• Advertisement

DARMSTADT

Мнениеот dark » 4 Октомври 2006, 16:24:48

здрасти,

хубави са училищата и ученичките и те :))
унивеситета също е хубав, фахохшулето не чак толкова. има и някакви католически незнам си какво, з анего не знам.специално информатиката се води доста добре при нас. проблема е, че са потока е голям и личното отношение е леко размито понятие, ако не си го поискаш...

работа особено в IT бранша се намира, иначе може и в мензата да работиш, или пък на месето там те взимат винаги :)

има адски много българи и не можеш да псуваш хората в автобуса, щото винаги ще се намери някой да разбере какво говориш :(( повечето от българите са съсредоточени в нискобюджетни квартири тип "5тия тавански етаж в стара съборена кооперация" или в гореспоменатото "карслхоф", където е добре да си биеш няколко ваксинации против инфекциозни болести преди да се нанесеш :))

нощтния живот на българите се разделя на два вида... тихо запиване по ВГ-та и паланки или бурно запиване по заведения и локали. най-често двата вида преливат един в друг, като избора за втория вид не е осоебено богат в града (2-3 дискотеки с ученички), няколко ирландски кръчми, студентско мазе в един замък (всяка неделя швулен и лезбен парти :)) ) и едно хале в което се правят часни партита почти всяка седмица в района на гореспоменатия "карлсхоф".

града може да бъде преминат по диаметър за около час спокойно ходене, като след това започват прикачените му квартали и села. хубавото е, че семестертикета ти важи за цялата околия (вкл. Франкфурт). иначе реалните разстояния са около 10ина мин с колело от всяка до всяка точка и около 15 мин с автобус или пеша.

иначе има редица спортни уреди, площадки и стадиони, които може да използваш безплатно или срещу символична цена.

абе като цяло е готино, не много малко, но не и много голямо градче с всичко нужно за един беден български студент :)

П.С. трябва да работя и затва изписах толкова глупости :))
have you ever been alone at night...
Изображение
Аватар
dark
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот tea » 4 Октомври 2006, 17:46:27

благодаря ти, помогна ми доста. принципно предпоЧитам да уЧа в Уни, но за сега предметите на FH ми допадат повеЧе.
За работа пицариа, месарница или каквото и да е от рода не е според желаниата ми въобще :) питах за по специалността.
Малко ме депресира с общежитията :( това с ваксината ме срази :) Целта ми беше : бягство от мизерията, ходих в КА и се уплаших от мрьсотията,затова се отказах от там.
Не искам голям град, но в момента сьм в малко,китно и спокоино градЧе (на Бодензее), мога да псувам всиЧки на бьлгарски, тай като аз сам единствената от бг, но това не ми носи нищо.....скука е понягока голяма:(((
Общо взето разбирам Че сте доволни от студентството там
Забравих да ви попитам как е нивото на издражката при вас, цени общежития,карти за транпорт и т.н.

поздрави :)[/code]
tea
Тукашен
Тукашен

Мнениеот dark » 4 Октомври 2006, 18:05:19

абе бъзикам се за мизерията :) не е чак толкова зле...

най-хубавия блок (в който живея, на последния му етаж) изглежда така(другите са по -ниски и с подобна архитектура, но леко по захабени)

Изображение

от прозореца се вижда това:

Изображение

вижда се и скайлайна на франкфурт, ама него няма да го поствам.

иначе таванските стаи са ок, като се изключи че са все в стари сгради и няма сансьор и трябва да кибичиш пеша до горе...

с партите към 200-250 наем, ток, вода и т.н.
храната е с подобни цени в цялото .де така, че знаеш.
кранкенкасета и т.н. са същите.
транспорт-а както казах вече е включен в семестертикета (засега около 150 кинта) и важи за цялата Рейн-Майн Гебииит

от там нататак цените на мухитото варират според заведението :)
Изображение
Аватар
dark
Роден писач
Роден писач

