• Advertisement

Къде живеете в Испания?

ми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Къде живеете в Испания?

Мнениеот estira » 27 Януари 2009, 12:24:05

Изображение

Исках да пусна анкета с автономните области, но те са 17, а анкетата поддържа само 15 възможности. Разкажете къде живеете и как ви отвя там вятърът.
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Re: Къде живеете в Испания?

Мнениеот Vasilenia » 8 Март 2009, 04:52:00

Жиевя на Канарски острови не погледнах дали го има на тази карта , тъй или иначе не се побира на картата де. Дойдох случайно във връзка с работа , която ми предложиха тук и оттогава минага доста години , но си останах тук . Хората дружелюбни и гостоприемни , климата най добрия на земята според мене .Няма тайфуни , циклони ,няма зима и студ , земетресения и какво повече му трябва на човек...Ако от самото начало се интегрираш в една чужда страна , толкова по малко проблеми те очакват. Иначе се борим с живота доколкото можем само здраве да има . Много неща може да се кажат за тук, но трябва и да се усетят , ако има въпроси аз съм насреща . До нови срещи
Vasilenia
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Mr.Bombastic » 8 Март 2009, 12:42:59

Звучи страхотно, завиждам ти приятелски. :)
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 459 пъти
Благодарено: 303 пъти

Мнениеот stela85 » 31 Август 2009, 17:45:31

Каудете, Кастиля ла Манча. Малко, спретнато, подредено, чист въздух, приятни и гостоприемни испанци :)
Аватар
stela85
Роден писач
Роден писач

Снимки: 439
Статии: 15
Благодарил: 141 пъти
Благодарено: 56 пъти

Мнениеот Mielikuvitus » 25 Януари 2010, 02:31:03

В Мадрид. Има си и предимствата, и недостатъците. Отходих си на концерти на любимите групи, има много и интересни места за посещаване, космополитен град е, срещат се много култури (къде се срещат, къде се сблъскват... :mrgreen: ), има почти неограничени възможности за образование и развитие ( Къде другаде мога да уча фински при преподаватели финландци, и то на практика безплатно - за по има-няма 70 евро на година?); като се има предвид, че е почти 4 милионен град (само градът!), хората до голяма степен са се запазили някак "по селски" открити и приветливи, метрото е едно от трите най-добри в света...

От друга страна, безумно и неоправдано скъп град е, задръстванията са класика, наемите са безбожни, и всички въпроси, свързани с документи, тук се придвижват значително по-бавно, отколкото в провинцията.

Аз по принцип никога не съм била фен на големите градове, но този, по изключение, ми допадна. И все пак, ако наистина пак сменя страната, вече няма да се насоча към съответната столица.
Ich leide nicht an Realitätsverlust - ich genieße ihn! :D
Аватар
Mielikuvitus
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот DobrinLozanov » 25 Август 2010, 14:51:37

Здравейте,аз живея в Салоу.Това е малъко градче на брега на Коста Дорада провинция Тарагона.Тук наистина е много приятно .Имаме си увеселителен парк на Унивърсъл който се казва Порт Авентура и си заслужава да се посети,аз съм бил и го препоръчвам на всеки който обича емоциите. Ами заповядайте в Салоу. ;-)
DobrinLozanov
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 3 пъти

Мнениеот Anwen » 26 Ноември 2010, 09:38:58

Здравейте. Аз съм от San Lorenzo de el escorial (на един час път от Мадрид).Като цяло селото си е доста населено заради манастира който се намира там.В него са погребани испанските крале. Има доста връзки с Мадрид и е удобно така за някой друг рок концерт. Иначе в селото няма много българи, но е близо до Villalba (там даже и чалготека има).
Аватар
Anwen
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот stela85 » 26 Ноември 2010, 16:41:12

Anwen написа:Здравейте. Аз съм от San Lorenzo de el escorial (на един час път от Мадрид).Като цяло селото си е доста населено заради манастира който се намира там.В него са погребани испанските крале. Има доста връзки с Мадрид и е удобно така за някой друг рок концерт. Иначе в селото няма много българи, но е близо до Villalba (там даже и чалготека има).

Това лято минахме оттам. Хубаво е, направих доста снимки около манастира. Значи е супер и за рок концертите, тази и миналата година имаше добри предложения, но ми се размина.
Аватар
stela85
Роден писач
Роден писач

Снимки: 439
Статии: 15
Благодарил: 141 пъти
Благодарено: 56 пъти

Мнениеот G36 » 7 Март 2011, 13:41:56

Здравейте на всички!
От началото на април ставам гражданин на Канарските острови. Ще се радвам ако нямеря някой от форумчето, който живее там! А и би ми бил доста полезен в аванс още преди да съм пристигнал.
Поздрави!
Понасяй ударите на съдбата и продължавай!
G36
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот magika » 8 Септември 2011, 10:59:19

Здравейте!Аз не живея в Испания (за съжаление),но моите родители живеят там в Ориуела от 9 години.Второ лято ходя при тях на гости и съм очарована от това ,което видях в Испания!Въпреки,че това е малко градче на юг от Аликанте,се усеща цивилизацията.Испания е моя мечта още от ученичка и просто нямам думи да опиша всичко,което видях и преживях там!Мисля,че всички българи живеещи там се чувстват като у дома си,защото нравите ни са много близки с испанските!Страхотна страна,топла и гостоприемна!Желая успех на всички българи живеещи в Испания!А аз се надявам да мога по-често да я посещавам :)
Аватар
magika
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Общ форум