• Advertisement

Промоцийки

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Промоцийки

Мнениеот seli » 27 Юни 2010, 17:32:07

Много често засичам разни промоцийки, та се сетих, нека всеки даде инфо за нещо което е забелязал. Така повечко народ ще се облагодетелства.

Аз зареждам от шел по принцип. Малко по-евтино, а и по-удобно, като местоположение на бензиностанцията.
Имат промоция до 17 август - на всеки две зареждания ( общото количество трябва да е минимум 30 литра ) дават DVD-филм.
Аз днес взех второ филмче, мисля до крайният срок още поне два ще набарам. Заглавията не са крещящи, дори повечето са детски филмчета, но пък са си качествени cd-тата.
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Снимки: 256
Благодарил: 205 пъти
Благодарено: 246 пъти

Re: Промоцийки

Мнениеот asenbg » 27 Юни 2010, 19:01:58

А някой може ли да сподели в Швеция на какви цени са горивата в момента?
asenbg

Мнениеот cvetix » 1 Февруари 2011, 12:08:47

Аватар
cvetix
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот seli » 6 Март 2011, 19:55:10

В петък се решихме да купим тв от зоната на малката ИКЕА в Barkarby, където са ELGIGANTEN, Mediamarkt, Onoff...Бяхме се спрели на 55 инчов Samsung, та решихме да огледаме на място картина и цени.
Първо бяхме в ELGIGANTEN, цъкахме с език, това на което се бяхме спрели в нета бе наистина добро, и съотношението - модел, картина и цена бе разумно в сравнение с цифроманията там. :scratch:
Момчето даващо ни информация в своя район ни затрупа с всякаква техническа информация и завърши с "Обаче го нямаме в момента, ако го поръчете, ще го имате след 10 дена, допълнителна цена за превоз още 400 крони". Аз му отговорих, че и без това ще проверя всичките наоколо преди да се реша и отпрашихме към Mediamarkt.

Там открихме същия модел, но с 1000 крони по-евтин. Пак хвърлихме по едно око на останалият асортимент и доволни отвърдихме първоначалният избор, зачакахме нетърпеливо момчето от района да ни обърне внимание.
То провери в системата...и разби надеждитете ни с "Съжалявам, продуктът е изчерпан, не разбирам, заредили сме 13 броя от този модел днес...". Баси, как купуват шведите - затюхках се аз! Момчето веднага започна да ни омагьосва с други модели, но ние гледахме безцелно и силно разколебани наоколо. Най-накрая един модел на LG ни хареса и таман да се решиме...и пак- "Нямаме го в наличност".

Бях си наумил да купя този ден тв, понеже от седмица имахме comhem, но старото тв се развали и не можехме да гледаме, а най-раното евентуално ново разкарване щеше да е след още една седмица.

Направи ми впечатление изключително добрата картина на един модел Sony, скъпичко, но много добро...Момчето от района веднага се лепна за мен "Ако го купите, това тв върви заедно с един промоционален пакет- pleyar въртящ 3d, blueray и всичко останало, 2бр 3d очила и 1бр 3d филм - за 1000крони, иначе цената на пакета е 5000 крони." "А имате ли comhem продължи то?", "точно от една седмица"- отговорих аз. "Ееее, ако бяхте станали абонати при покупката при нас, щяхме да ви свалим 800 крони от цената на тв-то, пращаме ви брошури по домовете, защо не четете?", идеше ми да си ударя главата в близкият рафт от набутката. #-o

В крайна сметка се уредихме със Sony 46", KDL-46HX803.
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Мнениеот dimadoctor » 6 Март 2011, 20:18:45

Ха честито, да си го гледате със здраве /и удоволствие :) / !
Аватар
dimadoctor
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 29 пъти

Radiotjänst

Мнениеот milk » 6 Март 2011, 20:37:11

Честито и от мен!

Докато четох поста ти и се сетих за radiotjänst. Някой няма ли да сподели опит? Плащате ли го този данък? От моите познати шведи никой не го плаща, всеки им казва, че няма телевизор :mrgreen:
milk
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти

Мнениеот seli » 6 Март 2011, 20:42:19

Благодаря на всички. :)

Да, плащаме го! И аз съм чувал за такива, но аз реших да си бъда коректен от началото до края. Имам си причина, ще го напиша в един друг пост, само малко трябва да си събера мисълта до тогава.
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Мнениеот bromma » 7 Март 2011, 13:25:56

Наскоро обявиха, че radiotjänst-а ще плащат и тези, които имат моб.телефон или интернет, защото държавните програми се излъчват и в нета, т.е. те са толкова интересни, че човек само търси къде да ги гледа. Освен това не може да си абонат на кабелна и да нямаш телевизор, нали?
А ако все пак не си абонат никъде, но тайничко гледаш, имат си техника за да те засекат. И ако си обявил, че нямаш TV, ето ти Krornrfogden на вратата :(
Препоръчвам на хора със сериозни намерения за Швеция, да ги прежалят тия 2000 кр. годишно, не е кой знае колко.
Ние специално в началото, на първото писмо се ослушахме, но на второто с въпрос - Потвърждавате ли, че нямате телевизор? - се замислих и аз като Seli реших да играя fair play.
Аватар
bromma
Златен писач
Златен писач

Снимки: 270
Благодарил: 149 пъти
Благодарено: 254 пъти

Мнениеот dimadoctor » 7 Март 2011, 14:26:04

Аз до момента не съм получавал никакво писмо или друг вид запитване, не знам каква е причината. Може би поради това, че съм цял ден на работа и се връщам след 18 часа всеки ден, но дори и тогава не пускам веднага телевизора.
Иначе сте прави, при ракава ситуация е най-добре да не се прави човек на много хитър и да бъде коректен.
Аватар
dimadoctor
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот yoan » 7 Март 2011, 22:49:09

Освен това не може да си абонат на кабелна и да нямаш телевизор, нали?

