• Advertisement

Конкурс "Там, където съм" плюс снимка

Съревнования, мероприятия и културно-масови занятия.

maiasand
9
20%
Shaw7y
14
32%
FrauV
3
7%
slana
4
9%
katiga
14
32%

Общо гласове : 44

Мнениеот velingrad » 30 Декември 2010, 01:22:07

Уважаеми чететящи и нЕпишещи + пишещи четящи!

Екипът на Заедно реши да направи един конкурс, за да можем всички да понаучим нещо ново. Сиреч, ако имате желание, напишете нещо (кратък разказ), за града, селото или местността (не държавата), където се намирате. Гарнирайте същото с някоя и друга снимка, и участвайте в нашият конкурс.

За да има и стимул, обявяваме и малки (точно тъй, малки, щото криза все пак, все още)- поощрителни награди, за първите 3 места, гласувани от потребителите.

Начало на конкурса 01.01.2011 (ако има желаещи и от днес)- край на същия 01.02.2011

Ха да видим, колко самодейци ще се включат! Успех!
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Re: Конкурс "Там, където съм" плюс снимка

Мнениеот maiasand » 30 Декември 2010, 12:12:46

Здравейте!
Поздравления за идеята! Но ще помоля за едно уточнение: Къде трябва да публикуваме "краткия си разказ"? Имам пред вид в кое поле- в подобно на това, където пиша сега/ като отговор на темата/ или има определено друго такова за целта, а аз просто не го забелязвам... Благодаря за отговора предварително! Успешен ден!
maiasand
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот velingrad » 30 Декември 2010, 13:48:52

Да, като отговор на тази Тема.
Желаещите за участие да публикуват тук, в тази Тема. След краят на настоящият Конкурс ще направим отделна Aнкета за гласуване.

Успех!
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот maiasand » 30 Декември 2010, 13:59:10

Благодаря за отговоря, но отново ще питам, понеже разбирам,че снимката ще е част от Темата...Ако трябва същата да се публикува в "Галерия"... вие ли ще "съберете" двата материала на едно място?
Съжалявам, ако Ви отварям работа с въпросите си:) :flower:
maiasand
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 30 Декември 2010, 14:03:03

Снимките се публикуват също тук, заедно с разказа- не в "Галерия".

И моля: нека са собствени снимки, а не такива свалени от net-а.
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Добре дошли в Берлин!

Мнениеот maiasand » 30 Декември 2010, 22:01:24

Беше в края на лятото...
Най-после пристигнах. Автобусът бързо паркира на Берлинската автогара и морно изпъшка под звуците на спирачките си. Заедно с него въздъхнах и аз, защото измежду малкото посрещачи видях и своите. Обстановката ми се видя малко мрачна, но в сравнение с общото въодушевление на радост и облекчение от пристигането това впечатление беше много бледо... поне за момента.
Посрещнаха ме с думите: "Добре дошла в Берлин! Каквото и да видиш тук, недей да се учудваш!"Не обърнах особено внимание на думите, но няколко минути след това започнах да разбирам за какво иде реч...
Вървях върху захвърлените фасове из тротоара и постепенно разбирах,че това, което съм виждала тук преди години вече е само спомен...
Картината на Берлин сега бе нарисувана от различни култури и подписана с почерка на различни писмености... Шарено и пищно!... Понякога ароматно, понякога не... Защото наред с цветността си "новото" население е изпълнило града и със своите отпадъци...За съжаление!
Иначе е забавно да се види светът събран в един град... От пъстрите забрадки на жените от Изтока, които никога не вървят сами и винаги носят пазарски чанти до лилаво боядисаните и щедро татуирани германки с бири в ръце...
В първата свободна неделя на моите домакини пожелах да ме заведат до Берлинската кула...И тогава се зарадвах от сърце!
Наистина бях в столицата на една велика държава! Денят беше слънчев и сякаш магичен... Повечето минувачи бяха туристи. Никой не бързаше, сякаш бях в друг свят... Снимах непрекъснато... Усещането ми за величие на мястото, където се намирах се потвърди, когато разбрах,че с обикновен обектив на фотоапарат Парламентът не може да се помести в един кадър. И това не е просто Райхстага, а една величествена сграда.
Бранденбургската врата, символичната Берлинска кула , Шпрее със своите туристически кораби- гледки, които карат човек да се чувства щастлив ...
И един спомен от една стена- преграда за човешките устреми, мечти и болка от някога разделени съдби...
Този слънчев ден, в който бях просто вдъхновен турист бързо завърши. От него останаха само спомените и снимки- многолики, ведри, а някои и тъжни...
В един друг ден, не толкова слънчев, разхождайки се из улиците на Берлин случайно заснех една съдба...Автобусна спирка, мъж с азиатски черти, букет, празна бутилка, одеало и мобилен телефон... Може би това бе всичко, което има той... Може би беше празнувал... Не се осмелих да попитам. Не попитах и за адреса, за да му изпратя фотографията. Навярно нямаше такъв...
Сега е зима- студена и снежна. Гледам непочистените от снега Берлински улици и в главата ми се лутат различни мисли... Повечето са по български егоистични, като например: "Ама то и тука не почиствали добре улиците като по нашенско. Само,че тук никой не обвинява и не натяква, че управниците са изненадани от природата. Не зная дали това е нормално..."
Иначе вътре е топло и уютно... Чакаме Новата Година...
А къде ли е моят герой от снимката и кое за него е нормално... Вероятно никога няма да узная...

