• Advertisement

Интернет доставчици в Испания

ми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Интернет доставчици в Испания

Мнениеот stela85 » 14 Септември 2009, 01:21:35

Една нова тема за интернет операторите. Кой използвате, доволни ли сте от услугата? Смятате ли, че си заслужава скоростта за парите, които плащате? Кой според вас е най-добрият?

Аз лично смених няколко и при всички се оказа едно и също. От Телефоника- Джастел, Яком, Оранж и сега пак на Телефоника.
С Телефоника имахме няколко разправии, като се започне с началото на договора. Обаждат ми се по телефона и ми казват за офертата им за портабилидад, че ако си сменя интернет доставчика и мина на Телефоника, първите 6 месца по 15 евро, след това по 30 и безжичен рутер гратис. Питам за два три пъти за рутера - да гратис. И после ми дръпнаха 40 евро за рутера и не плащах по 15, а по 40 евро. Обаждам се, пускам рекламации, пращат ми писмо, че няма грешка във фактурата. Пак рекламации и ми заявяват, че при тях такава оферта не съществува. Питам аз като такава оферта не съществува, кой тогава ми се обади и как съм сключила договор с тях (нали записват разговорите, когато правят договори).
Трябваше накрая да спомена вълшебната думичка, че ще пусна рекламацията в Конселерия по телекомуникасионес и още на следващия ден ми се появиха парите в сметката -върнати от Телфоника. С останалите горе долу същото- оферта за едни пари, двойно ми дърпат от банката, а скоростта... направо без коментар. Та сега си ми идват сметките по 70 кинта горе долу на месец, плащам си като поп, псувам като ми избяга интернета или се влачи като охлюв на асфалт и чакам да се появи алтернатива.

Какво ви е мнението за ОНО, Терра, Водафон, Оранж...?
Аватар
stela85
Роден писач
Роден писач

Снимки: 439
Статии: 15
Благодарил: 141 пъти
Благодарено: 56 пъти

Re: Интернет доставчици в Испания

Мнениеот aleks_98 » 29 Януари 2010, 17:11:04

И аз да споделя. Преди 2 год бяхме на Водафоне, безжичен интернет. Плащахме си скромната сума от около 40 евро всеки месец, докато в един красив момент не ни дойде фактура от 1100 евро, при което се оцъклихме. Моя мъж не обича скандалите и разправиите затова на мен се падна честта да се разправям. Отидох в офиса на Водафоне и им казвам че има някаква грешка, че съм на договор и плащам по 40 евро на месец/носех си всички фактури и им ги тръшнах/ и че грешката трябва да се оправи. Едно момче- служител в офиса- ми казва, ето ви този телефон обадете се и говорете с тях. Така ли, аз като кипнах и като им вдигнах един скандал, като се разтичаха, казаха че следващият месец всичко ще е наред. Нищо подобно. Получаваме втора фактура за 1300 евро, ужас. Пак в офиса им и пак разправии. Измиват си ръцете и ми казват че съм влязла във сайта на Водафоне, Водафоне Лайф и съм си сменила плана. Като кипнах, казах им че няма как да е вярно,да не съм луда да си сменявам плана от 40 евро на месец, на 1100 евро, за да го направиш трябва да си мръднал малко. И предизвиках ревизия на фактурите само да не пиша оплакване. И така дойде човек специалист от Мадрид(ние живеем на 50 км от Палма де Майорка), проверяваха ни фактурите обстойно и в края на краищата нещата се оправиха и не сме плащали тези фактури. Но 2-3 месеца беше ад. Отказахме се след това от Водафоне, приключихме предсрочно договора, даже ни опростиха неустойката, заради нервите които събрахме. Сега сме на Телефоника. Горе долу сме доволни. Поне засега няма проблеми. Даже около Коледа имаше промоция и увеличихме скоростта за по малко пари. Сега за 6МБ скорост, плащаме 52 евро.
aleks_98
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот bromma » 1 Февруари 2010, 18:04:08

Привет aleks_98,
Малко офф, пишеш че си на 50 км от Палма, навярно си някъде в района на Alcudia 8-[ ? . През август на 2008-а бяхме там на почивка и на един кораб за обиколка по бреговете в онази част (казваше се дива котка или нещо от сорта) дочухме бълг. реч. Като че беше група от 4-5 човека, но така и не не се получи предпоставка за контакт. Дали не сме се разминавали тогава по палубата му?
Аватар
bromma
Златен писач
Златен писач

