• Advertisement

Дълговата криза в Гърция

ми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Дълговата криза в Гърция

Мнениеот bknf » 6 Юли 2015, 07:05:56

От немския линк виждаме, че 76,34% (238,7 млрд евро) от гръцкия сегашен дълг (312,7 млрд) е в дългосрочна перспектива. Обаче не е обяснено, кога са давани тия пари - от кого и на кое правителство..

А по тоя повод снощи видях тука 2 коментара.
http://www.segabg.com/article.php?psize ... ommand=fps

(1) "По същество Сириза предложи да се обложат печалбите на най-големите фирми в Гърция. А те са преимуществено чужди и преобладаващо немски. Но Европа не знам защо, не се съгласи. Предпочете да се режат пенсионерите, и при това и най-бедните от тях".

(2) "Има едно явление, описано като Омерзителен дълг. Фокусът е използван от Британската империя - повсевместно.

Ето и технологията:
1. Пращаш емисари в дадена страна. Посланици някакви. Те изучават народа, нравите водачите и акъла им, начина на мислене и най-вече - слабите им места. Търсят се такива, които биха продали и майчиното си мляко - търсят се продажници
2. След като се открият склонните към продажничество се ухажват и тикат нагоре в обществото, подпомагат се всячески, в т.ч. парично и най-вече с едно безценно нещо - сведения и данни всякакви - информация.
3. Подбраните продажници се тикат и за тях се лобира за да бъдат поставени на нужните места в държавното управление и администрация.
4. В подходящ момент се прави и мерзката далавера - сключва се неизгоден заем или друга неизгодна за дъражвата сделка. На продажника се заплаща, по късно децата му могат да учат в Англия. А държавата, народа... майната им.. народът ще плаща... доста, доста години, с лихвите, с яките лихви, поне няколко поколения напред.

Технологията работи безотказно и Британия набута много държави с дългове, за поколения наред, корумпирайки и развращавайки водачите им. Та не се чудете, когато оставяте с впечатление че сякаш най-големите глупаци и продажници управляват държавата. Иначе няма да има дългове и Нови модерни робства.
Подготовката за сключване на такъв дълг трае понякога десетилетия, но си струва.

Знаейки това явление, бе измислен юридическия казус Омерзителен дълг, от един руски американец.
Щатите първи го използваха и не върнаха един от дълговете си.

Преди 7 години Еквадор заведе дело по обстоятелството "Омерзителен дълг" и го спечели. Бе и опростен към 60 % от "дълга", тъй като бе доказано че той е вследствие на целенасочени банкови фокуси, на продажни фокусници. Банковите фокусници бяха вкарани в затвора, за вечни времена.

Сходно на "Омерзителен дълг" има и в други области . Може да се обозначи и явлението "Омерзителна сделка". Като "Омерзителна сделка" могат да се атакуват договорите за някои ТЕЦ-ове, Зелени енергии, сделки с енргийни дружества, подземни изкопаеми и най-вече концесиите за добив на злато - невиждан пладнешки обир никъде по света.

За Челопеч - второто по залеж в Европа златно находище, концесията 0,75 %. Това е образец - класика на явлението "Омерзителна сделка". Явленията "Омерзителен дълг" и "Омерзителна сделка" са сходни.

Чували ли сте по някои новини, историята с Омерзителния дълг на Еквадор ?? Напротив крие се. При опрощаване дълга на Ирак, предложиха да използват казуса "Омерзителен дълг", но се усетиха моментално и като по-команда от всички новини изчезна споменаването му - щеше да е лош пример за всички останали".

Потребители благодарили на автора bknf за мнението:
malak_pit_bull
Рейтинг: 4%

bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот contraintuitive » 6 Юли 2015, 09:52:23

По-точен анализ от този на Пачев едва ли е възможен и необходим.
Казусът е много прост. На голтак на улицата 100 евро не бих дал само вярвайки му, че ще ми ги върне еди кога си.
Така, че вината е по-скоро при кредитодателите. Немците /банките им по специално/ могат да пият една студена вода, а както си казват по между си, да се хванат за носа, понеже гръцките тарикати ги изгиграха /тоя път/. :^o
90 млрд. дължат византийците на немците. Бълха ги е ухапало, но понеже geiz ist geil и това боли. :mrgreen:
find your path and stay on it
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 209 пъти
Благодарено: 123 пъти

Мнениеот malak_pit_bull » 6 Юли 2015, 22:46:32

Първо бих искал да благодаря на Патчев за анализа, а и на бкнф за постнатите линкове.

