• Advertisement

Конкурс "Там, където съм" плюс снимка

Съревнования, мероприятия и културно-масови занятия.

Конкурс "Там, където съм" плюс снимка

maiasand
9
20%
Shaw7y
14
32%
FrauV
3
7%
slana
4
9%
katiga
14
32%

Общо гласове : 44

Re: Конкурс "Там, където съм" плюс снимка

Мнениеот FrauV » 8 Януари 2011, 02:16:15

Здравейте и от мен

Идеята е добра и мислих да се включа и аз-дори си избрах не 1 а 2 снимки-ако може 2 разбира се :) ( от миналогодишния албум които съм правила аз)
НО по пътя си никъде не видях как мога да прекача файлче-уж не съм глупава ама помогнете ми мъничко...
да знам мога да ги изпратя на лични, и някой друг да ги качи,но аз искам сама да го направя,а и другите хора си имат други работи за вършене
FrauV
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 89 пъти
Благодарено: 55 пъти

Мнениеот maiasand » 8 Януари 2011, 13:15:00

Здравей, FrauV,
има някакъв проблем с прикачването на снимките...
На мен лично ми помогна velingrad, за което съм му много благодарна!
Така,че нямаш избор- ще трябва да се обърнеш към администратор...
Хайде, побързай! Чакаме те! :)
Успех! :flower:
maiasand
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот estira » 8 Януари 2011, 18:19:53

Ей, нас, модовете, за нищо ни нямате, ей!
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот maiasand » 9 Януари 2011, 13:32:18

Да са живи и здрави "модовете" и всички, които се грижат за сайта! Грешката е моя, че ви сложих под общ знаменател/ нещо като администрация/... Но май е по-добре да се реши проблема с качването на снимки, иначе може да си коментираме, коментираме... Макар,че понякога и от това боли... Съжалявам,ако съм обидила някого!... С уважение към труда на всеки: maiasand
maiasand
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот FrauV » 10 Януари 2011, 02:21:09

Златно пиленце estira ;-)
имаме ви за много нещо вас модовете знаеш го!Писах ти на лични с молба за помощ,но ако си твърде заета,да се пробвам да събудя велинград.... :mrgreen:
решавайте че виждам че ме чакат...
FrauV
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот FrauV » 11 Януари 2011, 02:32:52

Пристигнахме през лятото - горещ и лепкав ден, а ние прашни, уморени и гладни. Но това не ми попречи да се наслаждавам на всички гледки, минаващи покрай мен. Най-голямо впечатление ми направиха лозята - не бях виждала до сега лозя на баири, виждала съм, дори съм брала, грозде, но в равно поле.
По-късно, по време на гроздобера, ходих да видя за какво иде реч, обраното вече грозде се пренасяше в голиеми метални кошове на гръб !Боже!!! Казах си - ами ти какво си мислеше....? Почувствах се леко глупава...
Обаче по-надолу из лозята като змия се виеше някакво чудо на техниката от метални тръби. Изследователят в мен се пробуди, любопитството също - нали трябва някак да ги стигаме немците...
Отидох да проверя и какво да видя - нещо като влакче на релси, но само с една седалка и тръбите му минават през стръмното лозе.Не видях как действа за съжаление (бяха обрали гроздето), и това ще стане догодина, но женският ми мозък можеше да си представи как става този фокус.
Е, това беше, на някои ще му хареса, на други не... вторите ги предизвиквам да напишат по-добър :mrgreen:

Изображение
FrauV
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот bromma » 12 Януари 2011, 13:21:39

Много добре FrauV ,
съвсем нагледно компрометираш тъпия израз "...на баир лозе". Явно хората, за разлика от мързеливия балканджия, отглеждат лозя и на баири, че и много по-качествени вина произвеждат от тях.
Аватар
bromma
Златен писач
Златен писач

