• Advertisement

Пътуване до Милано

ми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Пътуване до Милано

Мнениеот affetto » 11 Декември 2011, 11:52:53

Планувам да пътувам през март до Милано. Погледнах в интернет каква е цената на самолетните билети и най-евтино е както в много други случаи с ryanair. Проблемът е, че самолетът каца на летището Бергамо. Знае ли някой дали от там има редовни автобуси до Милано или как е най-удобно и най-евтино да се преодолеят тези 45 км разстояние? :) Благодаря предварително на отзовалите се! :) Познанията ми по италиански не са от най-обширните, така че искам да съм предварително наясно.
Аватар
affetto
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 7 пъти
Благодарено: 13 пъти

Re: Пътуване до Милано

Мнениеот naselo » 11 Декември 2011, 14:35:08

На страниците на райън, на миланската община, на летището и още тук там може да си провериш точната цена на автобусите на английски. Редовни са, 13 евро беше двупосочния или еднопосочния. Има два или повече вида автобуси с различна цена и обслужване.
Английски знаеш ли?
naselo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 16 пъти
Благодарено: 65 пъти

Мнениеот affetto » 11 Декември 2011, 16:49:43

Благодаря, явно този момент съм го пропуснала. Сега погледнах по-обширно в сайта и открих това, което имаш впредвид, а езикът не е проблем. ;-)

Благодаря още веднъж за бързия отговор. :thumbleft:
Аватар
affetto
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 7 пъти
Благодарено: 13 пъти

Мнениеот ejko » 20 Декември 2013, 00:29:32

Пътувал съм с http://wizzair.com/bg-BG/Select .
Буквално на изхода на гарата има автобуси за Милано на всеки 10-15 мин. Не си взимай билет от гишетата, направо излез и си избери този, който тръгва веднага. Можеш да платиш на стюарда и ще получиш билет. Няма само от 01.00 до 04.00 часа, но това не мисля, че те касае. Първата му спирка е в периферията на Милано (зеленото метро "Кашина Гоба" а последната на централната гара. Там имаш две метра(зелена и жълта линия), връзка с Малпенса и Линате (другите две летища), трамвай, тролей 90 и 91, който върти по вътрешното "околовръстно" и др, връзки.
Лек път.
ejko
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 16 пъти

Назад към Общ форум