@патчев:
Съгласен съм до голяма степен с написаното от теб, наистина безпристрастен анализ. Бих искал да добавя примери към написаното от теб.
Фирмите 1) Deutsche Bank, 2) Commerzbank, 3) Rheinmetall и 4) Kraus-Maffei Wegmann

Фирма 1 и 2 (кръвопийци, представители на виртуалното стопанство) буквално се наакаха със спекулации и покупки на гръцки облигации. Като играта загрубя, Меркел и Сие започнаха да защитават немските интереси и пропагандата започна. Съответно масовите медии в Германия започнаха да папагалстват срещу мързеливите гърци и да лаят как с пари на немските данъкоплатци сме щели да спасяваме Гърция. Това, което немските масови медии премълчават е, че парите на немския данъкоплатецт отиват в Гърция за спасяването (рекапитализирането) на ЧАСТНИТЕ Deutsche Bank и Commerzbank. Тоест банковите дългове бяха прехвърлени от частния в публичния сектор (данъкоплатците). За по-паметливите от вас: ровили ли сте се във фактите около историята с процеса срещу Кристиан Вулф (бившия немски президент)? Той между другото отказа да подпише смехотворните спасителни чадъри за Гърция (по-точно източването на парите на данъкоплатеца). Делото срещу него според мен беше фарс, за да бъде отстранен и да не пречи на банковото лоби. Съответно беше оправдан по всички точки, а Меркел в последсвие го реабилитира в партията :-) ...

Фирми 3 и 4 също намазаха много от положението преди кризата в Гърция - покупки на оръжие, финансирано естествено със заеми (т.е. 2-3 % реален капитал и 97-98 % въздух) от банките...

Тези от вас, които четат/гледат/слушат масовите медии в Германия забелязали ли са кои мерки за Гърция се натякват най-вече: РЕФОРМИ И ПРИВАТИЗАЦИЯ. Аз поне досега не съм срещал задълбочен анализ какви реформи точно и защо да се правят (като изключим папагалстването за дълговете и лошите гърци).
Цялата тази история с т.нар. криза в Гърция и пропагандата около нея в немските медии много ми напомня на панаирите в България 1995 - 1996 година, разпадането на тогавашната финансова система и последиците - довеждане до фалит, приватизация (от подставени лица) и продаване на парче на остатъците от социализма. Та според мен точно за това иде реч в Гърция: международни компании (ако някой от вас има информации нека да цитира кои точно) дърпат конци в кризата в Гърция с надеждата да се облажат от приватизацията. Аз се досещам какво точно ще се приватизира в Гърция, но нямам конкретни данни досега...

Допълнителна абсурдност в цялата история (и истерията в масовите медии) добавя следния факт: досегашната политика на погасяването на заеми с нови заеми от няколко години насам очевадно не води до нищо, но въпреки това не виждам някой да се е заел да мисли за алтернативи... Вместо това само пропаганда, папагалстване и крякане от масовите медии колко лоши били гърците (но не каква мафия е банковото лоби).

П.С.: Според мен банковата система в западна Европа и САЩ е един вид мафиотски феодален комунизъм, който рано или късно ще се разпадне, както се разпадна и мафиотският феодален комунизъм в Бг, СССР и т.н.
Ако на някой му е интересно, бих му препоръчал в тази насока анализите на Dirk Müller и на Franz Hörmann, освен това немското предаване "Die Anstalt".

Потребители благодарили на автора malak_pit_bull за мнението (общо 4):
bknfonufriyestiraAny
Рейтинг: 17%

Аватар
malak_pit_bull
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 52 пъти

Мнениеот Patchev » 6 Юли 2015, 23:27:27

malak_pit_bull написа:
За по-паметливите от вас: ровили ли сте се във фактите около историята с процеса срещу Кристиан Вулф (бившия немски президент)? Той между другото отказа да подпише смехотворните спасителни чадъри за Гърция (по-точно източването на парите на данъкоплатеца). Делото срещу него според мен беше фарс, за да бъде отстранен и да не пречи на банковото лоби. Съответно беше оправдан по всички точки, а Меркел в последсвие го реабилитира в партията :-) ...

