• Advertisement

Усмихни се с мен!

Съревнования, мероприятия и културно-масови занятия.

Усмихни се с мен!

Мнениеот pogarf » 4 Декември 2008, 16:48:28

Изображение
УСМИХНИ СЕ С МЕН!

ЗА ДА ИМА УТРЕ И ЗА НАС

Здравейте, родители на деца с увреждания от цяла България и съпричастни приятели, подехме инициативата „Усмихни се с мен!

Изображение

Озаглавихме я така, защото ни се иска това да не е просто поредната петиция, а началото на ново отношение и разбиране към специалните деца. Началото на една инициатива, чрез която да променим себе си, да го направим позитивно, с усмивка и много вяра, заради децата ни и тяхното Утре.

Петицията:
http://www.bgpetition.com/roditeli-na-d ... index.html

Тази петиция, както и всички останали писма, които сме писали, ще бъдат внесени до всички изброени институции, след като съберем достатъчно подписи. След определен период, ако не последва отговор, диалог или резултат, ще изпратим петицията официално, по пощата до ЕП. Вярваме, че тя ще бъде допусната за разглеждане, така както допуснаха и вече започна разглеждането на индивидуалните ни петиции, които пратихме до тях. Ще се обърнем за съдействие и към Mental Disability Advocacy Center, които заедно с БХК, заведоха и спечелиха дело срещу България, по повод дискриминацията в образованието към децата с увреждания.

Подкрепете ни, подпишете и препратете това съобщение!

С уважение и благодарности,
Родители на деца с увреждания и тяхни приятели
pogarf
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: УСМИХНИ СЕ С МЕН!

Мнениеот pogarf » 4 Декември 2008, 21:17:07

Ето за тези усмивки се борим всички:
http://vbox7.com/play:ef7385b8
pogarf
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот pogarf » 6 Декември 2008, 21:08:14

Има толкова много за казване по тази тема,че ако някой направи филм то той ще е с най-много епизоди в историята на киното.И за кое по-напред да пиша-за пътите в ,които ни е казвано да зарежем децата си,че те така или иначе не ставали за нищо,за хилядите безсънни нощи,в които се върти само един въпрос в главите ни-това ли е края,моля те господи,не сега,не днес!,за безбройните мигове на щастие и усмивки с децата ни,които са просто деца като всички останали и още много други неща.
На мен днес цял ден ми се върти само една мисъл в главата,защото почина още едно детенце от нашите.Питам се как е възможно в 21 век да умират деца заради безхаберието на политиците ни,заради безразличието на обикновените хора!
Да знам,че звучи обвинително,но почти всеки минаващ около нас си плюе в пазвата с думите-"пу пу да не ми се случи" и толкова и така докато не попадне в нашия отбор.
Защото явно мнозина не разбират,че да си болен не е въпрос на избор,и че наше задължение-на здравите е,да променим живота на болните и беззащитните,да направим и невъзможното ,за да живеят достойно,за да можем спокойно да се наречем хора.
Но всеки вижда света от височината на своята кула и явно не всеки гледайки желае да види.
pogarf
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот teosedem » 6 Декември 2008, 21:20:30

Ako искате можете да прочетете разказите на майки на деца с увреждания в блога по-надолу.

Блогът го създадохме, след като излезе филмът на Кейт Блюет за Могилино. Публикувахме разказите им, исках да ги събера, за да ги внеса до държавните институции, до министрите, за да чуят истината от родителите. Това, в което ни убеждават и ни говорят политиците, просто няма нищо общо с истината, че има психолози и соц. работници в родилните отделения например, че се провежда политика за превенция по изоставянето на децата в институции.

http://mogilino.wordpress.com/%d0%bb%d0%...80%d0%b5%d0%b6/

Историите са само няколко, защото за една майка да се върне, да си спомни пак всичко това, е равносилно да изживее отново този Ад. Затова не настоявах и не ги притеснявах на всяка цена да разкажат и да пишат, не можех да искам това от тях. Последният път, когато внесохме предложенията си до министерствата, на 21.11. т.г., разпечатах тези истории и ги сложих в пликовете, заедно с писмото ни и предложенията. Защото тази истина трябва да се знае, не бива да се мълчи за нея. Досега никакъв отговор не сме получили, нито на тези си писма и предложения, нито на предишните.

