• Advertisement

Фирма в Пардубице- внимание

ми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Фирма в Пардубице- внимание

Мнениеот lyusienpeychev » 14 Юли 2008, 17:04:38

не ми се разкazва чото тез са мафиоти * ето емейл ми lyusienpeychev@gmail.com...
накратко става въпрос за сглабяне на компютри в Чехия град Пардубице. Заплата но вместо 700 евро получаваш 200 евро за месеца .... иначе всичко си варви. но си заминахме 80 човека за 2 месеца ,,,, обратно w БГ. забравих да спомен фирмата www.foxconn.com, VVV tour g n Ledovi .--- keep yourself
Аватар
lyusienpeychev
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Фирма в Пардубице- внимание

Мнениеот Dess_lin » 18 Май 2009, 23:45:39

Благодаря за инфото. Имаш ли представа дали са се развили (в по-добър или по-лош план). Сега още има такава оферта и оправданието им е че просто тогава не е имало достатъчно работа. Чувал ли си нещо ново? Много ще се радвам на отговора ти (какъвто и да е) :)
Последна промяна estira на 18 Май 2009, 23:52:48, променена общо 1 път
Причина: кирилицa
Dess_lin
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот pstojkov » 31 Август 2010, 13:33:25

Работих във Фокскон в Пардубице 4 месеца в края на 2009г. Първите 3 месеца работихме по 12часа и при 60-65 крони на час с бонусите си докарвахме по около 600евро, но преди нова година паднаха часовете и не взехме почти нищо. Там добри пари се изкарват с много часове и здрави крака.

:(
pstojkov
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот niko081969 » 20 Февруари 2011, 10:15:01

аз бях също във фокскон в началото на 2010 само че фабриката тогава беше в кутна хора във 90 квадрата обзаведен и в добро състояние апартамент живеехме 7 човека не сме плачтали нищо освен 800црони транспорт но 12 часови смени 3 часа път във двете посоки и тъпкане в автобусите като овце за мизерни пари не си заслужава а за да се издигнеш трябва да си доносник и това се възнаграждава със зелена нашивка на куртката но не е това държавата в която се печелят пари
niko081969
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот G36 » 7 Март 2011, 13:52:53

Не препоръчвам както въпростана фирма, така и като цяло работата в Чехия!
Стандарта на живот там е по-добър от този в България, но като цяло си е същия "шит"! Можеш да вадиш някви пари които ти стигат за някъв нормален живот, но не можеш да спестиш почти нищо!
Понасяй ударите на съдбата и продължавай!
G36
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Ivan1972 » 6 Август 2011, 15:53:10

През месец май 2011г. заминах на работа в Чехия в завод Foxconn, чрез посредник Георги Стефанов и попаднах на агентурата на Виталий, майка му и баща му - ВВВ тур. Това което беше обещано от посредника в България, няма нищо общо с условията и отношението там. Още при пристигането ни бяхме посрещнати от Виталий и ни настаниха в бивши конюшни, извън Пардубице. Стаите са без всякакви условия и с дървеници. Работата е по 14 часа. Ставане в 4 сутринта и прибиране в 19 часа. Отдържа се за автобуса, стаята, пералнята. Бельото се сменя на 21 дни. Условията във фабриката са нечовешки. Работи се при температура над 30 градуса. Климатиците се спират, когато са българите на смяна. Не се работи обещаните часове - може за седмица да имаш изработена само една смяна. Всяка грешка допусната по време на работния процес от чехите, се приписва на българската смяна. Непрекъснато идват нови и нови работници, а старите се оставят без работа. Това става, защото за всеки новопристигнал работник Виталий и неговия посредник в България - Георги Стефанов - получават пари. След като си пристигнал и си работил не повече от 2 седмици, попадаш в безтегловност - няма работа и пари. Не можеш даже да си закупиш билет за връщане, защото дават само аванси от 500 крони /500 крони= 40 лева/. Всяка седмица излъганите стават все повече и повече. Пристигат, работят седмица или две и тогава започва ужасът - сам в чужда държава, без пари и човек на когото да се облегнеш.
Ако не искате да попаднете в тази мелница, не се доверявайте на фирмите предлагащи работа в Чехия и най-вече на прословутия Георги Стефанов.
Ivan1972
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот rusenki_tarikat » 27 Октомври 2011, 21:21:29

[-X [-X [-X Първо аз не разбрах какво искаш да кажеш и другото е,че фирмата не се казва за фокскон.Поне не подготвен не драскай напразно.Ако е истина няма проблем ,но в случая ти преиначаваш нещата.Не стоят точно така :-" свиркай си и по спокойно да не се подхлазнеш някъде [-o<
Последна промяна rusenki_tarikat на 27 Октомври 2011, 22:23:05, променена общо 1 път
rusenki_tarikat
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот rusenki_tarikat » 27 Октомври 2011, 21:36:46

