• Advertisement

Мобилни оператори

ми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Мобилни оператори

Мнениеот astra17 » 20 Декември 2010, 22:22:12

Скоро заминавам да уча в Барселона, но преди това ще ходя на една опознавателна седмица там. Бих искала да знам има ли там т.н. предплатени карти - с ваучери? С тях дали мога да ползвам роуминг както например мога да ползвам глобулската си карта? Кои са най-добрите мобилни оператори? Мисълта ми е при първото ходене там да се запася с испански номер. Благодаря предварително! :)
Per aspera ad astra!!!
astra17
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Мобилни оператори

Мнениеот stela85 » 6 Януари 2011, 14:19:51

Здравей! Има предплатени карти, всички оператори имат предплатени карти. За около 30 евро можеш да си купиш телефона с картата. Най-големите оператори: Vodafone, Orange, Movistar, Yoigo.... Като има и много местни, например вериги супермаркети, но те използват мрежите на по-големите. Глобулската карта можеш да я използваш ако имаш активиран роуминг на нея, но това си зависи от глобулския абонамент, не от испанските оператори.
Поздрави и успех
Аватар
stela85
Роден писач
Роден писач

Снимки: 439
Статии: 15
Благодарил: 141 пъти
Благодарено: 56 пъти

Мнениеот Aquila_BG » 11 Януари 2011, 12:08:57

А кой от операторите би препоръчала? Разбира се, зависи от финансови възможности, колко говориш, какво търсиш... но ей така, от твоя гледна точка, кой е най-изгоден и защо?
Aquila_BG
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот stela85 » 11 Януари 2011, 18:34:47

Зависи дали търсиш добър апарат, дали да говориш евтино и тн. Ако например повечето хора, с които ще говориш са на Мобистар, тогава ти е най-изгодно на Мобистар, ако са на Водафон - значи Водафон. Повечето компании изкараха например iPhone с различни оферти за карти на договор, за предплатени карти и тн. Разбира се за предплатените карти апаратът е по-скъп. Аз лично съм договор на Yoigo, минала съм през всичките, но при тях ми е най-изгодно. Имам един час всеки ден безплатен към всички yoigo, и говоря на една и съща тарифа със всички оператори. Но те пък не предлагат добри оферти за апарати. Имам си една Нокия, която ми върши работа и не ми и трябва повече. Водафон пък имаха добри оферти ако ще говориш с България.
Аватар
stela85
Роден писач
Роден писач

Снимки: 439
Статии: 15
Благодарил: 141 пъти
Благодарено: 56 пъти

Мнениеот Aquila_BG » 11 Януари 2011, 23:34:59

Ясно, благодаря ти :thumbleft: За Йоиго чувам добри отзиви, явно за момента това е най-добрата оферта.
Aquila_BG
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот DobrinLozanov » 23 Февруари 2011, 02:24:45

Здравейте, съгласен съм и аз че Йоиго имат за момента едни от най добрите тарифи за разговори,въпреки че аз съм с Водафон и също съм много доволен.Когато си ходя до България мога да си взема и дом.телефон и мобилния и дори интернета с мене и да ги ползвам там в мрежата на Мтел и то на добри цени,има си плюсове има си и минуси всичко зависи от конкретният случей ,човек трябва да знае кога най вече го ползва в коя част от денонощието с кого говори най много и колко време и чак тогава може да си избере оператора и тарифата си и дори си да вземе телефон гратис.
Успех. :)
DobrinLozanov
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 3 пъти

Назад към Общ форум