• Advertisement

Нужда от добър съвет

Форумът, който касае всеки!

Re: Нужда от добър съвет

Мнениеот onufriy » 18 Януари 2019, 11:51:29

ivo75 написа:Давай! Жалко, че изостави тая със ските...

Не съм. В неделя сме на състезание, ако оцеелем без поражения, подновявам простотиите на римския плебей Простотий...
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 169 пъти
Благодарено: 284 пъти

Мнениеот itzo » 18 Януари 2019, 16:03:39

onufriy написа:... какви въпроси ми задават тука новопристигнали колеги...

Няма лошо в конкретните въпроси, колкото и глупави да изглеждат от гледна точка на дългожител. Виж на въпрос във формат "как да си намеря работа и жилище в Германия без да търся" се отговаря по-трудно :) БТВ, последно се опитах да помогна тук с информация на един сънародник, който си беше намерил работа в град М. и питаше за жилище там. Еми горе-долу третият въпрос, който ми зададе на лични беше от сорта "ами знаеш ли какво е това Харц и как да се регистрирам за да го получавам?" :mrgreen: Препратих го към специалист-Тошко Аматамата.
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 227 пъти

Мнениеот bknf » 19 Януари 2019, 10:33:51

itzo написа:Ами ето, от личен опит ти казвам, че минимум осемдесет процента от "съветите" дадени онлайн от "добронамерени" сънародници ще бъдат плява. Дадени най-добронамерено от хора, които изповядват ...как да го кажа, един вид карго-култ, понеже не разбират как собствено работи системата. Съвсем отделно намирането на работа от ИТ специалист има не особено много общо с намирането на работа от чистачка, да речем

A на тебе някой давал ли ти е такива съвети - kакви по-точно?

Или си на мнение, че да се четат обявите: каква фирма, какъв човек търси, той какво трябва да знае и да може - е плява, e карго-култ ? Обясни тогава, ако обичаш, какъв е тоя "култ" ?

Ти ако търсиш работа, да речем в Германия, било то като "чистачка, или като програмист" - как би търсил ?

Ти лично разбираш ли, и знаеш ли - "как работи системата" ? Разкажи тогава, от личен опит - че да разберем и ние. Живял ли си някога в Германия, кандидатствал ли си там - било то за "чистачка или ИТ специалист" ?

Човека е задал конкретни (общи) въпроси, за да си събере една донякъде обща картина, от хилядите реалности в Германия. Живял е за малко и в САЩ, но не и на други места. Ти имаш ли личен опит - касаещ зададените от него въпроси?

Или ако някой ти даде "съвет", да боядисаш вратата на банята в зелено - ти така ли ще я боядисаш? ;-)
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот itzo » 19 Януари 2019, 12:13:26

Честно, почва да ми писва. Нямам намерение(отново) да отговарям на твоите безкрайни въпроси само за да открия, че на следващата страница ще ги зададеш (отново), все едно нищо не съм писал. Личният ми опит казва, че това е непродуктивно и хабящо нерви занимание :mrgreen: И на автора на темата искрено не препоръчвам да ти се връзва на акъла и опитите за личен контакт, макар, че май вече е залитнал в нея посока. Се ла ви :mrgreen:
П.С. Считам горното за добър съвет. Почти всички добри съвети относно търсенето на работа и жилище ги има вече из форума и намирането им е въпрос на няколко кликания с десния бутон на мишката. Ако се не лъжа линк към такива имаше и още в началото на темата, преди някой(кой ли :mrgreen: ) да я превърне в безкрайна екзистенциална приказвалня с елементи на любителски психоанализ.
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 227 пъти

Мнениеот zlateto » 23 Януари 2019, 09:57:50

Млад и колебаещ се, тук ли си още? Имам нещо за теб и не, не е кутия пълна с тайни. :mrgreen:
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Мнениеот mladikolebaeshtse » 23 Март 2019, 17:20:25

zlateto написа:Млад и колебаещ се, тук ли си още? Имам нещо за теб и не, не е кутия пълна с тайни. :mrgreen:

Тука съм злате и ще си остана, а за Германията и дали ще е Германия само времето ще покаже. Браво за работата ти в този форум, трябва да ти плащат, че ти направо все едно си благотворителна агенция.
mladikolebaeshtse
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Предишна

Назад към Работа, данъци и осигуровки