ми в Дахау, а фактически не живея там и може да стане някой проблем....не знам, имам малко повече от 10 дни и съм силно притеснен, не квартира, не обща споделена квартира (стая) някъде, не в хостел, не в пенсион - оказа се трудно каквото и да е да се намери...
Аватар
lchan
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот itzo » 2 Януари 2018, 10:50:42

Цените в Мюнхен са принципно леко неприлични, даже и за сам човек. Оглеждай по-добре направо близките околности, докъдето има S-Bahn.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот lchan » 2 Януари 2018, 10:57:15

itzo написа:Цените в Мюнхен са принципно леко неприлични, даже и за сам човек. Оглеждай по-добре направо близките околности, докъдето има S-Bahn.

Така и правя, въпроса е да има някъде свободно и да може да се настаня за по-дълго...
https://www.google.de/maps/dir/M%C3%BCn ... 48.1723102

Гледам също и в Берг ам Лайм, Карлсфелд и тн. - надолу, след хакербрюке...засега нищо :(
Аватар
lchan
Нов потребител
Нов потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Работа, данъци и осигуровки