• Advertisement

Какво да правя при системен тормоз

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Какво да правя при системен тормоз

Мнениеот A2508 » 16 Февруари 2013, 13:38:12

Здравейте, виждам,че не влизат много хора тук..... но въпреки всичко реших да пиша за проблема който имаме.... защото вече не се издържа. От една година съпругът ми работи в Англия, в град Shrewsbury. Аз от 5 месеца съм при него. Настанени сме в къща заедно със поляци. Имат малко дете което няма ден да не реве и крещи . Мъжът непрекъснато води някакви приятели посред нощ, или рано сутрин за да пият и се веселят. Когато се опитаме да попитаме ще има ли спокойствие, за да си почиваме....те ни обиждат с най различни думи... луди сме били и т.н. Хазайна е поляк и държи на тях. Дори и да искаме да се изместим няма как, тук е трудно да си наемеш квартира, а и само съпругът ми работи. След като не се издържа това положение, имаме ли някакви права и какво можем да предприемем. Вече нервите ми са толкова опънати, от два месеца не мога да спя спокойно. Надявам се да получа някакъв съвет как да се справим със ситуацията. А още не ме е регистрирал хазайна, все обещава и нищо не прави, вече 5 месеца.... и този въпрос не мога да разреша. Уверихме се,че поляците не са добри хора, но и на всичко отгоре ни наричат нас българите,че сме цигани. :(
Аватар
A2508
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Какво да правя при системен тормоз

Мнениеот bromma » 16 Февруари 2013, 13:55:58

Според мен където и да си, без право на работа, полулегална (споменаваш за няква регистрация) нямаш никакъв полезен ход.
Освен смяна на квартира, разбира се. Все пак се успокоявай, че са поляци, а не някои джангълмен.
За съжаление поляците са винаги с предимство пред нас, но това е друга тема. Иначе не са лоши хора, зависи на какви ще попаднеш.

Потребители благодарили на автора bromma за мнението:
A2508
Рейтинг: 4%

Аватар
bromma
Златен писач
Златен писач

Снимки: 270
Благодарил: 149 пъти
Благодарено: 254 пъти

Мнениеот A2508 » 16 Февруари 2013, 16:44:21

bromma написа:Според мен където и да си, без право на работа, полулегална (споменаваш за няква регистрация) нямаш никакъв полезен ход.
Освен смяна на квартира, разбира се. Все пак се успокоявай, че са поляци, а не някои джангълмен.
За съжаление поляците са винаги с предимство пред нас, но това е друга тема. Иначе не са лоши хора, зависи на какви ще попаднеш.

Да много благодаря за съвета... но аз съм тук заради съпругът ми, който работи. Аз не съм дошла за да работя. Имаме починал син и от доста време не работя, поради стреса който преживях само за 5 часа. Така,че почивам си и се лекувам от доста тежка депресия, а съпругът ми се грижи за мен. А за регистрацията питах хазайна, защото в съвета казаха,че хазайна трябва да попълни бланка и да регистрира живеещите в къщата му. Но така и не го е направил. По принцип не ми харесва в Англия... Поляците са надмени и много мръсни са жените им... не чистят и не правят нищо.... мъжете им правят всичко. Поне това което виждам тук при нас е така. Гледат на нас като натрапници. А квартира и да искаме не можем да сменим. Тук без документи не можем. Въпреки,че съпругът ми дойде тук на работа от Агенция. Но се притеснявам за здравето си.... просто не се издържа това положение, човек може да получи дори инфаркт.... защото и денем и нощем крещят и тропат..... просто нямам думи да опиша.... В България си е най добре..... но приех заради съпругът ми за да не сме разделени. Благодаря ви. Всичко най хубаво ви пожелавам. Поздрави.
Аватар
A2508
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот A2508 » 16 Февруари 2013, 16:51:33

popwill написа:Сигурно сте тръгнали с лошо и затова, по български с тропане. Пробвайте с добро, сприятелете се, поканете ги на кафе, на торта;) Ако не става -търсите ново жилище.

