• Advertisement

Работа в Германия

Форумът, който касае всеки!

Мнениеот nona » 29 Април 2007, 11:28:27

Мое лично мнение: Научи езика, ако имаш професия тьрси в бранша, ако сам не се справиш за 3 месеца, ами тьрси фирма.
Ако сам не вземеш нещата в собствените си рьце- почти сьм сигурна ,че няма да стане. Разрещителните за работа са трудно нещо, но мога да потвьрдя, #е от 10дни имаме нов румьнски колега!!!
Аватар
nona
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 5 пъти

Мнениеот wifi » 22 Август 2007, 18:28:57

Набират монтьори за работа в Германия
22.08.2007 15:05 dnes.bg

Бюрата по труда в цялата страна приемат документи на кандидати за работа в Германия по условията на Спогодба между правителството на Република България и правителството на Федерална република Германия, съобщиха от Агенцията по заетостта.

Заявката на Централната служба за трудово посредничество - Бон (ЦСТП) е за 25 специалисти по инсталационна техника (монтьори).

Българските техници се търсят от средно голямо предприятие със седалище в провинция Нордрайн-Вестфален, но ще работят и на територията на цялата страна. Нашите специалисти ще бъдат ангажирани в поддръжката, поправката на измерителни съоръжения и уреди, както и в инсталирането на снабдителни съоръжения в отоплителната, климатичната и санитарната техника (електро-, водо - и газоснабдяване).

Брутното възнаграждение, съгласно тарифния договор, е около 1450 евро/месец; допълнително възнаграждение - според трудовите постижения. Работодателят предоставя квартира срещу минимално заплащане.

Кандидатите трябва да отговарят на следните изисквания: възраст до 40 години; завършено професионално образование по специалността; минимум 1 година трудов стаж по специалността, доказан с официален документ (трудова или осигурителна книжка); шофьорска книжка категория „В“; добро ниво на владеене на немски език.

До 25 септември кандидатите, отговарящи на изискванията, трябва да подадат в бюрата по труда по местоживеене 2 комплекта на немски език с документи, описани на интернет страницата на Агенцията по заетостта.
Wein saufen, und Wasser predigen...
Аватар
wifi
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот poslednivesti » 24 Август 2007, 19:11:55

Надявам се да е толкова истинско колкото аз го разбрах, а именно олекотен режим вси4ки, които завър6ат в Германия и искат да останат тук:

http://www.n24.de/wirtschaft_boerse/wir ... rId=148902
И на света е БЪЛГАРИЯ само една...

заедно против корупцията и ...педофилията
Аватар
poslednivesti
Роден писач
Роден писач

Мнениеот nikita4 » 8 Февруари 2008, 17:20:14

Здравейте ,и аз имам един въпрос относно работата в Германия .През 90-те живяхме и работихме в Берлин .Сега съпругът ми има предложение за работа в същата фирма в която работеше тогава ,но за целта ше трябва да получи разрешително за работа .Молбата ми е ако някой от четящите тук е минал по този път да ни разясни какво трябва да направим и за колко време се получава това разрешително .

Забравих да напиша фирмата се занимава с Garten und Landschftsbau .
Аватар
nikita4
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот satbradar » 8 Февруари 2008, 20:00:30

nikita4

Фирмата може и да продава пясък в Сахара или лед на северния полюс- тва няма значение.Има значение както какав сте наемат чужденец.
Съвсем различно сте е ако съпругът ти сте го назначават да им ръководи ИТ одела и абсолютно друго ако сте полива грдинки.
Прочиташ док -тоя дето е в моя линк няколко поста по ногоре .Постановките в него са валидни и до днес.Има промяна и то положителна-инженери в сферите ,машиностроене,автомобилостроене и електротехника вече нямат нужда от каквито и да е разрешителни но ако съпругът ти не се класира в тия професии -важи в сила написаното в документа които ти посочих.
Последна промяна satbradar на 23 Юли 2008, 11:30:04, променена общо 1 път
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 16 пъти

Мнениеот AnGeLy » 8 Февруари 2008, 20:39:11

Поред написаното тук

Da die Nachfrage nach Hochschulabsolventinnen und Hochschulabsolventen in den nächsten Jahren wahrscheinlich steigt, wird auch bei allen ausländischen Absolventen deutscher Hochschulen – unabhängig vom Studienfach – auf die Vorrangprüfung verzichtet.
Sie können im Anschluss an das Studium eine ihrer Ausbildung entsprechende Beschäftigung aufnehmen. Dies gilt in gleicher Weise für Neu-EU-Bürger wie für Ausländer aus Drittstaaten, die ihr Studium in Deutschland abschließen.

bundesregierung

А като про4етеш нормативния акт, се оказва, 4е само за инжинерите е отпаднало това право. Сега как да го разбирам това :(
Избори се печелят от тези, които излязат да гласуват!
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 8 пъти

Мнениеот Elena20 » 3 Април 2008, 22:28:19

Когато се издаде виза на един ИТ специалист, обикновено колко време може да работи с нея в Германия? Има ли различни видове работни визи?
Аватар
Elena20
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот satbradar » 4 Април 2008, 11:22:48

Elena20 написа:Когато се издаде виза на един ИТ специалист, обикновено колко време може да работи с нея в Германия? Има ли различни видове работни визи?