Много точно го е казал Bromma!!!

Ако искат винаги ще те "хванат". Като си купиш телевизор директно си в системата, така че плащаме и си :-" !
Аз поне.
yoan
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот dimadoctor » 8 Март 2011, 09:30:20

yoan написа:Освен това не може да си абонат на кабелна и да нямаш телевизор, нали?

Ако искат винаги ще те "хванат". Като си купиш телевизор директно си в системата, така че плащаме и си :-" !
Аз поне.

По принцип може. Наемайки жилище нерядко в наема влиза и кабелната телевизия. Пък вече оттам нататък дали ще си купиш ТВ и дали ще гледаш- ти сам решаваш.
Аватар
dimadoctor
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот pippi » 8 Март 2011, 10:09:40

в момента, в който купихме ТВ, се регистрирахме в сайта за таксата и си я плащаме редовно
не виждаме смисък да се циганим и крием
в Дания също я плащахме, въпреки че ТВ принадлежеше към самия апартамент, за който плащахме астрономически наем

доколкото знам, в Норвежко пенсионерите са освободени от тази такса и всички, които купуват, регистрират покупката на родителите си
там май самият магазин информира съответната организация за покупката

иначе съм абсолютно против да се иска такса и за тези с мобилни и комп., нямащи ТВ
не ми се струва нито логично, нито правилно
щом им е проблем, че с тази техника може да им се гледат безценните програми, да направят така, че да не могат да се гледат, преди да си платиш ПО ЖЕЛАНИЕ достъпа

ние за ужас на учителките на детето живяхме 3год без ТВ тук
и още поне 4 в БГ
нещо неразбираемо за повечето

и тук също не гледаме много
аз напр гледам точно 2ч седмично, докато гладя
мъжете - малко повече, може би им се събират 6ч седмично

за филми: Водлер и готово

в този смисъл и самите телеоператори искат да спрат напр достъпа до Скайп през мобилния
което е същата глупост, поне според мен
pippi
Модератор
Модератор

Благодарено: 14 пъти

Мнениеот yoan » 9 Март 2011, 22:12:55

dimadoctor написа:
yoan написа:Освен това не може да си абонат на кабелна и да нямаш телевизор, нали?

Аз поне.

По принцип може. Наемайки жилище нерядко в наема влиза и кабелната телевизия. Пък вече оттам нататък дали ще си купиш ТВ и дали ще гледаш- ти сам решаваш.

Таксата за кабелната си е съвсем отделно доколкото знам, а тази такса е за националните телевизии SVT1, SVT2....които не се издържат от реклами а от нас които си плащаме :mrgreen:
yoan
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот pippi » 10 Март 2011, 09:18:42

нещо като параграф 22 е тази ситуация, ама няма как
ще си плащаме
pippi
Модератор
Модератор

Благодарено: 14 пъти

Мнениеот milk » 10 Март 2011, 11:14:25

Значи всички освен мен плащат и то доброволно. :-k

Аз не плащам тази такса, защото даже и не знаех за нея. После научих, но пак не се натисках да я платя. Преди около месец ми се обадиха по телефона да ме попитат дали имаме телевизор и аз им отговорих. Ние имаме естествено, но нямаме кабелна, сателит, антена или каквото и да е там за да гледаме тв. Абонати сме на КомХем, но само за интернет имаме договор. Както и да е след три дена дойде фактурата. Аз не я платих и им писах едно писмо с което им казвам че не желая да се възползвам от тяхното предложение, че нямам интерес към SVT1, SVT2 и UR, че нямам антена, кабелна, тв-бокс и т.н. и следователно не гледам техните канали; телевизия си гледам онлайн, а телевизора го използвам за за монитор на xboxa и да гледам филми, а не тв.; че съм студентка, че мъжът ми е безработен в момента и за това не ми се струва разумно да плащам услуги които не само не желая, ами и нямам достъп до тях.

След няколко дена получих ново писмо от тях че са разгледали жалбата ми, но дори и да ми е счупен телевизора и да е невъзможно да гледам на него пак трябва да си плащам. Не съм за двете хиляди, въпреки че не са ми излишни, но някак си се чувствам изнудвана.

Все едно задължително да ме карат да си купувам месечна карта за градския транспорт, ако нямам кола, просто защото се предполага че всички които нямат коли го ползват. Защо просто не се финансират от реклами като всички останали? Или пък каналите им да се плащат отделно и който желае да си ги гледа, защо ми ги натрапват? Телевизорът в днешно време не е задължително да се ползва като телевизионен приемник, поне аз не го ползвам като такъв.
И такива работи..., надявам се да го променят това. O:)
milk
Тукашен
Тукашен

Следваща

Назад към Общ форум