P.S.Желая на всички топли и весели Новогодишни празници!
Изображение

Изображение

С' малкичко (снимкова) помощ от: vel...
maiasand
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 30 Декември 2010, 22:18:48

Хайде хаерлия да е! Чудесно maiasand :bigsmurf:
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот maiasand » 31 Декември 2010, 10:30:03

Благодаря, velingrad! Успех на конкурса и успешна 2011-та на всички читатели и писатели в сайта :flower:
maiasand
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 2 Януари 2011, 22:39:32

Само като подкана към последователите на maiasand .
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот Shaw7y » 2 Януари 2011, 23:54:09

Широки прави улици. Красива природа. Уютна атмосфера. Прелестно съчетание на модерното с традиционното. Това е моят роден град. Стара Загора.
Място, което всеки българин трябва да посети. Място, събрало в себе си 8000 години история. Място, което имам късмет да нарека родно.
Берое, Августа Траяна, Иринополис, Боруй, Верея, Ески Загра, Железник и Стара Загора - осемте имена, с които е наричан градът ни. Има хипотеза, че първото европейско семейство е живяло по нашите земи. И нищо чудно - Градът на поетите, липите, правите улици и красивите жени съществува още от Античността.
Днес Стара Загора е модерен български център. Според авторитетното немско списание ”Изток-запад Контакт” е обявен за „Най-динамичният град на България”. Имаме си всичко - големи магазини от най-добрите търговски вериги, 2 мола и още няколко в проект, първата извънстолична опера, която беше реставрирана и обявена за "Сграда на годината 2010", Регионален Исторически Музей - една от най-модерните сгради в България, Неолитни жилища, паметник на Самарското знаме и един от най-прекрасните паркове в България - "Аязмото".
Първото извънстолично радио също е наше - Радио "Стара Загора".
Разбира се, няма да пропусна и спортната гордост на града ни - "Берое". Както се пее: "Няма мое, няма твое - светът е Берое". И оттук нататък думите са излишни.
С какво още да похваля Стара Загора?
"Център на Вселената", както гласеше табела на един от входовете на града. Можем да се гордеем с Тракийския университет и многобройните елитни гимназии. Няма да пропусна и климата - винаги топъл! Вярно, сняг не се задържа, но защо ни е, като си имаме меко и приятно време.
Бих могла да опиша още много забележителности - както исторически, така и модерни. Не казах и дума за заведенията, клубовете и ресторантите. Пропуснах и други уникални места. Но не със зла умисъл. А с подканяща - да посетите града, който толкова много обичам. Сигурна съм, че и у вас ще се зародят същите чувства, щом стъпите на Старозагорска земя.
Изображение
Shaw7y
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 2 Януари 2011, 23:59:35

Благодаря! Поредният (поредната), разбрал/а смисъла на конкурса- респект!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот slana » 3 Януари 2011, 21:24:44

Да си призная много ми хареса идеята за конкурса Ви. И тъй като харесвам мястото, където съм, вчера (в последния ден на конкурса) реших и аз да се включа, но тъй като не можах да се справя с качването на снимка от компютъра ми (каквото е едно от условията), не можах не участвам, но нищо - сигурна съм, че ще имам и други възможности.
Успех!
slana
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот estira » 3 Януари 2011, 21:42:02

Хм, станала е малка грешка, която, сигурна съм, velingard възможно най-бързо ще коригира. По принцип го мислихме да е по-дългосрочен, така че пиши на воля, народе! :)
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот velingrad » 3 Януари 2011, 21:45:45

Не е грешка, ами немърливост от моя страна, за което се извинявам!

Конкурса е до 01.02.2011 година, та така означава, че не си закъснял/ закъсняла. Колкото до качването на снимки, неразбираемо защо, много от потребителите имат прблем. Проблемът е разрешителен обаче- изпрати снимката на Лични (мои например)- аз ще се помъча да я закрепя към разказа.
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот velingrad » 7 Януари 2011, 22:20:53

Нали не очаквате аз да пропиша? И да искам, не става, щото съм извън класъция-та. Убеден съм, че има много люде, желаещи да споделят 2-3 реда- 'ми направете го.
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Следваща

Назад към Конкурси и инициативи на Заедно