Я дай някакъв източник, че ми стана интересно 8-[
Patchev
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 27 пъти

Мнениеот olga » 7 Юли 2015, 00:00:48

Patchev написа:
malak_pit_bull написа:
За по-паметливите от вас: ровили ли сте се във фактите около историята с процеса срещу Кристиан Вулф (бившия немски президент)? Той между другото отказа да подпише смехотворните спасителни чадъри за Гърция (по-точно източването на парите на данъкоплатеца). Делото срещу него според мен беше фарс, за да бъде отстранен и да не пречи на банковото лоби. Съответно беше оправдан по всички точки, а Меркел в последсвие го реабилитира в партията :-) ...

Че даже и бившата му жена си го прибра обратно :-).
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот itzo » 7 Юли 2015, 15:42:23

contraintuitive написа:...Немците /банките им по специално/ могат да пият една студена вода, а както си казват по между си, да се хванат за носа, понеже гръцките тарикати ги изгиграха /тоя път/. :^o
90 млрд. дължат византийците на немците. Бълха ги е ухапало, но понеже geiz ist geil и това боли. :mrgreen:

Тук "немците" не трябва ли да се замести/допълни с "данъкоплатците"? Предполагам и ти плащаш данъци...или не?
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 227 пъти

Мнениеот contraintuitive » 7 Юли 2015, 16:03:47

itzo Банките...вече бяха посочени кои ... и това имах в предвид...не искам да се задълбочавам да не размиваме темата и да се фрустрираме взаимно, че до нищо няма да доведе. Нормалнитя 0815 данъкоплатец гледа отстрани и може само да приема решенията на атовете там някъде горе. Мръсните гешефти и без това не са ми по вкуса. :mrgreen:
find your path and stay on it
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 209 пъти
Благодарено: 123 пъти

Мнениеот malak_pit_bull » 7 Юли 2015, 21:47:23

Patchev написа:
malak_pit_bull написа:

Хехе, аз като се заинтересувах от тази история чак не можех да повярвам, че такива панаири в Германия са възможни. Все си мислех, че само в Бг въртим такива постановки.

Преди да пусна линкове (които всеки би могъл да намери) държа да отбележа следното: аз се стремя да намирам колкото се може по-неутрални източници на информация (доколкото е възможно). Освен това се старая да изолирам фактите от въпросните източници и най-вече да се абстрахирам от агресивните прилагателни. По този начин се стремя да си създам собствено мнение (а не да приемам мнението на медиите) на базата на фактите и на житейския си опит.

Основната атака срещу Вулф я поде вестник Билд след обаждане от Вулф, но според мен това беше само параван за кампанията. Долното клипче според мен горе-долу очертава пропагандата срещу Вулф. Мен лично ме учуди (и се чудя да се смея ли да плача ли) подмолния леко пропагандистки тон в клипчето, което е направено от ARD (т.е. с пари на данъкоплатеца).

https://www.youtube.com/watch?v=mu7wUEXbeVo

Ето едно клипче, което според мен очертава основните моменти при панаирите около Вулф, които реално бяха причините за атаката срещу Вулф:

https://www.youtube.com/watch?v=vHzCXa8d4b0

В това клипче може да се види според мен смислен коментар за ОФИЦИАЛНИТЕ съдебни обвинения срещу Вулф. Във втората половина интервюираният говори за моралния въпрос около Вулф, което според мен леко размива клипчето.

http://www.sueddeutsche.de/politik/prantls-politik-wulff-1.1644899

Някои от вас сигурно не са съгласни с моето мнение, но според мен основните фигури в сянка при атаката срещу Вулф бяха хората от банковото лоби (мафия) и по-специално замесените в ESM. Не изключвам възможността да се лъжа.

Грегор Гизи (горно клипче) и Дирк Мюлер (долно клипче) според мен потвърждават с факти и логични изказвания съмнителния (по-скоро мафиотски) характер на спасителния чадър (ESM) за Гърция.

https://www.youtube.com/watch?v=iuRvp0ctvek
https://www.youtube.com/watch?v=7YPa4_G0d9Q

За реабилитацията и затоплянето на отношенията между Вулф и Меркел (ако въобще са истивали):
http://www.rp-online.de/politik/deutschland/christian-wulff-vertritt-deutschland-in-saudi-arabien-aid-1.4822381

Поздрави.

