• Advertisement

Кризата в Испания

ми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Кризата в Испания

Мнениеот velingrad » 4 Май 2012, 19:47:01

Кризата в Испания

Нокога българските "испанци", не са били "словохотливи", тоест споделящи какво става на полуострова, но последните мнениея на stela85 и diagora3 ме карат да запитам:

- наистина ли положението е повече от критично?

p.p. забелязвам, че и мои познати все по-често буквално бягат от Испания- независимо къде, само по-далече от там.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!

Потребители благодарили на автора velingrad за мнението (общо 2):
diagora3stela85
Рейтинг: 8%

Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Re: Кризата в Испания

Мнениеот diagora3 » 5 Май 2012, 12:31:25

Здравей, риторичния ти въпрос ,всъщност не е толкова риторичен...Смятам себе си за наблюдателен човек,достатъчно грамотен за да направи извода-да положението е толкова критично, даже повече от това.Като всички нации със строго локално мислене-провинциално е по-точно-и испанците са всъщност скрити и меки ксенофоби,Рахой е просто извинение!,но освен това за мен големият проблем е в Търсенето! Тук не познават качеството-в работата ,или образованието, или ако щете в културата-твърдо са убедени че имат най-доброто и това им стига....и така десетилетия.По мое скромно мнение , ако някой с магическа пръчка махне системата им за сигурност (репресия-Гуардиа Сивил), за седмица две ,ще изпреварят повечето балкански държави по нива на хаос и безпорядък...все още бг. е еталон за тези народностни качества!Така че излизане! от кризата докато сме живи-разбирай 30-40 години- не предвиждам.
Поздрави на всички и късмет.

Потребители благодарили на автора diagora3 за мнението (общо 2):
stela85velingrad
Рейтинг: 8%

diagora3
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 4 пъти

Назад към Общ форум