Добре де как да ти отговори човек като от въпроса ти си личи че въобще нищо не си търсила и чела преди да пуснеш въпроса......
Наи малкото че вече сме в ЕУ и понятието ВИЗИ за Бг граждани НЕ СЪЩЕСТВУВА що се отнася за ЕУ....

Та понеже съм в добро настроение ще ти отговоря ето така
Бг граждани имат всички права и свободи както всички останали граждани на останлите страни от ЕУ с изключение на ограничено право на работа в някои страни.Германия има разрещшителен режим като цяло за БГ граждани и разрешението се издава от службата по труда.
Обаче има и изключения регулирани снякои постановления и закони.
Ако прочетеш ИЗЦЯЛО всички постове в тоя топик ще се информираш много по добе.
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Мнениеот OvivO » 23 Юли 2008, 01:37:52

satbradar написа:nikita4
Съвсем различно сте е ако съпругът ти сте го назначават да им ръководи ИТ одела и абсолютно друго ако сте полива грдинки.

Това означава ли, че в IT сферата има някакви облекчения в Германия относно наемането на специалисти?
"Не бях, бидох и ще бъда во веки" Св. Константин-Кирил Философ
Аватар
OvivO
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот satbradar » 23 Юли 2008, 11:40:48

OvivO написа:
satbradar написа:nikita4

Това означава ли, че в IT сферата има някакви облекчения в Германия относно наемането на специалисти?

Специален документ или разпоредба и т.н СПЕЦИАЛНО за ИТ няма.
Обаче ако човек си ползва сивото вещество може да намери вратичка.
1ви жокер -3 думички - машиностроене,автомобилостроене и електротехника
2р жокер -проверка на новото решение взето наскоро от правителството относно допускане на инженери от новите ЕУ страни да работят в Де без разрешителни и проверки от началото на 2009
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Въпрос

Мнениеот Em80 » 2 Септември 2008, 12:12:01

Здравейте,

намерих този сайт, ровейки за полезна инфо относно легалното ми установяването в Германия и ще ви бъда изключително благодарна, ако споделите вашите познания и опит.
Приятелят ми получи предложение за работа в Бон и се местим там в края на Септември. Аз съм с висше образование - Маг. Счетоводство и контрол, и Публична администрация, активен английски. Имам опит и в двете сфери (и международен). Въпросите ми са:

1. Какви са шансовете за намиране на работа в района, в областта на финансите, без немски език (уча го в момента).
2. Как легално мога да се установя в Германия ? Изисква ли се задължително адресна регистрация и т.н.

Благодаря за предварително за вниманието и отговорите.
Аватар
Em80
Нов потребител
Нов потребител

какво стана ?разрешават ли да работим без разрешителни.

Мнениеот levcho1 » 21 Ноември 2008, 09:36:35

до оня ден се говореше по новините че не пречим на европеиския пазар на работнаста им рака ,но чакаме да видим дали ще отпаднат ограниченията за българия за работа в 15 стари членки на европа.Но наи-много ме интересува за Германия и Испания.
Аватар
levcho1
Нов потребител
Нов потребител

Re: какво стана ?разрешават ли да работим без разрешителни.

Мнениеот satbradar » 21 Ноември 2008, 14:10:40

Със сигурност до края на годината ще се разбере на 100% - но за 2 те упоменати от тебе държави -за немско -в близките 1-2 години няма де се промени нищо изкючая закона за хората с дипломи .
В Донкихотско кажи речи е същото-там имам няколко приятели и от там това ми е инфото. Но в Испания си е мизерия -даже и да махнат ограниченията -няма смисъл - в раиона на Барса - казват че там е наи развито от цяла та страна(ама си е селска работа само на 10км града) средната заплата на инженер -бруто е 1500 евро-кат махнеш данци и разходи .... смятаи изкопчите колко взимат.
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Мнениеот levcho1 » 21 Ноември 2008, 17:06:22

и аз така мисля за испания но сам обеден че за Германия ще отпаднат пазрешителните за работа,някои от модераторите могат да се вкл.не с мнение а с знание,аз лично не знам по добро място за инфо за нас,които смятаме да излезем или някои са излязли изван БЪЛГАРИЯ .БЛАГОДАРЯ ИМ В АВАНС.
Аватар
levcho1
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 21 Ноември 2008, 17:40:49

Удивляват ме подобни въпроси, зададени ни в клин, ни в ръкав, щото някъде "се говорело". Ха тогава, обясни ни уважаеми levcho1, къде се "е говорело", в кои новини, кога? Кое те кара да си убеден, че разрешителните ще паднат, преди изтичането на междинният срок? В твоят бранш, дълбоко се съмнявам.
Може би, няма да е излишно и да ни обясниш, как да ти помогнем "със знания", без да изказваме мнение?
Принципно намирам Темата за излишна, защото има много други с подобно съдържание- мисля са достатъчни, за да се порови човек и да понаучи.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Работа, данъци и осигуровки