Снимки: 270
Благодарил: 149 пъти
Благодарено: 252 пъти

Мнениеот aleks_98 » 2 Февруари 2010, 22:54:42

Здравей BROMMA, не, живеем на 50 км само че в другата посока Santanyi. Никога не съм обърнала гръб на българин, винаги когато чуя и аз и моят мъж българска реч се опитваме да правим контакт, в повечето случаи неуспешно. Но повечето сънародници тук са овълчени, незнам при вас как е. За съжаление. И въпреки всичко знам че има много добри хора между тях. Поздрави
aleks_98
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот cvetti » 24 Септември 2010, 21:56:31

Здравейте на всички.И аз се нуждая от информация за интернета в Испания.Прочетох всичките мнения,но не можах да разбера това,което ме интересува,затова ще съм ви много благодарна,ако ми отговорите.Живея в Швеция и през октомври заминавам за две седмици в Испания и ми трябва интернет през тези две седмици.Моят лаптоп е с шведски мобилен интернет,но ако го използвам извън Швеция е ужасно скъпо.Знаете ли , дали може да се купи интернет ваучер ,който е поне за две седмици и който мога да ползвам с моя лаптоп ? Благодаря предварително :)
cvetti
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот stela85 » 25 Септември 2010, 13:33:55

Здравей!
Доколкото знам, само ваучери за интернет няма. Намерих една опция за такъв интернет без договори, предплатена услуга към мобилните оператори. Работи с USB модем и според видяното с предплатена sim карта. Донякъде ти върши работа, но не знам дали си заслужава парите за две седмици. Въпреки, че не съм фен на водафон, тарифата им за интернет излиза най-добра. Можеш да ги разгледаш от тази страница(англ.ез) . Най-добрият вариант е да отидеш до някой магазин на водафон или друг оператор (ако не говориш испански - с някой да превежда, испанците не са особено добре с езиците) и на място да кажеш какво искаш и да си избереш най-удобната тарифа.
Поздрави и Bienvenida!
Аватар
stela85
Роден писач
Роден писач

Снимки: 439
Статии: 15
Благодарил: 141 пъти
Благодарено: 56 пъти

Мнениеот cvetti » 30 Септември 2010, 07:31:46

Много ти благодаря Стела за бързият отговор.Поздрави от Швеция :)
cvetti
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот G36 » 18 Ноември 2011, 02:30:00

Да спотеля и моя скромен опит около интернет доставчиците в Испания. В часност Тенерифе (Канарски о-ви)

В началото използвах интернет от "HotSpot" (изградени брежи от безжичен интернет, които предлагат предплатени пакети без договор) ако ви трябва интернет за седмица-две, месец е удачен вариант. Около 40 евро на месец със скорост около 2-3MBits

След това направих фатална грешка!
Подписах договор с Телефоника (movistar). Става въпрос за USB мобилен интернет за скоростта няма да говоря (пълен батак), това което ме вбеси е че си теглят когато и колкото си искат от сметката ми!!! А когато им казах, че искам да се откажа от тях за некоректно отношение ми казаха, че няма такъв филм и трябва да си платя неустойка! Примерих се с неустойката и пак ядове - за да ми спрат договора, трябва да изпратя писмо до мадрид по пощата. Като имам в предвид писмо от хартия в плик по пощенски клон, не по e-mail и това ми е телекомуникационна компания, ай да си .... майката!
Вече съм щастливо разведен с Телефоника (Movistar)!

В момента съм в процес на свързване с Vodafone...
Поръчах си ADSL пакет от Vodafone, но ме известиха че до моят дом не подържат линия... прекарването на такава ще отнеме около... месец и през периода докато чакам ми предостъпиха USB мобилен интернет - безплатно! Което ме кара да си мисля, че са също толкова БАВНИ, както цялата система в Испания. Но все пак са коректни.
Очаквайте развитие по темата...

Относно интернета като цяло на острова е стартирана програма за прекарване на оптика, но е достъпна само за по-големите населени места.
Относно цени и скорости, всеки може да влезе в сайтовете на интернет доставчиците и да си ги провери!

П.П. в крайна сметка ще се окажа принуден да им тегля една майна на цялата система и да си крада интернет! :bootyshake:
Понасяй ударите на съдбата и продължавай!
G36
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот G36 » 18 Ноември 2011, 19:54:28

popwill написа:Телефоника явно навсякъде са много некадърна компания- за справка Германия.

А каква скорост има на мобилната мрежа на острова? Ако имаш примерно 3г или HSDPA(+) можеш със стик или с мобилен телефон да тетърваш на прилична скорост.

В момента ползвам въпросния HSDPA на Vodafone, докато ми прекарат ADSL. Стига да си проверя пощата и да сърфирам из нета, но аз съм от хората които обичат да гледат филми и следят сериали... с две думи: постоянно тегля и скоростта ми идва малко рехава от мобилния нет.

Та относно телефоника.... нито телефон, нито интернет, нито котка за тамазлък от тях! :evil:
Понасяй ударите на съдбата и продължавай!
G36
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Общ форум