Ivan1972 написа:През месец май 2011г. заминах на работа в Чехия в завод Foxconn, чрез посредник Георги Стефанов и попаднах на агентурата на Виталий, майка му и баща му - ВВВ тур. Това което беше обещано от посредника в България, няма нищо общо с условията и отношението там. Още при пристигането ни бяхме посрещнати от Виталий и ни настаниха в бивши конюшни, извън Пардубице. Стаите са без всякакви условия и с дървеници. Работата е по 14 часа. Ставане в 4 сутринта и прибиране в 19 часа. Отдържа се за автобуса, стаята, пералнята. Бельото се сменя на 21 дни. Условията във фабриката са нечовешки. Работи се при температура над 30 градуса. Климатиците се спират, когато са българите на смяна. Не се работи обещаните часове - може за седмица да имаш изработена само една смяна. Всяка грешка допусната по време на работния процес от чехите, се приписва на българската смяна. Непрекъснато идват нови и нови работници, а старите се оставят без работа. Това става, защото за всеки новопристигнал работник Виталий и неговия посредник в България - Георги Стефанов - получават пари. След като си пристигнал и си работил не повече от 2 седмици, попадаш в безтегловност - няма работа и пари. Не можеш даже да си закупиш билет за връщане, защото дават само аванси от 500 крони /500 крони= 40 лева/. Всяка седмица излъганите стават все повече и повече. Пристигат, работят седмица или две и тогава започва ужасът - сам в чужда държава, без пари и човек на когото да се облегнеш.
Ако не искате да попаднете в тази мелница, не се доверявайте на фирмите предлагащи работа в Чехия и най-вече на прословутия Георги Стефанов.

Прочетох много внимателно всичко написано от теб и искам да ти кажа,че въобще не отговаря на истината:1.Убитовната не е бвша или настояща конюшна,не преувеличавай,дори мога да кажа,че в Пардубице няма такава хубава и приветлива убетовна.С просторни стаи и отделни санитани вьзли и т.н.(дори мога да вметна,че в вас нямаш такава баня... ) ) Погледни снимката >>> http://files.kolejs.webnode.cz/200000022-6e1b26f157/DSC00790.JPG Следващия път обещавам и снимки в стаите.Нека преценят такива читатели заблудени,като мен,Знаеш ли и аз прочетох преди да трьгна твоето мнение за въпросната фирма,но рискувах и не сгреших .От около 4 месеца сьм тук и все още нямам нашивки,како се изразяваш и не сьм умрял от глад.И другото,което се работи при много добри условия.Влизаш чист и излизаш чисто нов.Просто не подстрекавай така и останалите,нали грозно е.И другото,което искам да кажа,след пристигането си в Пардубице,всички ми казваха сьщото,по добре си заминавай,че тук пари няма и т.н. А повярвайте ми те все още са тук.Какьв е извода и логиката,преценете сами.Вземаш 1000 крони(80 лв) седмично,не са малко,при условие,че храната е кьде кьде поевтина от България,и ако пушиш ти стигат за цигари дори и ти остават.Просто не е спортменски да се льже така.Не знам,ако беше истина щях да си кажа,но не мога д акажа на черното бяло,нали сьгласи се с мен .И между другото наемат се все още работници в Фокскон.чз,проекти за лаптопи и хардуерни компоненти,на изгодни тарифи/час.Заповядай няма да сгрешиш.Ако някой ен вярва оставам телефона на шефа,нека му звьнне и да се увери и помнете,никьде не се плащат такси и комисионни,на осредници и т.н.,както е в твоя случай.Спокойно и аз бях излаган от Пламен Филчев силситренски боклук и така :+420 608 064 731 Витали
rusenki_tarikat
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот rusenki_tarikat » 27 Октомври 2011, 22:24:54

popwill написа:Foxconn сглобяват на епъл нещата, в Европа с какво се занимават? Явно работната ръка в Европа е станала по-евтина и от тази в Китай, иначе защо ще идват в Европа?

