• Advertisement

Помощ за детенце

Съревнования, мероприятия и културно-масови занятия.

Помощ за детенце

Мнениеот Dante » 27 Февруари 2008, 12:06:00

Казвам се Румяна Димитрова Оронова и съм член на “Сдружение настоящи и бъдещи майки” (http://www.snbm.org/). Осем месечният Евтим е роден с дизморфичен фарциес, къси и деформирани долни крайници със саблевидни тибии, арахондактилия. Бил е в кувьоз и с венозни вливания, хранен е със сонда. Казват, че се е родил с остеопороза. Поради тези обстоятелства по желание на родителите на Етко, те ще го заведат в Австрия за допълнителни изследвания и диагностициране, тъй като в България лекарите, които са посетили не са се срещали с подобен случай. Налага се да се направят някои специални изследвания, някои от които биха могли да бъдат генетични и не могат да бъдат направени в БГ (поради липса на апаратура) и консултация със специалист травматолог. Името на лекарят в Австрия е Michael Freilinger, а клиниката се намира в малко градче до Залцсбург (http://www.schlickgasse4.at/).

След това пътуват за Германия. Имат записан час за 3-април-2008г. в ортопедична клиника (http://www.kinderklinik-aschau.de/klinik/d/index.htm), която се намира в гр. Ашау, близо до Мюнхен. Родителите са събрали известни средства, но са изключително притеснени относно пребиваването си и в двете държави, тъй като не говорят немски език. Опитахме чрез познати да открием други българи в околността, които да им съдействат с превод, транспорт и морална подкрепа, но не успяхме. Отправих запитване към Немското посолство в България и те ме насочиха към този сайт и нашите консулства в тези страни. Още очакваме отговор от тях. Търсим сънародници, които да помолим за помощ? Родителите говорят английски език, но са силно притеснени, че няма да успеят да контактуват с лекарите. Ще бъде много хубаво, ако имат възможността да бъдат напътствани от някой, който познава добре околността.

Който има нужда от повече информация, моля да ми пише на лични. Евтим все още няма поставена диагноза.
Аватар
Dante
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот An » 28 Февруари 2008, 21:33:02

Искам да повдигна темата със поста си. Надявам се някои от само 37-те посетили я човека , да живее в околността и да е взел молбата присърце...
Gut sein - besser werden!
Аватар
An
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 23 пъти

Мнениеот Dante » 6 Март 2008, 16:39:20

С огорчение трябва да призная, че българинът е едно изключително егоистично същество. При 149 прочитания на темата никой не предложи помощ. На света няма нищо по-страшно от това родител да надживее детето си! :(
Да затънеш в заеми с крехката надежда, че ще се намери лек за него и да няма кой да ти превежда по време на прегледите.

Животът на едно бг-бебе в цифри:
1 евро = Бебешки сок. Достатъчен е за 2 дни.
2 евро = 2 бебешки пюрета. Всеки ден бебе на 6м се нуждае от 2 пюрета
3 евро = 18 памперса. Всеки ден 6 месечното бебе се нуждае от поне 6 памперса
4 евро = 1 пакет бебешки влажни кърпички. Достатъчен е за 14 дни.
5 евро = 1 кутия адаптирано мляко. 6 месечното бебе изпива 2 кутии седмично.

С благодарности към нашето консулство в Мюнхен, които ще поемат транспорта между Залцбург и Мюнхен. :flower:
Аватар
Dante
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот 661XX » 6 Март 2008, 19:10:18

Съжалявам, но тук се чувствам малко засегнат :(
И аз прочетох темата, трябва ли за това да се чувствам виновен?! Може би искате всеки поединично да пише извинения. Ако е така, моля:
1. живея на няколко стотин километра от Мюнхен
2. не бих приел отговорността да превеждам за един толкова сериозен случай - много вероятно е да има един куп въпроси с медицински термини и какво ли не..
3. други маловажни причини - напр. работя всеки ден, защото трябва..; нямам транспорт, не познавам града и т.н.

От опит мога да потвърдя, че хората са много отзивчиви! Искрено Ви пожелавам успех и на детето здраве, останалото е просто неизбежни проблеми..
Аватар
661XX
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 1 път

Мнениеот estira » 7 Март 2008, 01:25:42

Кога пристигате в Мюнхен? Някаква skype връзка би била от полза.
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот gina » 7 Март 2008, 09:06:05

И аз прочетох темата и много се надявам да може да се помогне на Евтим.
Трябва да се грижа за двете си малки деца, иначе 100 % щях да дойда до München. И аз бях до вчера за няколко дни в киндерклиник във Frankfurt-Höchst със сина ми, на които в момента се правят много изследвания и с изненада установих, че там работят двама детски лекари - българи, а и cред обслужващия personal има доста българи. Може би няма да е излишно да се направи предварително запитване, дали и в Мünchen не е така, всичко е възможно. Може дори да има студенти по медицина от бг, които биха били много подходящи помагачи в случая. Стискам палци, аз мога да помагам с тел. обаждания и ако е необходимо съм насреща...

