• Advertisement

Евтини телефонни разговори

Добре дошли на всички посетители от Швейцария

Евтини телефонни разговори

Мнениеот mammamia » 21 Ноември 2006, 16:56:18

Можете да телефонирате евтино от Швейцария в 4ужбина, без да сменяте абонамента си или да купуватe тел. карти. Достатъ4но е да изберете предварително код, след което тел. номер, който търсите и да приклиу4ите с таста диес.

Пример: избирам кода за БГ 0840556620, ще 4уете глас ,който ще ви напъти, след това 003592...... и диес.

В момента има две такива фирми, зад които се крие един и същ оператор. По евтината в момента е Tieftarife (wwwTieftarife.ch) c 3 rap./минута (рапени са туземските стотинки) за БГ, за Германия мисля, 4е в момента е 2/мин. Тарифите се сменят, разбойниците запо4наха в на4алото с 1/мин. За набиране на мобилен телефон тарифите са по-високи 30/мин.+10 рап. на4ална такса. Другия представител са "Helvatel" (wwwHelvatel.ch) с тарифи за БГ -6 рап/мин. за жи4ен и 35 рап./мин. за мобилен.

Пове4е инфо: http://www.tieftarife.ch/rates.php
.
Аватар
mammamia
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Tell » 22 Ноември 2006, 06:16:32

Така е, има и още няколко такива сайта, но всички имат един и същи адрес :
Solaris Systems B.V.
M. De Vries
Hoogoorddreef 9
NL-1101 BA Amsterdam
Netherlands
Цените се променят и трябва да се проверява периодично коя е най-добра. Преди време Helvatel също беше 1 Рапен, а Tieftariffe - 3.
Ето няколко:

http://helvatel.ch
http://www.tieftarife.ch
http://teleswiss.ch
http://raptel.ch
http://www.10881.ch
http://www.10787.ch

Важното е, че качеството е нормално, а цената е несравнима.
Минута до БГ през Swisscom струва мисля 60 Рапена.
What is said of a man is nothing. The point is, who says it.
---------------------------------------------------------------
Изображение
Аватар
Tell
Роден писач
Роден писач

Статии: 2
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот 4OKI » 29 Април 2007, 15:40:14

Искам да си сложа тел./интернет линия, но когато се говори за цени има пълно объркване - явно има доста достав4ици. Така прехваления Swisscom, който ползват някои от моите познати, разбрах ,4е бил най-скъп .Може ли някой да ми обясни ?
Интересува ме също едно сравнение за моб. телефони.
Аватар
4OKI
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Tell » 29 Април 2007, 17:25:51

4OKI написа:Искам да си сложа тел./интернет линия, но когато се говори за цени има пълно объркване - явно има доста достав4ици. Така прехваления Swisscom, който ползват някои от моите познати, разбрах ,4е бил най-скъп .Може ли някой да ми обясни ?
Интересува ме също едно сравнение за моб. телефони.

Тук има всичко за всякакви телефони, интернет, здравни каси и жилища: http://www.comparis.ch
Изображение
Аватар
Tell
Роден писач
Роден писач

Мнениеот 4OKI » 29 Април 2007, 19:31:07

Благодаря, Tell, този линк го прегледах /имаме го във форума/ но за интернет мислех, 4е можеш да ми кажеш от ли4ен опит - 4ух, 4е имало някаква комбинация, при която да е не ти трябва теле абонамента и съответно отпада предплащането на гаранция на тел.оператор.
Аватар
4OKI
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Tell » 30 Април 2007, 06:06:11

4OKI написа:Благодаря, Tell, този линк го прегледах /имаме го във форума/ но за интернет мислех, 4е можеш да ми кажеш от ли4ен опит - 4ух, 4е имало някаква комбинация, при която да е не ти трябва теле абонамента и съответно отпада предплащането на гаранция на тел.оператор.

За каква гаранция става въпрос? Ако е тази при откриване на пост, тя отпадна преди около 3 години.
Изображение
Аватар
Tell
Роден писач
Роден писач

Мнениеот 4OKI » 3 Май 2007, 20:14:23

Tell написа:
4OKI написа:Благодаря, Tell, този линк го прегледах /имаме го във форума/ но за интернет мислех, 4е можеш да ми кажеш от ли4ен опит - 4ух, 4е имало някаква комбинация, при която да е не ти трябва теле абонамента и съответно отпада предплащането на гаранция на тел.оператор.

За каква гаранция става въпрос? Ако е тази при откриване на пост, тя отпадна преди около 3 години.

Tell, ако гаранцията е отпаднала преди 3 години няма да е лошо някой да уведоми служителите на Свиском, защото те продължават да я изискват :roll:
Изискват 300 франка гаранция .Даже след твоя пост пак се пробвах, но са инатливи и не желаят да го 4уят . Ка кво може да се направи по въпроса ?
Аватар
4OKI
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Tell » 4 Май 2007, 08:06:31

4OKI написа:
Tell написа:

Tell, ако гаранцията е отпаднала преди 3 години няма да е лошо някой да уведоми служителите на Свиском, защото те продължават да я изискват :roll:
Изискват 300 франка гаранция .Даже след твоя пост пак се пробвах, но са инатливи и не желаят да го 4уят . Ка кво може да се направи по въпроса ?

Аз си открих телефонен пост, имайки пермит "Б" и никой нищо не ми е искал. Нямам какво повече да ти кажа при това положение.
Ти с какъв пермит си, ако предположим, че 4ОКI не е = mamamia?
Но пък нервозният тон е типичен за mamamia та не знам.
Изображение
Аватар
Tell
Роден писач
Роден писач

Мнениеот 4OKI » 4 Май 2007, 16:45:07

Аз си открих телефонен пост, имайки пермит "Б" и никой нищо не ми е искал. Нямам какво повече да ти кажа при това положение.

Tell, хубаво щеше да е и на студентите да дават перми Б, но не става.
Не разбирам защо се дразниш при положение, че 50% от форума са студенти и има и студентски въпроси. Това, което мога да оставя като информация за студенти е :
изисква се гаранция от 300 франка или гарант със Швейцарски паспорт, перми Б или C.

Ти с какъв пермит си, ако предположим, че 4ОКI не е = mamamia?
Но пък нервозният тон е типичен за mamamia та не знам.

Не знам , къде видя "нервозен" тон в поста ми ? Нито защо нападаш маммамиа в пост за телефон и нет, но сигурно си имаш твои си при4ини . Аз съм с виза Б, но Б студентска и ако предположим, 4е маммамиа = 4ОКИ, тя няма ли право на телефон или подобно запитване ?
Аватар
4OKI
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Tell » 5 Май 2007, 10:21:36

Като задаваш въпрос, ако искаш да получиш смислен отговор, включваш в него необходимата информация, така че отсрещният да може да отговори правилно.

Писането с чужд акаунт, както и с повече от един акаунт, не се толерира в никой форум по света и у нас.
Изображение
Аватар
Tell
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Tell » 17 Май 2007, 17:26:48

В момента Tieftarife има цена за разговори със стационарен телефон в България от 2 рапена.
Изображение
Аватар
Tell
Роден писач
Роден писач

Назад към Общ форум