Здравейте, не съм споменала, че ние нещо сме направили.... ние със съпругът ми сме кротки хора.... никого не притесняваме... просто това семейство си има дете, и те не се съобразяват с нищо. От наша страна няма проблем... Съпругът ми работи нощна смяна. През деня спи. Ние просто няма с какво да ги провокираме. Достатъчно улегнали сме. Аз опитах доста пъти да се сприятелим, нали сме в една къща.... но те са много различни хора.... не искат нищо да вземат от нас, забелязва се,че не ни обичат нас българите. Съпругът ми е тук от една година с тях..... мен ме е нямало, и те пак така са правили.... но сега положението е доста критично... а и ни обиждат.... това вече ни идва в повече. Няма дори и час спокойствие..... Но няма значение, може би няма да ме разберете... понякога човек трябва да мине през това за да го разбере. И аз не съм мислила,че ще попадна в това положение... но се случи.... и няма оправяне от положението. А почти всичките ни пари си даваме за квартирата.... но не получаваме нищо в замяна. Благодаря ви много,че ми писахте. Поздрави и прекрасен ден!
Аватар
A2508
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот naselo » 16 Февруари 2013, 20:41:59

Поляците са си у дома - ако не ви харесва се преместете. Щом са шумни, такива и ще си останат, а насила да ги принудите е невъзможно.
Понеже изтъкваш, че не можеш да работиш - заниманието с нещо е отлично лечение, обикновено. Също получените дори и малко пари дават повече независимост и възможности за решение на проблеми. В случая квартирни.

Колко давате? 350?
naselo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 16 пъти
Благодарено: 65 пъти

Мнениеот A2508 » 17 Февруари 2013, 10:24:46

naselo написа:Поляците са си у дома - ако не ви харесва се преместете. Щом са шумни, такива и ще си останат, а насила да ги принудите е невъзможно.
Понеже изтъкваш, че не можеш да работиш - заниманието с нещо е отлично лечение, обикновено. Също получените дори и малко пари дават повече независимост и възможности за решение на проблеми. В случая квартирни.

Колко давате? 350?

Здравейте, даваме по 120 паунда на седмица за една малка стая. Знам,че заниманието е отлично средство. Но без документи и като не знам езика не мога да започна да работя. Дори и да искам нещо да направя.....тук в Англия си има закони и те се спазват стриктно. А и хазайна е поляк едно говори, друго прави. От доста време чакам да ми направи адресна регистрация. Но явно трябва да се примиря,че поляците щом имат документи и са законо в Англия те могат да си правят каквото искат, включително и да тормозят хората, без да им правят нищо. За преместване на друга квартира дума и не може да става. Съпругът ми взима до 220 паунда седмично....така,че борбата ще продължи.....! Благодаря ви ,че ми писахте. Остава ми да бъда силна и да преодолея и това изпитание.. Поздрави. :)
Аватар
A2508
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот dianka508 » 17 Февруари 2013, 15:14:27

Както описваш ситуацията не виждам какво може да се направи.Не работиш,мъжът ти печели минимално,с поляците не можеш да се пребориш,те са си у дома и в правото си от тяхна гледна точка.Остава ти или да се прибереш в България,за да съхраниш здравето си или да направиш суперкрачка напред,като въпреки всичко си намериш работа.

Потребители благодарили на автора dianka508 за мнението:
A2508
Рейтинг: 4%

dianka508
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 19 пъти

Мнениеот naselo » 17 Февруари 2013, 23:02:18

500 паунда месечно не е ли доста? Сякаш има много обяви за под 500. Някой с опит да каже, може да съм се заблудил или да пропускам някакви много лоши качества на предлаганите жилища.
И да не знаеш език, опитай някаква социализация. То пък сега е един сезон за социализация... Късмет и не се отпускайте. И не ровете в компютъра повече от час - два на ден общо, доказано вреди на психиката особено в притеснени ситуации.
naselo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 16 пъти
Благодарено: 65 пъти

Назад към Общ форум