• Advertisement

Кога колко Lohnsteuer се връща?

Форумът, който касае всеки!

Re: Кога колко Lohnsteuer се връща?

Мнениеот FrauV » 12 Януари 2012, 01:36:02

За харц 4 ще ти отпуснат толкова колкото решат според документите които ти поискат!
Успех :)
FrauV
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 89 пъти
Благодарено: 55 пъти

Мнениеот reni0818 » 22 Февруари 2012, 11:55:41

Здравейте, моят въпрос е следният.Съпругът ми има трудов договор за 1 година, от която до днес са минали 5 месеца.Месец и половина му е спрян данък за 1класа след това е 3.Въпросът ми е в неговият случай дали ще му върнат някакъв данък и кога трябва да подадем декларацията. :-k Благодаря
...
reni0818
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот plamenpetrov88 » 8 Август 2012, 14:35:41

Не мога да намеря къде бях чел, че ако човек праща финансова помощ примерно на семейството си или родителите си в България и представи документ за това когато се прави Lohnsteuererklärung има някакво облекчение или нещо такова, незнам дали обясних добре, но не мога да намеря темата, където може би е обяснено добре.
plamenpetrov88
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 13 пъти

Мнениеот estira » 8 Август 2012, 22:18:28

Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот martin_sz » 7 Април 2013, 21:45:10

Здравейте,
пуснах си данъчната декларация 2012 и получих отговор от Finanzamt-а, че трябва да доплатя още Lohnsteuer и Solidaritätszuschlag.

При положение, че доходите ми са единствено от несамостоятелна работа (и имам за всеки месец фиш с удръжките) има ли такъв вариант, в който наистина да трябва да доплащам?
Месечната ми заплата варираше спрямо изработените часове.
А през декември работих нецелия месец, а ми взеха данъци като за пълен месец мисля #-o и очаквах да получа някаква сума от Finanzamt-а.
martin_sz
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 13 пъти

Мнениеот velingrad » 7 Април 2013, 21:57:44

Има. причините могат да бъдат много, но поне 2 от тях са: грешно изчисление от твоя страна/ грешка на Finanzamt. Изпрати преди всичко Einschpruch (до 1 месец), па след това проверявай какво и как.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот Rado_Dim » 4 Септември 2013, 19:49:54

Благодаря предварително на някого който може да ми помогне по някакъв начин,със съвет.От март месец съм си пуснал документите при Steuerberater за данъчните облекчения,не мога сам да се оправя с тези документи и тн.,та миналата година той ми оправи всички неща и всичко беше наред.Тази година ми поиска много документи,на съпругата ми от Бг.,самолетни билети,колко пари съм пратил към Бг. и доста други неща,та се постарах да му ги предоставя.В последствие ми изготвих документите и ми каза че ще получим обратно,като върнати данъци около 1700.До сега съм получил 2 писма от Finanzamt,едното беше че трябва да внеса 10,96, а другото беше Mahnung че трябва да внеса сумата,това след време.Всеки път като отида при Steuerberater-a ми обяснява че му трябвали още документи,а последния път ми поиска и Anmeldung на дъщеря ми,предполагам че не знаеше че вече е в Гр.Искам съвет,ако някой може да ми даде такъв,какво мога да направя,да си взема документите от него и да отида при друг който да пусне жалба,а той ми кажа преди около 3 месеца че е пуснал жалба до Finanzamt,но досега от там имам само двете писма че дължа пари,а не че ще ни върнат каквото и да било.Благодаря на всеки който по някакъв начин е запознат с тези неща и може да даде някакъв съвет.
Rado_Dim
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 4 пъти

Мнениеот Stojan » 19 Декември 2013, 12:26:18

Не мога да намеря къде бях чел, че ако човек праща финансова помощ примерно на семейството си или родителите си в България и представи документ за това когато се прави Lohnsteuererklärung има някакво облекчение или нещо такова, незнам дали обясних добре, но не мога да намеря темата, където може би е обяснено добре.

