• Advertisement

Работа за български лекари в Германия

Форумът, който касае всеки!

Работа за български лекари в Германия

Мнениеот iv_ski » 3 Октомври 2007, 13:31:05

Дами и господа,

откривам тази тема тук, понеже получавам лични запитвания. Незнайно защо са насочени към мен, като аз не съм лекар. Това че съпругата ми е лекар не означава че и аз съм такъв.

Това което аз знам по този въпрос е че лекари в момента се търсят в Германия. Какви специалности - зависи за кой Бундесланд става въпрос. Например в Баден-Вюртемберг се търсят най-много общопрактикуващи лекари, на второ място - психиатри и на трето - невролози.

Тук има доста лекари, ще ги помоля ако имат време да отговарят на новодошлите такива.

Приятно четене и писане
iv_ski
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 3 пъти

Мнениеот bknf » 11 Октомври 2007, 22:31:56

И аз не съм лекар, но мисля че не е трудно, който иска - научете малко немския, пък тука ще го научите повече!
Но ми се струва че за психиатри и невролози са необходи сравнително (доста) добри езикови качества. Успех!
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

lekari v DE

Мнениеот atadon » 12 Октомври 2007, 22:21:30

Темата е интересна.Дефицитът на лекари в Германия е голям,най-вече в болниците, търсят се лекари от всички специалности, повече в новите провинции макар че това се промени също в последните няколко години.Разбира се необходимо е владэне на езика.Има много агенции, които сами Ви намират и предлагат места в различни болници/ако практикувате в Германия/, но не е особен проблем и за кандидати от България.Обикновено агенциите не вземат пари от кандидата ,а си ги получават от съответните болници ако им намерят лекари.В лекарското списание,което всеки практикуващ лекар в Германия получава има във всеки брой по около стотина страници с обяви.По данни на лекарската камара в германия има около 18000 чуждестранни лекари.Темата е голяма , ще се радвам да обменя повече информация и впечатления с интересуващи се.

Потребители благодарили на автора atadon за мнението:
kiril_bulgaria
Рейтинг: 4%

atadon
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bknf » 13 Октомври 2007, 16:15:41

Значи що се отнася до услугите в тая сфера и как стоят нещата в канада, англия, франция и куба сравнени със сащ...вчера видях един филм - Sicko - на режисйора Michael Мооре. Препоръчвам го на всички, които работят в тая сфера (а и на останалите разбира се), показва се какви ca медицинските услуги в съответните държави, a и също определени политически решения и интереси зад кулисите ;)
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот atadon » 13 Октомври 2007, 18:52:09

Филмът по-скоро се занимава с проблемите на здравната система в Щатите .На същата тема е и книгата Хaус оф Год от Самуел Шам, много сатирична, критична, но и забавна.Книгата е много популярна и сред немските лекари.Препоръчвам я на всички.
atadon
Нов потребител
Нов потребител

въпрос

Мнениеот rokoko » 9 Януари 2008, 13:16:01

бихте ли ми дали линкове обясняващи процедурите и изискванията за кандидастване за работа в германия и европа на лекари
Аватар
rokoko
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот atadon » 9 Януари 2008, 18:56:12

atadon
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот atadon » 9 Януари 2008, 19:14:17

Това са някои сайтове, разгледайте ги , потърсете.Може Вие директно да се свържетъ с немска болница/както беше при мене например/, можете и с немска агенция/по правило те не вземат пари от Вас, някои от тях поемат и разходите по явяването Ви на интервю,тоест пътуването Ви от България до Германия и обратно/.Зависи каква специалност сте или каква искате да работите,но общо взето дефицитът в повечето специалности в Германия е голям.Има различни възможности, важното е , че имате избор. Необходомо е и добро владeeне на езика.Желая Ви успех!
atadon
Нов потребител
Нов потребител

Re: Работа за български лекари в Германия

Мнениеот nickolay_milev » 26 Юни 2011, 10:25:53

Намерих една немска фирма посредник, която се занимава с изпращане на лекари в Германия Kienbaum.Някой ако може да ми даде отзиви за тази фирма.Как става точно кандидатстването интервюто т.н.,а ако има някой който им е ползвал услугите ще сам много благодарен.
Аватар
nickolay_milev
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот ysmivka » 21 Април 2012, 11:17:06

Вчера имаше запитване във форум Швеция за фирми посредници. Ето една, немска е има офис и в Чехия
http://www.fachpersonal-medizin.de/inde ... sonal.html
На тръгналите да дирят щастие искам да кажа – не разчитайте на немската точност и т.н., като чужденци ще се сблъскате с безсърдечност и лицемерие.
Пресен пример от Испания
ако знаех това което знам сега,когато идвах,нямаше и на екскурзия да дойда.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 99 пъти
Благодарено: 358 пъти

Мнениеот Sinn » 19 Ноември 2012, 10:03:13

Аз използвах услугите на немски агент. По- лесно ми беше това, тъй като немските агенти имат връзките и знаят къде да търсят. Казвате на агента от коя област в медицината се интересувате, кога можете да започнете, обсъждате основните неща, като работно време и заплата, както и това за коя област на Германия искате да работите. Един много тънък момент, който трябва да си имате наум е, че обсъждането на заплатата трябва да е твърдо с агента и да можете, колкото и грубо да звучи, да можете да си " продадете" адекватно труда. В полза на последното ще е , наличието на тясна специалност, години трудов стаж като лекар. След това, още първият ден, когато отидете в избраната от Вас с агента клиника, при първият разговор с бъдещият Ви шеф, независимо дали точно в тази клиника ще останете или в друга, обсъдете и с него заплатата си. Тоест- не разчитайте само на думата на агента си, защото може да се получат не особено приятни изненади в деня на връчване на договора ви.

Успех на всички! :thumbleft:
Мога да отговарям само за това, което съм казала/ написала, не за това, как някой го е разбрал ...
Аватар
Sinn
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 29 пъти

Мнениеот Rosen67 » 20 Ноември 2012, 09:40:55

Здравейте Sinn искам да поговорим но тук в саита е трудно. контакт--rkamenov@mail.bg
Rosen67
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 6 пъти

Мнениеот iniuta » 20 Ноември 2012, 10:32:21

Rosen67 написа:Здравейте Sinn искам да поговорим но тук в саита е трудно. контакт--rkamenov@mail.bg

Защо да е трудно, Росене?
Идеята на сайта не е да си пишем и-мейли и лични съобщения, а да сме полезни на възможно най-много хора.
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Мнениеот Rosen67 » 20 Ноември 2012, 13:50:26

Да и аз имам желание за повече мнения и разговори, но е трудно защото тук не се отварят съобщенията до мен.Това е любимия ми саит
Rosen67
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 6 пъти

Мнениеот velingrad » 20 Ноември 2012, 13:54:01

iniuta написа:
Rosen67 написа:Здравейте Sinn искам да поговорим но тук в саита е трудно. контакт--rkamenov@mail.bg

Защо да е трудно, Росене?
Идеята на сайта не е да си пишем и-мейли и лични съобщения, а да сме полезни на възможно най-много хора.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Следваща

Назад към Работа, данъци и осигуровки