Сглобяваха на "Ейпьл" Сега е на Юлия Пакард,Моторола,Панасоник и т.н.
rusenki_tarikat
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bknf » 28 Октомври 2011, 07:58:53

Та значи заплащането на работещите в тая фабрика е 1.000 крони, тоест около 40 евро на седмица?
При 14 часов работен ден и 5 дневна работна седмица?
Ако това е така то работещите там получават по няма и 1 лев на час, 80/(14х5)
То затова им трябват и постоянно нови хора, едните работят по 1 месец и си заминават.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 286 пъти
Благодарено: 450 пъти

Мнениеот velingrad » 28 Октомври 2011, 10:46:07

Тук, преди много време имахме един симпатяга, който си направи труда, да ни осени с цените и заплатите в тази Чехия. Та при това положение, да плащаш 80 лева на седмица си е живо заробване.
Не се чудя, че има хора, които се лъжат да отидат на работа там, при подобно заплащане (почти равно на минималната БГ заплата)- чудно ми е, дето Витали- подобни, нямат срам да го потвърдят, че и защитават.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Re:

Мнениеот rusenki_tarikat » 28 Октомври 2011, 11:57:39

bknf написа:Та значи заплащането на работещите в тая фабрика е 1.000 крони, тоест около 40 евро на седмица?
При 14 часов работен ден и 5 дневна работна седмица?
Ако това е така то работещите там получават по няма и 1 лев на час, 80/(14х5)
То затова им трябват и постоянно нови хора, едните работят по 1 месец и си заминават.

Н е.не приятелю,това е аванса ти за седмица,за храна и цигари евентуално,ако пушиш.Не заплащаш квартира,ток вода и т.н.А по отношение за заплащането е на час в зависимост от позицията на която работиш,но с сигурност няма да е под 60 крони на час(това е без бонуса-понеже в края на месеца кьм заплатата ти се изплаща и бонус в размер на часовете и позициите безвьзмездно или т.н. тр.вьзнаграждение)...Не е точно така,както обрисуват тук в форума....
rusenki_tarikat
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот rusenki_tarikat » 28 Октомври 2011, 12:02:59

velingrad написа:Тук, преди много време имахме един симпатяга, който си направи труда, да ни осени с цените и заплатите в тази Чехия. Та при това положение, да плащаш 80 лева на седмица си е живо заробване.
Не се чудя, че има хора, които се лъжат да отидат на работа там, при подобно заплащане (почти равно на минималната БГ заплата)- чудно ми е, дето Витали- подобни, нямат срам да го потвърдят, че и защитават.

Не знам ,но ми се струва,че хич не си в час,какви са тези тарифи,какво общо има Прага с Пардубице?И другото Общежитие (убитовна) - 3'000 КЧ +-500 (от 2 до 4 човека в стая) от човека,на който се осланяш хаха,смешно е ТУК НЕ СЕ ЗАПЛАЩА КВАРТИРАТА!!! Тези 80 лв са аванс за седмица,а не заплата..Язьк,че си с някакъв си умствен квалитет,Но не ме учудва де..Айде престанете вече,да преиначавате,не е ли грозно и ти бил ли си тук на работа в Чехия,конкретно в тази фирма,че даваш мение,като заробване,Аз мисля,че не трябва да вземаш страна в случаяНезависимо в позицията,в която си кьм момента.Казам го сьвсем с приятелски чувства,нищо лично ..? :thumbleft:
rusenki_tarikat
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 28 Октомври 2011, 12:31:20

1. Не казваш, а пишеш.
2. Като си толкова на вътре, то сподели и колко получават работниците месечно?
3. Не се "осланям", а чета, какво споделят останалите потребители.
4. Ми не, не съм бил там на работа, но познавам люде, дето си изкарват прехраната там (не точно в споменатата фирма).
5. Не вземам ничия страна, но за сега ти си единственният, който е във възторг от посочената фирма.
Те затова пиша, щом си запознат с условията, сподели ги, както си му е реда: Какво получават, колко и какво заплащат, какво не заплащат? Не за друго, ами за да престанат "да лъжат".
"Умствен квалитет", не ща и да бъда (каквото и да разбираш под квалификацията), но мнение мога да изказвам и го правя, независимо от "позицията в момента".

Та чакаме подробни разяснения от тебе, rusenki_tarikat .
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот rusenki_tarikat » 28 Октомври 2011, 12:35:28

pstojkov написа:Работих във Фокскон в Пардубице 4 месеца в края на 2009г. Първите 3 месеца работихме по 12часа и при 60-65 крони на час с бонусите си докарвахме по около 600евро, но преди нова година паднаха часовете и не взехме почти нищо. Там добри пари се изкарват с много часове и здрави крака.

:(
Ето това е истински и честен отговор...Няма място за критика--Да такае било,не сьм бил по него време тукна работа,но съм чувал,че е така.Сега промяната е,че работата е интезивна без спирка,и се издокарват повече от 800 еуро ;) :cheers:
rusenki_tarikat
Нов потребител
Нов потребител

Следваща

Назад към Общ форум