Тази организация има опит с българи и България, при всички положения има контакт с българи в оклността и може да направи връзка с тях.

Sandra hilft Kindern e.V.
Triebstraße 32
D-80993 München
Telefon: 089/1494797
Fax: 089/1406215
Via E-Mail:
mail@sandra-hilft-kindern.de

http://www.sandra-hilft-kindern.de/
Последна промяна gina на 7 Март 2008, 09:59:40, променена общо 1 път
"The world is a dangerous place, not because of those who do evil,
but because of those who look on and do nothing."
Albert Einstein
]
Аватар
gina
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот Dante » 7 Март 2008, 09:45:06

estira написа:Кога пристигате в Мюнхен? Някаква skype връзка би била от полза.

Пиша на лични.
Аватар
Dante
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Dante » 7 Март 2008, 10:01:09

Не съм искала да засегна никой. Понякога можем да помогнем много, но незнаем как. Едно телефонно обаждане за резервация в хотел, съвет за подходящ транспорт и т.н. Разбира се, че всички са заети - работят, учат, гледат деца. Просто се надявахме, че в голям град като Мюнхен ще се намерят повече възможности за подкрепа. Понякога дори самият факт, че някой ти е дал телефон "В случай на нужда", носи голяма утеха.

От вчера имаме крехка надежда за здравето на Евтим. Ще се похваля, ако всичко стане както го мислим.
Аватар
Dante
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Mr.Bombastic » 7 Март 2008, 12:36:42

Dante написа:Не съм искала да засегна никой. Понякога можем да помогнем много, но незнаем как. Едно телефонно обаждане за резервация в хотел, съвет за подходящ транспорт и т.н. Разбира се, че всички са заети - работят, учат, гледат деца. Просто се надявахме, че в голям град като Мюнхен ще се намерят повече възможности за подкрепа. Понякога дори самият факт, че някой ти е дал телефон "В случай на нужда", носи голяма утеха.

От вчера имаме крехка надежда за здравето на Евтим. Ще се похваля, ако всичко стане както го мислим.

Радвам се, че има надежда и помощ. В лицето на екипа на Заедно мисля срещна подкрепа и не мисля, че е правилно упрекът ти да е спрямо всички. Винаги ще има равнодушни и не толкова равнодушни хора. Сигурен съм, че на обявата във форума са се отзовали хора. Не е нужно да се изтъпанчиш във форума и гордо да заявиш - ще помогна! Може и на лични съобщения да се уточнят детайлите.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 460 пъти
Благодарено: 303 пъти

Re: Помощ за детенце

Мнениеот zvezdichka » 7 Март 2008, 18:27:49

Здравейте,

Като малко успокоение за родителите мога да кажа, че досега не съм срещнала лекар-специалист в Мюнхен, които НЕ говори английски език. Живея тук от две години, за съжаление ми се налага да посещавам няколко специалисти често, а пък още не съм се преборила с немския.
Дори когато миналото лято мъжът ми се наложи да влезе спешно в болница за операция, с ВСИЧКИ лекари комуникирахме на английски език. Дори и с някои от сестрите.

Поздрави!
Аватар
zvezdichka
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 3 пъти

Мнениеот estira » 17 Март 2008, 12:38:24

gina написа:Тази организация има опит с българи и България, при всички положения има контакт с българи в оклността и може да направи връзка с тях.

Sandra hilft Kindern e.V.
Triebstraße 32
D-80993 München
Telefon: 089/1494797
Fax: 089/1406215
Via E-Mail:
mail@sandra-hilft-kindern.de

http://www.sandra-hilft-kindern.de/

Между другото живея точно на 5 минути широки крачки от там.
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот lu_bg » 17 Март 2008, 17:35:28

Естира и аз предложих да се обадя там, но малко по точна информация очаквам от дамата. Ако отидеш да питаш, пиши ми на лс да знам и да не се обаждам.
Аватар
lu_bg
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 6 пъти

Мнениеот Dante » 18 Март 2008, 08:09:58

Estira, Lu-bg, писах ЛС.
Аватар
Dante
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Dickinson » 18 Март 2008, 13:11:40

http://www.schipka.de/ -сайтът на местното студентско сдружение.Сигурен съм,че при случай на нужда ще се отзоват
Вечната черна овца!
Аватар
Dickinson
Роден писач
Роден писач

Назад към Конкурси и инициативи на Заедно