И нещо друго...
Спомнете си филма за Могилино, на Кейт Блюет, на нас трябва да дойде някой отвън да ни навре в очите истината, за да я видим, тогава изведнъж всички ще скочим и ще кажем "О, какъв Ужас". Но, когато някой тук я казва, Истината, както смятам, че ние сме я казали в петицията ни, някак ни е трудно да я видим и проумеем, или пък да я признаем на глас. Ако дойде Кейт Блюет и направи филм за родителите на деца с увреждания, за тяхното всекидневие, трудности и живот, за всичко, то той може би ще е по-страшен от филма за Могилино. Имаше един текст в петицията, който изтрихме, в него се казваше, че много родители и деца с увреждания живеят в пъти по-зле от децата с увреждания по домовете. Но поне имат любовта и индивидуалната грижа на родителите си, което е най-важното за едно дете. Но трябва ли тези родители да бъдат наказвани от държавата за смелостта им да се борят за децата си, за това, че въпреки държавата и цялото ни общество, ако щете, отглеждат децата си и искат най-доброто за тях. Че не са ги изоставили в някоя институция, където никога няма да бъдат целувани и прегръщани, никога няма да бъдат център и смисъл за нечий живот, където никой няма да ги погали, да им прочете приказка за лека нощ и т.н...., не искам да продължавам да пиша за цялото това безумие.
teosedem
Нов потребител
Нов потребител

Re: Усмихни се с мен!

Мнениеот pogarf » 11 Декември 2008, 20:06:43

Ето още нещо,което доказва,че няма невъзможни неща,а само лесни и трудни за постигане цели:

http://vbox7.com/play:21b5e752
pogarf
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот VaskoLeon » 11 Декември 2008, 23:09:02

За да се излекуват всички деца в България са необходими около 70 милиона лева! Правителството има излишък от близо 5 милиарда,една част от него вече го гушнаха. За децата нищо! Президента си прави ПР кампания с Българската Коледа,една организация без съдебна регистрация,без финансов одит и т.н. Никой не знае как са похарчени събраните средства.... Нямам повече думи,те са излищни ...
Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 66
Благодарил: 59 пъти
Благодарено: 50 пъти

Мнениеот pogarf » 12 Декември 2008, 21:25:43

[quote="VaskoLeon"]За да се излекуват всички деца в България са необходими около 70 милиона лева! Правителството има излишък от близо 5 милиарда,една част от него вече го гушнаха. За децата нищо! Президента си прави ПР кампания с Българската Коледа,една организация без съдебна регистрация,без финансов одит и т.н. Никой не знае как са похарчени събраните средства.... Нямам повече думи,те са излищни ...[/quote]
Абсолютно съгласна с първата част,за Българската коледа-не мога да кажа,че съм точно информирана как стоят нещата там,но мога да покажа доста деца от нашите,на които е помогнато с тази кампания,силно се надявам по-голяма част от парите събрани от нея да са отишли за децата.
pogarf
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот pogarf » 14 Декември 2008, 01:21:51

Ето какво казва една от многото подписали петицията до сега:
Преди години изживях една трудна година в борба със заболяване,което можеше да остави детето ми за цял живот на легло и с мечта за всички неща,които сега му се струват нещо съвсем естествено.Зная какво е да отглеждаш такова дете и колко е сложно да накараш дори най-близките си да го възприемат.
Благодаря ви!
Вече имаме 1800 подписа-усмихнете се,ще успеем!
pogarf
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот teosedem » 17 Декември 2008, 23:34:00

pogarf написа:
VaskoLeon написа:За да се излекуват всички деца в България са необходими около 70 милиона лева! Абсолютно съгласна с първата част,за Българската коледа-не мога да кажа,че съм точно информирана как стоят нещата там,но мога да покажа доста деца от нашите,на които е помогнато с тази кампания,силно се надявам по-голяма част от парите събрани от нея да са отишли за децата.

За "Българската коледа", дай боже наистина да помага на повече деца, защото в края на краищата това е най-важното! Но цялата кампания като цяло е цинична и си е чист пиар, както сам казваш. Цинично е Президентът на РБ, да събира чрез SMS -и, пари от обикновените хора, не за какво да е, а за животоспасяващи апарати и лекарства, и то не за кой да е, а за децата на България. Да събира за елхички, подаръци, за дрешки и лакомства за болните, т.е. екстри не от жизненоважно значение, става, но да събира пари от хората за неща, без които децата ще умрат, именно Президентът, е просто смешно и жалко за страната ни. И най-големият цинизъм е, че ДДС -то от всичките SMS, отива в бюджетния излишък!!! Президентът по този повод единственото, което каза беше, ами да, това не трябва да е така, не е логично......цитирам по памет.........., с една дума, аз съм безгласна буква, нищо не мога да направя по въпроса..., събирам си пари за децата, че и бюджета пълня. "Идилия!"
teosedem
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот pogarf » 19 Декември 2008, 19:18:14

