• Advertisement

Работа в Германия

Форумът, който касае всеки!

Re: Работа в Германия

Мнениеот totoven » 24 Февруари 2010, 14:59:07

Здравейте и от мен,
писах в друга тема ,но доста време не получавам отговор и затова ще сложа запитването си и тук.Дано някой да помогне!
преди известно време ви изпратих запитване по един сложен за семейството ни въпрос,но все още нямам никакъв отговор.Незная към кого да се обърна,затова се обръщам към вас,много неща съм научила от форума и дано някой да пише ,ще ви помоля да ме насочите към сътветните служби.Става въпрос за следното:

Съпруга ми подава 6 пъти документи в Арбайтсам за разрешение за работа /Arbeitserlaubnis/ и 6 пъти получава отказ.Това се оказва голям проблем за нас,тъй като сме семейно в Германия ,с двете си деца и все още той не може да работи.Така също нямаме и здравни осигуровки ,а децата са ни все още малки.Ходят на у-ще от първият ден в който дойдохме в Германия.

Пет пъти съпруга ми подаде документи в ф-ми занимаващи се със строителство.Първият път като железар /Eisenflechte/)и следващи пъти като помощник /Bauhelfer/,на три часов работен ден.А последният път като товаро -разтоварач на пакети /Paket-Be-und Entlader/ в друга фирма ,пак на три часов работен ден.И пак пореден отказ.Всеки път са прикачени едни и същи закони на писмата и отговора е един и същ.

Ihren Atrag auf Erteilung einer Arbeitserlaubnis-EU qlehne ich ab.Grundilage ist § 284 Abs.1 Sozialgesetzbuch Drittes Buch SGB III in Verbindung mit § 39Abs.2 bis 4 und 6 des Aufenthaltsgesetzes(AufenthG.Den Gesetzestext habe ich als Anlage beigefügt.

Затова се обръщам към вас.Можем ли да предявим някакви претенции,имаме ли някакви права?Каква е причината за тези откази?Като сме семейно тук,с две деца ученици,може ли да се борим за нещо с Арбайтсам?Става въпрос за гр .Майнц

Сега мъжа ми ще опита и в Макдоналс,но се притесняваме че пак може да получи поредният отказ.
Моля ви за съдействие,

или поне дали има някакви институции,към които да се обърнем,имайки този огромен проблем?

Благодаря ви предварително!
totoven
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот satbradar » 25 Февруари 2010, 18:11:48

totoven
Разбирам че положението ви е кофти но само да уточня нещо - Немско така са направили системата че да могат да си подбират които си искат. Няма никъде закони в които те са длъжни да направят нещо за едикои си по отношение на разрешителното за работа
Другото уточнение -факта че децата ви ходят в немско училище не играе никава роля в казуса за даване на разрешително за работа.
Съвет - или тъсещия работа си намира таква работа дето е в указателите на Арбайтсам да не правят обструкции или си намира работодател дет да тормози Арбайтсама .
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 16 пъти

Мнениеот totoven » 28 Февруари 2010, 17:04:44

Благодаря ви за мненията по-горе!
Въпроса е там ,че ни бяха казали че за да издадат разрешителни трябва да се пишат малко часове.
Но единя път писахме и 7 часов работен ден и пак нищо.А тези познати на които им разрешиха,да точно на малко часове.И то в почистващи фирми.Става въпрос за 3 часов работен ден -15 часа на седмица.А на едно момиче Арбайтсам му разреши 7.5 часа на седмица?????И след като работодателите звъняха в Арбайтсам и позволиха 15 часова седмица.Лошото е че вече там не набират хора.Пък и с нашият късмет не се знае какво щеше вобще да стане.
Сега ще пробваме в Макдоналдс,пък да видим.Само че и там искат на Миниджоб!Дано да разрешат,ще ви пиша какво е станало!Успех на всички и благодаря за мненията!
totoven
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот kris1981 » 4 Март 2010, 12:47:48

здравейте.Искам да попитам какъв е шанса,мъж на 47 с две фирми в БГ, да получи разрещително за работа в ДЕ.
kris1981
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот WinniePooh_20 » 5 Март 2010, 01:36:38

На мен не ми дадоха Arbeitserlaubnis , тъй като безработицата се покачи. От Arbeitsamt-a казват ,че за някои сфери всички молби получават отказ (шанс за разрешително имат лекари и болногедачи).

Моят работодател реши да се консултира с адвоката си , защото от Arbeitsamt-а 2 месеца не са пратили никого , а намен не ми дават разрешително. В момента разрешително дават много трудно, но все пак голям брой от работниците на "Kurzarbeit" са вече на пълен работен ден ( поне с моя район...)

kris1981, това че имаш 2 фирми в България от Arbeitsamt-a не ги интересува. Шанса за разрешително е същият като за всички останали. Но ако искаш да отвориш фирма в Германия , мисля ,че нещата стоят по друг начин . Нова фирма , нови работни места...
WinniePooh_20
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот kris1981 » 5 Март 2010, 12:45:13

WinniePooh_20 написа:На мен не ми дадоха Arbeitserlaubnis , тъй като безработицата се покачи. От Arbeitsamt-a казват ,че за някои сфери всички молби получават отказ (шанс за разрешително имат лекари и болногедачи).

