• Advertisement

Колко струва традиционна английска сватба

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Колко струва традиционна английска сватба

Мнениеот setfan » 13 Юни 2014, 20:55:11

С цел да раздвижа малко разел Англия ще побликувам една интересна тема.
Мой келага ще се жени скоро. Аз разбира се не бях поканен на сватбата, но от дума на дума разбрах колко струва тя.
Ще побилувам цифрите преди да съм ги забравил.
Цената на сватбата като цяло той каза, че възлиза на над 20 000 GBP.
Сватбата се провежда в хотел. Гостите са 50. Цената само за хотела не знам колко точно е.
Храната се състои от 4 вида ястия. На гост това струва 100 GBP. Общо 5 000 GBP за храна. Ходи се няколко пъти на дегостация за да се избере какво точно ще се сервира в празничния ден.
Тортата е 500 GBP. Също се ходи на няколко дегостации за да се избере измежду многото видове.
Оркестър 2 000 GBP. Той каза, че DJ струва около 500 GBP но оркестър е по-добре.
Фотограф - около 1000 GBP.
Годежен пръстен 600 GBP.
Сватбени халки 2 000 GBP. /бяло злато/
Меден месец - извън Англия за седмица, около 2 000 GBP.

Ако някой има повече инфо за сватбите в Англия или е присъствал нека да сподели. ;-)
"When the last tree is cut, the last river poisoned, and the last fish dead, we will discover that we can't eat money..." greenpeace
Аватар
setfan
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 15 пъти
Благодарено: 10 пъти

Re: Колко струва традиционна английска сватба

Мнениеот setfan » 13 Юни 2014, 22:16:00

velingrad написа:А какво ще рече "традиционна"? И има ли "не традиционна"... за по малко пари (да речем) ;-) Щото няма как всички да "освобождават 20К за сватба, или?

Традиционна - имах предвид на средно статистическо семейство /не са богати/. Сватба с Църквна церемония със семейството и приятели. Като за 50 човека си мисля че е малка сватба. Със сигурност има много по-скъпи сватби.

Те са от 20 години заедно и имат къща и всичко вътре в нея. Сега са решили да се бракосъчетаят и се наслаждават на еуфорията от приготовлението както по филмите.
Със сигурност може да се икономиса и цената да спадне, но в тяхното положение...си го правят както трябва.
Моят колега е на 43 г.
"When the last tree is cut, the last river poisoned, and the last fish dead, we will discover that we can't eat money..." greenpeace
Аватар
setfan
Тукашен
Тукашен

Мнениеот vessy72 » 14 Юни 2014, 21:16:59

setfan написа:Традиционна - имах предвид на средно статистическо семейство

Според този източник, средната цена на английската сватба излиза £11,000, или почти наполовина на това, което колегата ти е планирал. Но 'дето се вика, щом се обичат младите, нека се вземат! ;) :thumbleft:
• “On ne voit bien qu'avec le cœur. L'essentiel est invisible pour les yeux.” Antoine de Saint-Exupéry
Не хранете форумните тролове
Истината за Антималигноцит
Аватар
vessy72
Роден писач
Роден писач

Снимки: 61
Статии: 2
Благодарил: 467 пъти
Благодарено: 329 пъти

Мнениеот setfan » 16 Юни 2014, 22:13:06

В моят район, тази пролет отвориха едно място, което е точно за сватби и за специални поводи. Аз тепърва навлизам в сватбите, нито съм женен, а за последно бях на сватба преди 9 години - затова се интересувам. Ето малко снимки на "място на което се случват сватби в Англия". Това е скъпичко местенце! Разпитах специално за това място и местни хора ми казаха, че инвестираните средства са между 3 и 5 милиона GBP, и вече имат над 70 резервации за сватби през този сезон.... "Now, You Can Kiss The Bride..." ;-) \:D/

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
setfan
Тукашен
Тукашен

Мнениеот zlateto » 17 Юни 2014, 06:35:52

Няма лошо, че даваш примерни цени, то това ти е темата, ако съчетаеш и с малко инфо за традициите и обичаите, ще е по- интересно ;-)

Die perfekte Hochzeit: Großbritannien gegen den Rest der Welt
Последна промяна zlateto на 17 Юни 2014, 08:51:18, променена общо 1 път
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1198 пъти

Мнениеот onufriy » 17 Юни 2014, 08:31:39

setfan написа:"Now, You Can Kiss The Bride..." ;-) \:D/

You may kiss the bride. Да си я целуне може когато си иска, даже и по обратната страна на тялото, стига да не се дърпа...
А попът му разрешава, един вид, демек, пак ше си я цунка, ма нема да го мъмрят на комсомолското, а такова, църковното, събрание за тая или оная работа...
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 176 пъти
Благодарено: 296 пъти

Мнениеот setfan » 18 Юни 2014, 21:37:42

onufriy написа:
setfan написа:"Now, You Can Kiss The Bride..." ;-) \:D/

You may kiss the bride. Да си я целуне може когато си иска, даже и по обратната страна на тялото, стига да не се дърпа...
А попът му разрешава, един вид, демек, пак ше си я цунка, ма нема да го мъмрят на комсомолското, а такова, църковното, събрание за тая или оная работа...

Ако темата не ти допада....прегледай това ;-)

Аз все пак съм привърженик на "fine living"-a O:)
Аватар
setfan
Тукашен
Тукашен

Назад към Общ форум