• Advertisement

Еквивалент на комисията за защита на потребителя в Швеция?

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Еквивалент на комисията за защита на потребителя в Швеция?

Мнениеот nebene » 2 Декември 2014, 15:55:42

Здравейте,

Докато бях в България номера със сплашването с комисията за защита на потребителя почти винаги работеше и некоректните търговци веднага връщаха пари или заменяха стоки. Сега имам подобен проблем в Швеция, та се зачудих има ли и тук подобна комисия с която да ги заплаша и евентуално да си получа обратно парите?
nebene
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Re: Еквивалент на комисията за защита на потребителя в Швеция?

Мнениеот daisymm » 2 Декември 2014, 16:10:24

nebene написа:Здравейте,

Докато бях в България номера със сплашването с комисията за защита на потребителя почти винаги работеше и некоректните търговци веднага връщаха пари или заменяха стоки. Сега имам подобен проблем в Швеция, та се зачудих има ли и тук подобна комисия с която да ги заплаша и евентуално да си получа обратно парите?

Има Sveriges Konsumenter

Странно е, че имаш проблем с подобно нещо. Кажи с няколко думи за какво по-конкретно става въпрос и смяташ ли реално да задействаш комисията?
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот nebene » 2 Декември 2014, 17:11:19

Не е кой знае какво, просто прекратих един договор, който беше с едномесечно предизвстие. Обаче компанията ми пращаше фактурата за три месеца напред, т.е. трябваше да плащам наведнъж и предварително за следващите три месеца и сега се оказа така, че договорът ми е прекратен от 31 декември, а съм платил и за януари. Не че става дума за много пари, но защо да плащам за услуга, която не само, че не ползвам, а дори не ми доставят?

Този номер с изискването да се плаща за три месеца напред при едномесечно предизвестие е явно вратичка в закона.

Потребители благодарили на автора nebene за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

nebene
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот daisymm » 2 Декември 2014, 18:29:38

nebene написа:Не е кой знае какво, просто прекратих един договор, който беше с едномесечно предизвстие. Обаче компанията ми пращаше фактурата за три месеца напред, т.е. трябваше да платищам наведнъж и предварително за следващите три месеца и сега се оказа така, че договорът ми е прекратен от 31 декември, а съм платил и за януари. Не че става дума за много пари, но защо да плащам за услуга, която не само, че не ползвам, а дори не ми доставят?

Този номер с изискването да се плаща за три месеца напред при едномесечно предизвестие е явно вратичка в закона.

Тук съм съгласен с теб - принципът е важен. Не знам с каква фирма точно си имаш работа, но много вероятно е направеното от тях да си е напълно коректно, т.е. да са се възползват максимално от разни възможности, които законът им предоставя. А колкото по-голям е бизнеса им, толкова по-пълноценно ще се възползват от позволеното в закона.

Все пак едно питане до Sveriges Konsumenter няма да навреди, а и не струва нищо. Току-виж ти подскажат нещо интересно ;-)
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Назад към Общ форум