Мнениеот tea » 4 Октомври 2006, 21:11:54

за мизериата се надявам да се шегуваш, защото излъжа ли се да дойда,няма вращане назад.... :)
За асансйор няма проблем, нали фигурата трябва да се поддаржа :)
Прав си, цените навсякъде са едни, има ли лидл,алди или пенни...споко :)
Не знаех как вървят наемите. А това 150 € където го спомена трябва да са стари такси ?!?!?
За мохитото ще се оправим, ако толкова се закъса, може и сами да поЧнем да си произвеждаме :)
tea
Тукашен
Тукашен

Мнениеот dark » 4 Октомври 2006, 22:05:50

ами актуални си е цената... точно 183 евро ако не се лъжа... от след няколко семестъра щели да ги дигат... ама с колко и кога все още няма черно на бяло нищо написано, поне доколкото знам аз.

при всички положения можеш да си намериш квартира, която е чиста и е приват за около 250-300 кинта самостоятелна и за около 250 ако си намериш дружка. това, че си женско (доколкото разбрах) определено ти дава предимство в тази част. пък и вече не е като преди 2-3 години, когато @Dickenson дойде и се наложи да спят по 20 души в физкултурните салони и да се къпят на смени в полеви бани :)) тогава много беше захардило с квартирите, сега си е "локер" :) винаги ще си намериш в карсхоф стаичка между 8 и 15 квадрата в ВГ с 2 до 4 бани за скромната цена от 170-210 (включва вода, парно, интернет(100Мбит/с), асансьор) + 10-20 евро за ток според зависи. плюс стотици .бг-та, сред които ще си намериш достатъчно много да мразиш, да хересваш и т.н. :)

за манджата забрави плюс, който според мен от мизерните магазини е сред най-добрите като асортимент.

ааа ако пушиш трева в карлсхоф всяко втроо ВГ отглежда канабис, като домашно растение :) (аз съм само пасивен пушач де... но такива са ми наблюденията)
Изображение
Аватар
dark
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Dickinson » 5 Октомври 2006, 02:38:18

е ти ако произвеждаш мухито кажи в кое ВГ ще си :lol: :lol:
Аватар
Dickinson
Роден писач
Роден писач

Мнениеот tea » 5 Октомври 2006, 09:07:28

е да де актулни цени са за момента, но мен ме хваща скъпото :( До колкото разбрах за магистър се бъркаш мин. 500€ на семестър... Цените за квартирите не са от най-евтините доколкото разбрах.....А Че съм "женско" както ти се изрази си прав :) Към карлсхов веЧе съм с предрасъдъци :) вие ме стресирахте , от всиЧко в германия най ме дразни общите бани и тоалетни, е това не мога да го преживея......:(
В плюс не съм била, тук такова нещо няма :( но не мисля Че лидл и алди са мизерни де....
Нещо тук колегите ми филосовстват Че, цитирам " представи си какъв град е щом има такова име :)" и някакъв скандал в менсата имало, незная какъв тоЧно но все него коментират...какво става при вас ...:)
Трева не пуша, пас съм.
А за мохитото няма проблем,само Че аз мартинито и жиното предпоЧитам... :) още като намеря жилище (ако дойда :)) ще кажа бешайд къде съм :)
tea
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Dickinson » 5 Октомври 2006, 10:33:50

абе не се стряскай бе,най много с още 1 4очек да делиш баня.а можеш да имаш и самостоятелна...В мензата не знам какво е ставало,най-много някой да се е изгорил с гореща манджа или да са му изяли под носа...а относно името виж Дюселдорф как се казва,а на какво прилича :)
Аватар
Dickinson
Роден писач
Роден писач

Мнениеот dark » 5 Октомври 2006, 11:45:47

малеее :) наплашихме хората :)) в карлсхоф наистина можеш да попаднеш, на ВГ с китайци или индийци, но все пак нали си го избираш и те теб съответно... има и други кадето сме си само арийци :) (не съм расист) и банята в най-лошия случай я делиш с 1 човек, като има 20ина стаи със собсвени бани. проблема е единсвено да стягаш съквартирантите да хвърлят редовно боклука и т.н. ама това предполагам е проблем навсякъде. и все пак винаги имаш опция за 50ина кинта повече да си намериш квартира на частно...

за името... абе те германците не са у ред с тия имена... половината народ се казва "боклукчиев"...