Снимки: 270
Благодарил: 149 пъти
Благодарено: 254 пъти

Мнениеот FrauV » 12 Януари 2011, 20:19:23

Благодаря за думите Bromma :)
Километри,десетки или стотици километри лозя,по цялото протежение на реката.....не вярвах на очите си
ще се опитам да направя клипче на онова съоражение в действие,може да ви е интересно
FrauV
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот daisy » 12 Януари 2011, 23:53:31

FrauV, в кой град си все пак?
И майка ми много се възхити как са подредили лозите на баира, а аз дори не бях забелязала. Ама така е, като съм градско чедо. :mrgreen:
Истинско е онова приятелство, където дори да мълчите ви е приятно.
Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 45 пъти
Благодарено: 108 пъти

Мнениеот velingrad » 12 Януари 2011, 23:58:19

Определено някъде около Mosel
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот slana » 14 Януари 2011, 18:43:45

Моят град понякога е слънчев и радостен, понякога мрачен и тъжен, но е моят град и аз го харесвам такъв, какъвто е. Тук съм родена, тук съм израснала, тук са родени и моите деца и никак не смятам да го напускам, за да живея някъде другаде.
Харесва ми да се разхождаме с децата по обновения център, да минаваме край красивата сграда на театъра, която според мен е една от най-привлекателните в архитектурно отношение в страната ни и която всеки път привлича погледите ни, да посядаме в зелените и чисти паркове, да разглеждаме и храним животните в зоопарка... Сигурно някой ще каже „Това го има навсякъде. Какво толкова?”. Да, но това е моят град. Това е ХАСКОВО.
Неописуемо е усещането всеки път, когато вървя край реката под тополите, а в главата ми да нахлуват щрихи от красивата българска песен „Край реката редят се, редят се тополите...” или вечер под разноцветните светлини на лампичките да се чува красива музика, излизаща от звуците на акордеона на някой уличен музикант. Моят град не е известна туристическа дестинация, не е пълен с големи забележителности. Тук само мога да кажа, че не е важно количеството и известността, защото когато човек има желание е достатъчно само да се огледа наоколо, за да види красивото и в малките неща и за да намери интересни неща, на които да посвети вниманието си. Тук си имаме музей, показващ историята на града ни, запазени няколко възрожденски къщи с оригинална архитектура, реставрирани и красиви, богато украсени с дърворезби по таваните и запазили духа на града от онова време, паметник на Капитан Петко Войвода, слънчев часовник, градски часовник, стари църкви, както и други паметници, почитащи славните българи. Не мога да пропусна да спомена и най-високата в света статуя на Богородица с младенеца, вписана в рекордите на Гинес, както и скоро построената извиваща стълби висока камбанария, от върха на която се вижда целия град.
Освен баровете и дискотеките, в града си имаме и картинг писта, и ледена пързалка, и басейни тук-там, и спортни клубове. Тук се провеждат и няколко фестивала и събора – „Китна Тракия пее и танцува” за фолклорно творчество, „Недялка Симеонова” – за любителите на цигулката и класическата музика”, „Южна пролет” – за литературни творби, Театрален фестивал, джаз фестивал, мото събор... Както се казва „За всеки вкус по нещо”. И само на няколко километра от града ни е открита уникална тракийска гробница, която е дала началото и на Музей на тракийското изкуство, намиращи се в с. Александрово.
Изображение
A Little Help: vel...
slana
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот slana » 14 Януари 2011, 19:01:07

Е, явно хич ме няма. Не мога и не мога да кача снимка. Не мога и да разбера на ЛС как да прикрепя снимка. Помощ, моля ви.
slana
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 14 Януари 2011, 19:06:38

Ами аз я пуснах, ама защо я изтри, та се наложи пак да я... Готово! ;-)

За всички, обяснено от госпожа Заедно- estira:
Направи си сам - снимка в мнение
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот slana » 14 Януари 2011, 19:10:30

Благодаря и извинявай за причиненото неудобство - не я виждах и реших, че не съм направила нещата правилно.
slana
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот FrauV » 14 Януари 2011, 19:11:40

Velingrad ме изпревари ;-)
Добре дошъл/а!Успех!
FrauV
Редовен писач
Редовен писач