В тази мрачна и дъждовна вечер-усмихнете се с тях,усмихнете се с нас:
http://www.vbox7.com/play:f8ca1ff0
pogarf
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот teosedem » 19 Декември 2008, 21:56:39

Този клип създадохме в подкрепа на цялата ни инициатива "Усмихни се с мен! За да има утре и за нас!", която подехме съвместно родители на деца с увреждания и приятели, както вече писахме. Идеята и надеждата ни е обществото, всички ние да погледнем по нов и различен начин на децата с увреждания, с усмивка, а не съжаление, с вяра в тяхните способности, с вяра в тяхното утре. Те трябва да имат бъдеще, защото са умни и чувствителни деца, като всички останали. Непростимо е, и заради нашето отношение и неразбиране, тези прекрасни деца да са обречени. Приятно гледане, дано ви хареса и донесе много усмивки!

Весели празници на всички, дано новата година ни донесе повече вяра, толерантност едни към други и човещина!
teosedem
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот pogarf » 20 Декември 2008, 17:32:53

Тео,благодаря за клипчето!! :flower:
В отговор на нашите искания вчера дойде отговор от Министерството на труда и социалната политика-предварително се извинявам,ако на повечето от вас написаното ви вдигне кръвното,но явно писалия отговора и тези около него си вярват:

"..В своята дейност дирекциите"Социално подпомагане" акцентират главно върху работата със семейството,с цел оказване на помощ при отглеждането на детето в зависимост от спецификата на увреждането му.Социалните работници консултират родителите за изпълнението на родителските им функции,информират ги за реалния риск от изоставяне на детето и настаняването му в специализирана институция.Те оказват помощ на родителите и при вземане на решение за избор на подходящо обучение на детето впоследствие(детски градини,по-късно училище и т.н.).Предоставя се информация за възможностите за ползване на социални услуги в общността.Дирекции"Социално подпомагане" насърчават родителите и децата за активно участие в избора на подходяща социална услуга.При определяне на необходимостта от ползването и първостепенно значение имат интересите на детето.."

ТEЗИ МАЙ НАИСТИНА СИ ВЯРВАТ?!!!!
#-o
pogarf
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот VaskoLeon » 21 Декември 2008, 03:53:48

pogarf написа:В тази мрачна и дъждовна вечер-усмихнете се с тях,усмихнете се с нас:
http://www.vbox7.com/play:f8ca1ff0

Тази нощ гледах клипчето и макар че заглавието е едно такова весело, да ви призная сам ревал от мъка! Как може да имаме такива управляващи! Това не са човеци! Дебили,непукиси,долна измет... Българио,събуди се! Боят настана....
Вчера стана известен и гаф на депутати от сдръвната комисия със жени,които имат нужда от програмата инвитро. Дебелашки подмятания,от типа аз мога да те забременя и т.н. Никакво разбиране за проблема на тези семейства.Атова е проблем и на нацията. Всяко неродено дете означава по малко данъкоплаци след време.Но тия пладнешки крадци не ги интересува нищо друго освен собствения им джоб....

Апелирам към всички от нашия форум,моля ви,подкрепете петицията! Поне морално подкрепете тези деца! До този час само 2450 са се подписали под исканията на петицията, а нашият форум е над 14 000!
Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 66
Благодарил: 59 пъти
Благодарено: 50 пъти

Мнениеот pogarf » 22 Декември 2008, 15:40:38

Ето нов линк към клипчето(стария не се отваря):
http://vbox7.com/play:0d87d3c0
Благодаря ви и не се натъжавайте гледайки го-те са страхотни деца =D>-заслужават всяко наше усилие!
pogarf
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот pogarf » 24 Декември 2008, 15:56:40

Една Коледа за много желания-усмихнете се и си пожелайте!
Една Нова година за много мечти-усмихнете се и им се отдайте!
Една цяла година за много успехи-усмихнете им се успели!
Ако има нещо по-хубаво от щастието,по-ценно от здравето,по-вълнуващо от любовта и приятелството,по-необходимо от парите-то нека бъде ваше!
Весела Коледа и щастлива нова година!
Наздраве!

:santa:
pogarf
Нов потребител
Нов потребител

Следваща

Назад към Конкурси и инициативи на Заедно