Моят работодател реши да се консултира с адвоката си , защото от Arbeitsamt-а 2 месеца не са пратили никого , а намен не ми дават разрешително. В момента разрешително дават много трудно, но все пак голям брой от работниците на "Kurzarbeit" са вече на пълен работен ден ( поне с моя район...)

kris1981, това че имаш 2 фирми в България от Arbeitsamt-a не ги интересува. Шанса за разрешително е същият като за всички останали. Но ако искаш да отвориш фирма в Германия , мисля ,че нещата стоят по друг начин . Нова фирма , нови работни места...

Благодаря,все пак ще опитаме :)
kris1981
Нов потребител
Нов потребител

Vypros

Мнениеот kristinchen » 28 Март 2010, 18:33:55

Здравейте.Моят въпрос е следният.Мъжът ми си търси работа като Електротехник.Намерихме работодател дето ще го вземе , но каза че не знае дали с неговата диплома от Бг има право да работи като такъв тук.Знаете ли нещо по въпросите?
Lubovta shte spasi choveka
Аватар
kristinchen
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 7 пъти
Благодарено: 3 пъти

Мнениеот WinniePooh_20 » 29 Март 2010, 00:30:30

Как няма да има права. Разбира се ,че има. А ако има висше , разрешителното май го даваха без да се изчаква проверка от Arbeitsamt за немци по-специалноста . Или се бъркам ?
WinniePooh_20
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Adelaide » 22 Април 2010, 00:12:12

Здравейте,

имам следния въпрос...започвам работа Септември месец в Германия и първите 4-6 седмици ни пращат на training в Лондон. Трябва ли ми work permit за UK, въпреки че договорът ми е в Германия? Имам unbefristete EU-Arbeitsgenehmigung...ако върши
някаква работа в случая.

Поздрави
Adelaide
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bosh » 5 Май 2010, 11:16:49

kristinchen,ще ти пиша на лично да ми кажеш подробности за работата на мъжа ти,ако е възможно.Благодаря ти предварително.
Аватар
bosh
Нов потребител
Нов потребител

отказ от арбаитзамта

Мнениеот bonnger » 10 Май 2010, 16:25:29

здравеите,миналата седмица кандидатствах за работа в труд и работна сила с попълнени документи от работодател казаха ми от там че до 3 седмици ще получа отговор обаче тои доиде още сутринта и естествено отговора беше не и работодателят реши да званне и позната счетоводителка да им изпрати писмено запитване защо отказват след като съпруга ми си има гевербе и всичко си е наред ,че вапроса ми е сега като кандидатстжам за втори път за сащата работа дали ще имам по големи шансове ако има някои запзнат да ми отговори ще съм жи признателна.
благодаря ви предварително
bonnger
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 10 Май 2010, 18:26:52

bonnger ,
избягвайки факта, че от гореописаното нищо (поне за мен) не се разбира, се осмелявам да питам: след като съпруга има Gewerbe, за какво ти е друг работодател? Това не облекчава издаването на Arbeitsgenehmigung-EU, но като член на Gewerbe-то, възможността е по-голяма. Естественно, нямам и не-мо-га да имам представа, за какво Gewerbe иде реч.

Полезно четиво
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот bonnger » 10 Май 2010, 19:04:31

velingrad написа:bonnger ,
избягвайки факта, че от гореописаното нищо (поне за мен) не се разбира, се осмелявам да питам: след като съпруга има Gewerbe, за какво ти е друг работодател? Това не облекчава издаването на Arbeitsgenehmigung-EU, но като член на Gewerbe-то, възможността е по-голяма. Естественно, нямам и не-мо-га да имам представа, за какво Gewerbe иде реч.

Полезно четиво

неговото гевербе е за строителство а моята работа е в хотел камериерка извинявам се че не се сам се уточнила преди малко ако можете да ми дадете някакав отговор ще сам ви благодарна.
bonnger
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот estira » 13 Май 2010, 00:31:49

Използването на препинателни знаци не е задължително, но помага в комуникацията.

Няма смисъл да кандидатствате наново.
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот etomidate » 15 Май 2010, 09:06:12

Какви документи се изискват за започване на работа като лекар-специализант в Германия?

От една фирма ми казаха, че са нужни единствено . диплом за висше образование, валидни лична карта и паспорт, валидна здравна карта и по възможност сертификат за език.
Друго необходимо ли е?
Някой дали е минал по този път?
etomidate
Тукашен
Тукашен

ПредишнаСледваща

Назад към Работа, данъци и осигуровки