• Advertisement

търся контакти с българи в швейцария

Добре дошли на всички посетители от Швейцария

търся контакти с българи в швейцария

Мнениеот nicemeisje » 21 Ноември 2006, 15:57:10

здравейте,отскоро живея в Швейцария, близо до Берн и търся контакт с други българи. Има ли българска общност в Швейцария, срещи на българи, заведения, където се събират и т.н
Аватар
nicemeisje
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Tell » 22 Ноември 2006, 08:11:34

Здравей!
Някаква организирана общност няма. Знам за група хора, живеещи в и около Женева и Лозана, които се събират в Женева, май в ресторант, който се държи от българин. Но не ги познавам лично, че Женева ми е на 200 км. и не ходя всеки ден :)
Има българско училище в Цюрих, ако те интересува.
Хората май се намират един друг по форуми и се сближават, или не, според случая.
What is said of a man is nothing. The point is, who says it.
---------------------------------------------------------------
Изображение

Потребители благодарили на автора Tell за мнението:
димитринка колева
Рейтинг: 4%

Аватар
Tell
Роден писач
Роден писач

Статии: 2
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот nicemeisje » 22 Ноември 2006, 12:42:06

благодаря за отговора, TELL, жалко наистина, порових се в нета и аз останах с впечатление,че кореспонденцията е вяла, дано да греша. А ти къде живееш? Като първи и засега единствен, отзовал се на съобщението ми ще се наложи да ми отговаряш на въпросите :)
Аз живея в Бургдорф до Берн и ще се омъжвам за най-готиния швейцарец :)
skype-името ми е nicemeisje
ICQ-номер 141462618
ще се радвам да поддържаме връзка,
лек ден и до скоро
Аватар
nicemeisje
Нов потребител
Нов потребител

работи се по въпроса

Мнениеот mammamia » 22 Ноември 2006, 15:19:56

Здравей nicemeisje, в Берн и околноста има много българи-въпрос на време е само докато се запознаеш.На времето имаха кафене, в което се събираха 4етвъртък ве4ер,но сбирките се разпаднаха.Доколкото 4ета между редовете си млада жена-дай все пак една възрастова група прим. между 25 -35год. ?,която те интересува.Аз също съм дале4 от Берн и не мога директно да ти помогна,но ще гледам да направя нещо-без обещание!Ако до 24.05 не си намерила никого,на празника ще имаш богат избор за запознанства .Поздрави за сватбата и :occasion5:
.
Аватар
mammamia
Роден писач
Роден писач

хихи

Мнениеот nicemeisje » 23 Ноември 2006, 11:42:41

да, млада съм все още и възрастовата граница 25-35 г ме устройва идеално, но съм толерантна и добронамерена и към хора от други възрастови групи :), благодаря за отговора и лек ден
Аватар
nicemeisje
Нов потребител
Нов потребител

Re: търся контакти с българи в швейцария

Мнениеот CHBG » 23 Ноември 2006, 13:42:36

nicemeisje написа:здравейте,отскоро живея в Швейцария, близо до Берн и търся контакт с други българи. Има ли българска общност в Швейцария, срещи на българи, заведения, където се събират и т.н

Здравей
Е, аз не съм толкова млада, но имам твоята съдба. Съпругът ми е швейцарец. А дъщеря ми е горе-долу на твоята възраст. Учи първа година право в цюрихския университет. Тук живеем от 10 години. Така че бих могла да ти помогна със съвет в случай, че те интересува нещо. Аз живея в едно село в кантон ST.GALLEN и едва ли ще можем да се видим, но по интернет можем да поддържаме връзка. Мобилният ми телефон е: 079 338 11 57.
Аватар
CHBG
Роден писач
Роден писач

Снимки: 7
Статии: 1
Благодарил: 32 пъти
Благодарено: 119 пъти

Мнениеот Tell » 23 Ноември 2006, 19:11:07

nicemeisje написа:здравейте,отскоро живея в Швейцария, близо до Берн и търся контакт с други българи. Има ли българска общност в Швейцария, срещи на българи, заведения, където се събират и т.н

И как ти изглежда Швейцария на пръв поглед? Това е нещо, което винаги ми е интересно. Сравнявам го със собствените си първи и сегашни впечатления :)
Изображение
Аватар
Tell
Роден писач
Роден писач

Мнениеот CHBG » 24 Ноември 2006, 13:19:28

Tell написа:

И как ти изглежда Швейцария на пръв поглед? Това е нещо, което винаги ми е интересно. Сравнявам го със собствените си първи и сегашни впечатления :)

Макар че въпросът ти не е отправен към мен, ще си позволя да изразя мое мнение.
Когато преди 10 години за първи път стъпих на швейцарска земя ми направи впечатление чистотата на улиците, липсата на дупки, осветлението и блясъкът на витрините дори и в най-забутаното село. По време на едноседмичния си престой през лятната ваканция бях подтисната от затвореността на хората и скучния им живот, но като се върнах в България и се сблъсках с тамошните си проблеми, скуката в Швейцaрия ми се видя бял кахър. Сега не съжалявам, че се изселих от родината. Както много емигрирали българи обичам родината си, но мразя държавната и уредба. Когато се сблъскам в Швейцaрия с открита неприязън към чужденци винаги се сърдя не на местните, а на "своите". В края на краищата швейцарците са си у дома, а мен никoй не ме канил. Докато "своите" са ме прогонили и продължават с действията си да прогонват още много други българи. А ти, Tell , какви впечатления имаш от престоя си в Швейцaрия?
Аватар
CHBG
Роден писач
Роден писач