П.С.: Като се рових в панаирите около Вулф през цялото врме ме глождеше следната мисъл: защо Дирк Ниебел не беше даден под съд за доказан опит за незаконно спестяване на данъци и то по особено глупав/нагъл начин?

http://www.handelsblatt.com/politik/deutschland/teppich-affaere-staatsanwaltschaft-ermittelt-nicht-gegen-niebel/6731828.html
http://www.welt.de/politik/deutschland/article106600777/Dirk-Niebel-der-Teppich-und-der-Brief-vom-BND.html
Последна промяна malak_pit_bull на 7 Юли 2015, 22:26:05, променена общо 1 път

Потребители благодарили на автора malak_pit_bull за мнението (общо 2):
Anyestira
Рейтинг: 8%

Аватар
malak_pit_bull
Тукашен
Тукашен

Мнениеот bknf » 7 Юли 2015, 21:49:13

Patchev, за бившия немски президент, например това https://www.google.de/?complete=0&gws_r ... tian+wulff
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот itzo » 8 Юли 2015, 18:38:57

contraintuitive написа:Банките...вече бяха посочени кои ...

Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот malak_pit_bull » 8 Юли 2015, 22:06:39

itzo написа:
contraintuitive написа:Банките...вече бяха посочени кои ...

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=zZxIkBpRexs

Г-н Вебер (и отчасти шефа му г-н Шулц) доста неща говорят и всеки е в правото си да им вярва или не, живеем в свободна(и) държава(и).
Все пак бих искал да споделя скромното си мнение относно казаното от господата цитирани по-горе, без да го натрапвам естествено.

Според мен на човек би трябвало да му е ясно каква е ролята на г-н Вебер (и на Шулц). Задачката на тези хора е да говорят от трибуната. Кой от нас проверява дали казаното от тях има смисъл? Дали двамцата реално предлагат решение на проблемите (освен общи приказки)? За какво говори г-н Вебер -> за морал и за реформи (и за Бг), т.е. за стандартните буламачи , които масовите медии ни вменяват постоянно.

Поради тази причина аз не бих си формирал мнение въз основата на казаното от г-н Вебер. Предполагам някои от вас желаят да се осведомят в дълбочина и ДА РАЗБЕРАТ някои основни взаимовръзки около БАНКОВАТА криза в Гърция. Поради тази причина бих препоръчал на тези хора първо да изгледат долното интервю с Дирк Мюлер (от 2012 !!!), който логично обяснява РЕАЛНИТЕ проблеми, които имат пряко влияние върху кризата в Гърция.

https://www.youtube.com/watch?v=oQqsgN7WorM

След това клипче бих препоръчал да се изгледа следното издание на предаването "Die Anstalt", което е посветено изцяло на проблемите с Гърция.

https://www.youtube.com/watch?v=CArqQfCB6Jo

Има и други информационни източници, които добре оценяват ситуациятза и си заслужават. Но за тях може по-нататък да говорим. Според мен има смисъл да дискутираме тук само ако се концентрираме повече върху факти и логика и по-малко върху пропаганда (на емоционо ниво) от масовите медии.

Поздрави.

П.С.: И за завършек, ето и един разговор с представители на различни организации, които имат нещо общо с кризата.
https://www.youtube.com/watch?v=5FgbS8EMji0

Потребители благодарили на автора malak_pit_bull за мнението (общо 2):
estiraAny
Рейтинг: 8%

Аватар
malak_pit_bull
Тукашен
Тукашен

Мнениеот dar » 9 Юли 2015, 00:46:29

malak_pit_bull написа:Има и други информационни източници, които добре оценяват ситуациятза и си заслужават.

Вярно е. Но, колко хора търсят други информационни източници? Повечето хора просто си пускат телевизора и гледат новините по ARD или ZDF. Или си купуват BILD и четат. А точно най-масовите източници на информация са толкова манипулирани, че няма накъде повече.

Потребители благодарили на автора dar за мнението:
Any
Рейтинг: 4%

dar
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 19 пъти
Благодарено: 46 пъти

Мнениеот itzo » 9 Юли 2015, 06:38:13

malak_pit_bull написа:...Според мен на човек би трябвало да му е ясно каква е ролята на г-н Вебер (и на Шулц). Задачката на тези хора е да говорят от трибуната. Кой от нас проверява дали казаното от тях има смисъл? ...

Много ясно, че работата им е да дрънкат от трибуната. Викат му политика, дума с безспорен гръцки произход. Факт,не можеш да обориш лаладжия като другаря Ципрас само с цифри и здрав разум. :mrgreen:
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Any » 11 Юли 2015, 18:00:10

STAATSSCHULDEN - SYSTEM AUSSER KONTROLLE

https://www.youtube.com/watch?t=2620&v=SB-RO0Q2opk
Any
Редовен писач
Редовен писач