а града е готин... мисля, че ни се намират около 300 000 души население, ама не си залагам главата за цифрата...

в мензата имаше фалшива тревога за пожар :)) ама на никой не му пукаше и си плюскаше на воя на сирените (егати непокистите са тия) и се наложи лелките да гонят наред...
а това, за което говориш мисля, че е за мензата в диибург, която е почти до нас където откриха някакви хлебарки. обаче това беше преди 3 години. като ги откриха направиха основен ремонт на цялата менза и сега си бачка "ейнвандфрай" :))

гарантирано града ще ти хареса, квартира ще си намериш. въпроса е да си харесаш специалността...
Изображение
Аватар
dark
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Dickinson » 5 Октомври 2006, 12:51:19

2-но по-малко сме бе дарк,недей преувеличава,ама пак си е яко :)
Аватар
Dickinson
Роден писач
Роден писач

ш щ

Мнениеот tea » 5 Октомври 2006, 14:09:15

първо мн приятно се изненадах като видях отделен вече форум :)
Не знаех Че ти може да си избираш или те теб. Един месец живях в щутгарт с индийци и китайци :( и от тогава не ги обиЧам особенно...не Че съм расистка ..... даже и китайско не ям веЧе. Не зня как може да има толкова мрасни хора!!!! Абе те са на жсякаде тези индийци и китайци, спасение няма. :(
А проблема за марзеливосста на съквартирантите го има винаги, или поне аз :(
Но все пак мисля Че ще се постарая да не попадна в този карлсхоф :) :)

300 000!!! Аз в интернет още преди време видях Че е не пожеЧе от 130 00. Не е метропол, но то пък и такъв нв ми трявва, жажното е работа и емоции да има :)
Сега като отбележа Че живея в град, то си е село де, които е 13 000 жители....и ниналата седмица фломаркта им беше събитието за полугодието...

Надяжам се Че ще ми хареса, сигурно не слуЧайно сте останали там. А веЧе ми липсва контакт с българи, 6 месеца не бях продумала българска дума :(
Специалност съм си избрала, т.е винаги съм искала само информатика, в това съмнение няма и сега завърших сащото. Пратиха ми едни бевербунгсунтерлаген и доколкото пишеше там за магистър няма ограниЧения, всеки с изрядни документи е доре дошъл....абе само пари да смуЧат немците. Незная дали сте с такова впеЧетление, но са много по авантата...не да дават ,а да взимат...

Наистина мн е сладко да пишеш когато имаш работа :)

Лек ден :)
tea
Тукашен
Тукашен

Мнениеот dark » 5 Октомври 2006, 20:27:39

абе ако ти липсва българска реч.. тук е мястото :))

фломаркт-а не струва истината е в шпермюла ;) същите болклуци ама без пари :)
през седмица, две по улиците има избор :) хващаш байка и разгеждаш какво е изхвърлил немеца ;) понякога ме е яд, че ми е малко ВГ-то :))

аз за швабите като цяло мога да кажа само, че са задръстени и като коне с капаци в голямата и част... и много лесно се лъжат от всекви ангеботи и шпарвания... ама това е една друга дълга тема ;)
Изображение
Аватар
dark
Роден писач
Роден писач

Мнениеот estira » 7 Октомври 2006, 01:42:54

Видяхте ли какъв готин интелигентен съгражданин имахте днес във Wer wird millionär. До 64 000 стигна момчето, евала!!! В понеделник е въпросът за 125 000, дано да си донесе пак и плюшеното сърчице. :)

http://www.rtl.de/quiz/werwirdmillionaer_926131.php
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот dark » 7 Октомври 2006, 03:55:37

не схванах... стигнал ед о 64к и е отпаднал или е свършило времето...

и на снимката от линк-а май има някаква лелка... :roll:
Изображение
Аватар
dark
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Dickinson » 7 Октомври 2006, 05:56:57

На линка има някаква от Бирщайн,което не е мн ясно къде е(ама май е наблизо щом съм живял на Бирщайнерщрасе)
Аватар
Dickinson
Роден писач
Роден писач

ПредишнаСледваща

Назад към Дармщадт