Снимки: 7
Статии: 1
Благодарил: 32 пъти
Благодарено: 119 пъти

Мнениеот Tell » 24 Ноември 2006, 13:34:21

Ами доста сходни с твоите всъщност, въпреки че не съм от 10 години тук.
Много по-голяма за мен е дискриминацията, която не позволява на хората в БГ да имат нормално здравеопазване, дискриминацията спрямо пенсионерите, осигуряваща им благоденствие с около 100 лева средна пенсия за страната и още много неща от сорта.
Аз също обичам страната България, но съм крайно разочарован от държавата България.
Като съм тук ми се ходи в БГ, като си отида и ми вдигат кръвното още на влизане в БГ и на втория ден, започва лека полека да ми се прибира.
Като кацна на Клотен и се чувствам спокоен.
Единственото, което наистина ми липсва са родителите и приятелите. Ако можех да си основа едно село тук и да ги събера да живеят в него, щях да се чувствам перфектно. Да, ама не може. Та такива ми ти работи.
Изображение
Аватар
Tell
Роден писач
Роден писач

Мнениеот nicemeisje » 28 Ноември 2006, 12:22:36

Здравейте Tell и CHBG,
аз съм живяла в Германия, Холандия, Белгия, завършила съм езикова специалност с немски и винаги съм работила за чужди работодатели, така че смея да твърдя, че познавам доста добре начина на живот и манталитета особено на немскоезичните. В този смисъл Швейцария не е нещо, което не съм виждала и няма неща,които да ме изненедват кой знае колко. Научила съм се да приемам и тях и нас и да не съдя прибързано, не смятам, че е правилно да се генерализира и да се делят хората на швейцарци, българи и т.н. и да и им се лепят етикети. Не че отделните нации си нямат определен стил на поведение и свий си мироглед, но то е нормално и аз лично смятам,че като чужденец трябва да се нагаждаш към страната/хората-домакини, а не обратното. Какво значи швейцарците са скучни? Аз бих го формулирала по друг начин-швейцарците са различни. Аз винаги казвам тук или при нас в БГ определено нещо е по-различно и се прави по друг начин, а не тук или при нас е по-добре или по-зле. Това е, стига съм философствала :)
Благодаря и на двама ви и на теб CHBG за телефона, ще ти се обадя тези дни.
До скоро
Аватар
nicemeisje
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 28 Ноември 2006, 18:28:49

nicemeisje написа: Не че отделните нации си нямат определен стил на поведение и свий си мироглед, но то е нормално и аз лично смятам,че като чужденец трябва да се нагаждаш към страната/хората-домакини, а не обратното. Какво значи швейцарците са скучни? Аз бих го формулирала по друг начин-швейцарците са различни. Аз винаги казвам тук или при нас в БГ определено нещо е по-различно и се прави по друг начин, а не тук или при нас е по-добре или по-зле. Това е, стига съм философствала :) Благодаря и на двама ви и на теб CHBG за телефона, ще ти се обадя тези дни.
До скоро

Не е по Темата, ама не се сдържах: Браво и дано повече хора го проумеят :thumbup:
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот P_A_G_A_N_E » 14 Май 2007, 02:03:22

CHBG написа:
Tell написа:

Макар че въпросът ти не е отправен към мен, ще си позволя да изразя мое мнение.
Когато преди 10 години за първи път стъпих на швейцарска земя ми направи впечатление чистотата на улиците, липсата на дупки, осветлението и блясъкът на витрините дори и в най-забутаното село. По време на едноседмичния си престой през лятната ваканция бях подтисната от затвореността на хората и скучния им живот, но като се върнах в България и се сблъсках с тамошните си проблеми, скуката в Швейцaрия ми се видя бял кахър. Сега не съжалявам, че се изселих от родината. Както много емигрирали българи обичам родината си, но мразя държавната и уредба. Когато се сблъскам в Швейцaрия с открита неприязън към чужденци винаги се сърдя не на местните, а на "своите". В края на краищата швейцарците са си у дома, а мен никoй не ме канил. Докато "своите" са ме прогонили и продължават с действията си да прогонват още много други българи. А ти, Tell , какви впечатления имаш от престоя си в Швейцaрия?

съгласна сам с теб на 10000%!!!
Аватар
P_A_G_A_N_E
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот tonita_bg » 12 Декември 2007, 16:33:51

Здравей,
аз също отскоро живея в Берн. И никъде досега не бях срещала по форумите българи, които да живеят тук, което откровено ме отчайваше. ICQ номера ми е: 405-171-178. Ще се радвам да се видим.
Аватар
tonita_bg
Нов потребител
Нов потребител

още една нова българка

Мнениеот lamiatriglava » 12 Януари 2008, 14:57:07

здравейте всички.
много се радвам, че намерих този форум. от скоро съм в швейцария и още нямам никакъв контакт с българи тук. аз съм биолог, работя в университета в берн. живея в цюрих с приателя ми, той е немец.
моят skype е lady_iana
ще се радвам да се срещнем!
Аватар
lamiatriglava
Нов потребител
Нов потребител

Re: още една нова българка

Мнениеот Tell » 13 Януари 2008, 17:47:13

lamiatriglava написа:здравейте всички.
много се радвам, че намерих този форум. от скоро съм в швейцария и още нямам никакъв контакт с българи тук. аз съм биолог, работя в университета в берн. живея в цюрих с приателя ми, той е немец.
моят skype е lady_iana
ще се радвам да се срещнем!

Добре дошла!
От колко време си тук?
Как ти изглежда Швейцария досега?
Изображение
Аватар
Tell
Роден писач
Роден писач

Следваща

Назад към Общ форум