Вижте в Интернет Unterstützung Bedürftiger. Там има значение дали поддържаните живеят в твоето домакинство или в друго.
Това се отнася примерно за родителите ви в България. Има(-ше) една сума от 6.000 евро, която се сваляше без особени проблеми - само с декларация на родителите. Приложете, обаче, извадка от пенсионния отдел в България, където си получават пенсиите. Трябва да е преведена от заклет преводач.
По-подробно тук: http://www.steuernetz.de/aav_steuernetz/lexikon/K-14118.xhtml?currentModule=home
---
Послушайте колегата, който каза: купете си WISO 201X и си нанесете данните - изведнъж ще ви стане ясно кое се сваля, в каква степен и как. Приемете го за нещо като компютърна игра, в която печелите само вие.
---
Добавка:
1. Ако нямате фабрика или фирма с двама - трима или 20 - 200 работници, а сте само вие с мъжа си/жена си и децата, имате нужда единствено от увереност в себе си и немски език. Данъчната декларация изобщо не е проблем за средно интелигентен човек. Тия неща се учат бързо. И след една направена сам декларация, с малко помощ от данъчен съветник - следващата година ще ви е много по-лесно.
Съгласен съм, че въпросите свързани с данъците са като терариума със змиите в зоологическата градина! Но няма как. Всички ние отдаваме Кесаревото Кесарю. И няма друг начин. Защо да не се направи да е по-лесно!
2. Не придавайте толкова много значение на Stuerklasse-то, освен ако не е нещо съвсем сбъркано. Помнете, че винаги е по-добре да имате да вземате от Finanzamt-а, отколкото да давате, защото и в двете посоки съобщението идва неочаквано.

Потребители благодарили на автора Stojan за мнението (общо 2):
daisymminiuta
Рейтинг: 8%

Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 263 пъти

Мнениеот ирена тотева » 13 Февруари 2015, 12:29:20

Здравейте!Имам въпроси,и се надявам,че ще ми помогнете!Мъжът ми,ми е клас1,трябва ли да си смени на клас 3.При положение,че аз живея в БГ.Не работя в момента по здрав.причини.В данъч.декларация,трябва ли да упомене,че изпраща пари в Бг и има ли смисъл?
ирена тотева
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот xamsterdamm » 2 Април 2015, 14:20:39

Да, да и да.

ПП: с тази фамилия и поведение да не се казва Марко Тотев? :bigsmurf:
xamsterdamm
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 23 пъти
Благодарено: 23 пъти

Мнениеот Rashkov1 » 2 Април 2015, 18:50:16

Разликата между данъка при клас 1 и клас 3 е около 200 евро ( на месец ) , сама си отговорете на въпроса трябва ли да се промени. И моя съвет е да не се занимава сам а да си намери щоерберайтер.
Rashkov1
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 84 пъти

Мнениеот heavenwalker » 13 Декември 2015, 12:42:29

Здравейте, доста неща изчетох до сега по темата за данъците и по-скоро по темата за данъците, които се връщат на студентите. Студент в Германия, не плащам семестриални такси, но работя почасово на минимална работна заплата. Въпроса ми е - полага ли ми се връщане на данък или тъй като работя на миниламна работна заплата няма такава възможност?

Благодаря ви за отговора предварително :)
heavenwalker
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот olga » 13 Декември 2015, 12:47:38

heavenwalker написа:Здравейте, доста неща изчетох до сега по темата за данъците и по-скоро по темата за данъците, които се връщат на студентите. Студент в Германия, не плащам семестриални такси, но работя почасово на минимална работна заплата. Въпроса ми е - полага ли ми се връщане на данък или тъй като работя на миниламна работна заплата няма такава възможност?

Благодаря ви за отговора предварително :)

Дефинирай минимална работна заплата. Vesicherungspflichtig или не ?
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот Stojan » 13 Декември 2015, 12:53:41

Освободената от плащане на данъци сума за студентите е същата като за всеки гражданин. 8.472 € / година. (за 2015 година).
Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 263 пъти

Мнениеот bube_na4o » 28 Март 2016, 12:54:56

Здравейте, бих искал да ми дадете една информация !!!
Аз и съпругата ми работим в Германия.За 2014 година аз и съпругата ми получихме 1065 евро от данъчната декларация (Steuererklärung) ,като тя започна работа от март 2014,а аз - октомври 2014. Съответно тя е имала 9 месеца,а аз 3 месеца.
Нейната работна заплата е била 1470 бруто,а нето 1050.Моята работна заплата е била 850 бруто,а 650 нето.
Сега попълнихме за изминалата (2015) година отново данъчна декларация (Steuererklärung) и трябва да получим 750 евро,при положение че мойта работна заплата се увеличи с още 100-150( т.е. 750-800 евро нето ).
Може ли някой да ми даде полезна информация относно това,ЗАЩО ще получим по-малка сума от предходната година?
Ще ви бъда много благодарен за вашето съдействие !!!
---
Не знам дали забелязахте, че ей тук хората вече ви отговарят на въпроса. Няма смисъл от еднакви постове. Бойко.
Последна промяна boyko123 на 28 Март 2016, 18:29:40, променена общо 1 път
Причина: Еднакви постове
bube_na4o
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Работа, данъци и осигуровки