• Advertisement

Кой кой е!

ми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Кой кой е!

Мнениеот mordohy » 26 Март 2009, 12:33:35

Предлагам,ви,една нова тема,която заимствам директно от КАРБ.Нека тука всеки,който работи или е работил в Гърция,да пише къде и с какво се е занимавал.Какви познания и възможности има.Темата е невероятно полезна,защото понякога,само на две крачки от теб има човек,който може да ти помогне,а си в безизходица.
Повеждам хорото!
Работя,като ел.техник и механик.Центъра ми е Серрес,но дейността ми е в цяла Гърция и извън нея.Имам обширни познания за хубавите кръчми в цяла Гърция и няма място в нея,където да не знам на най-много 20 километра,къде може да се похапне и пийне добре.Това ми е наследство от бившия ми шеф!Запознат съм с административните тънкости на гръцката бюрокрация.Познавам системата им от магазини и складове за всякакви резервни части и промишлени консумативи.Говоря перфектно гръцки и руски,както и още няколко,главно екзотични езика-всичките еднакво лошо.Имам и защитена диплома за ел.техник-механик с най-високата им категория-"Г"
тел:00306944938030
00359 88 77 33 174
Бит съм два пъти от полицията им.Първия път,че имах редовни документи и ги беше яд,че не могат да ме приберат.Втория,че си бях издигнал българския флаг над квартирата.Флага го свалиха,но конската опашка , закачена над него си стоеше до скоро!
mordohy
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Кой кой е!

Мнениеот VaskoLeon » 26 Март 2009, 14:09:35

В Германия се веят всякакви флагове и полицията си няма на идея да ги сваля! Турски,канадски,български ... Какъв е проблема с български флаг в Гърция?
Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 66
Благодарил: 59 пъти
Благодарено: 50 пъти

Мнениеот mordohy » 26 Март 2009, 19:22:33

VaskoLeon написа:В Германия се веят всякакви флагове и полицията си няма на идея да ги сваля! Турски,канадски,български ... Какъв е проблема с български флаг в Гърция?

Здравейте!Вие говорите за Европа,а Гърция е на Балканите.За тях ние винаги сме били заплаха,още от времето на Аспаруха.Гръцкото общество още не може да се отърси от времето на студената война,че и от по-отдавна.Показателното е,че целия им репресивен апарат е бил и все още е обучаван в омраза към България и всичко българско.Неофициално,но съвсем вярно е,че за да станеш граничен полицай или само полицай в северна Гърция,най-добрата препоръка е да имаш засегнати родители или поне роднини от българската кампания през войните.Търсих много такъв,но чесно казано не намерих.Това,като отговор.
моля ,Ви,все пак нека не спамиме темата и модераторите,ако се разрасне,да я моделират и реддуцират информациата с цел по- лесното и използване.Мисля,че за сега форума е много питомен,а има нужда и от по-пиперливи постове.Все пак форума е още нов и не виждам сблъсаците,които наблюдавам и живо участвам,в някои други и по-точно главно в един.
mordohy
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот ivka22 » 20 Октомври 2009, 12:19:05

Здравей,
хареса ми темата всеки да пише каквото знае за да е в помощ на другия.Прочетох,че си написал-че си наясно с бюрокрацията в Гърция.Ако имаш информация,би ли ми писал относно темата -как мога да си върна таксите от осигуряванията -след като работих 8 години там.Вече съм в Бг и искам да си ги изтегля.
Благодаря ти предварително
ivka22
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Darko » 14 Януари 2010, 15:19:56

Здравейте на всички!Хубава темичка и реших да я "живна" малко :)
Аз мислех,да си търся работа в Гърция,но в тази криза..........май нямам шансове.
Darko
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Dakela » 28 Януари 2010, 20:35:27

Въпроса е с какво се занимаваш и знаеш ли Гръцки,че в наща фирма търсиме 3 4 човека за Атина :)
Dakela
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Darko » 29 Януари 2010, 17:06:48

Dakela,за съжаление езика не го знам.Това е главния проблем.Мислех да се хвана за каква да е работа,съответно зле платена :-s ,докато понауча езика.Това ми беше планът,но при тази криза.........май няма да е най добрия вариянт.В БГ работя като ел техник,но в момента работа няма.Маи доста разводних тематата,за което се извинявам.
Darko
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот ivaemo » 2 Април 2010, 08:55:47

Здравейте и аз реших да се вклъча в темата,живея в Атина от 3 години и след много робъване по къщите реших да си отворя magazin за дрехи втора употреба,които слава bogy върви много добре.Тъкаче сам доста добре осведомена за голяма част от нормативните докъменти за пребиваване,фирми,осигъровки и т.н.По повод работата баща ми ел.техник с 32 години стаж и аз лично тук не успях да му намеря работа,независимо че горе-doly знае езика.За мъже е доста тръдно да се намери работа поне такива са моите наблъдения на този етап.

Здравей и добре дошла. Кирилизирах мнението ти с кирилизатора най-горе в сайта. Моля, пиши за в бъдеще на кирилица.
ivaemo
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Общ форум