• Advertisement

Българи в Стокхолм?

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Българи в Стокхолм?

Мнениеот momentum » 16 Октомври 2008, 09:21:55

Има ли някакъв клуб на българите в Стокхолм?
Аз познавам само няколко 4овека от България, които съм срещала слу4айно из центъра и бих се радвала да се запозная с други хора. :)
Аватар
momentum
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Re: Българи в Стокхолм?

Мнениеот dromord » 22 Октомври 2008, 00:11:42

momentum написа:Има ли някакъв клуб на българите в Стокхолм?
Аз познавам само няколко 4овека от България, които съм срещала слу4айно из центъра и бих се радвала да се запозная с други хора. :)

Не съм 4увал за такъв клуб или място, където да се събират. Все пак имам 4увството, 4е сме доста тук, но всеки се скaтава :)
Аватар
dromord
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот cveteto85 » 6 Ноември 2008, 02:12:07

dromord написа:
momentum написа:Има ли някакъв клуб на българите в Стокхолм?

Здравей,и аз познавам няколко българи в Стокхолм,но да ти кажа че повечето за съжаление не се радват като видят някъде някои от наще:( но аз с удоволствие бих се радвала да се запозная с колкото се може повече българи които са тук и да си правим някакво събиране...ако има някои заинтересован може да ми пише на мейла tsvetelina1@abv.bg или скъпе- palavnicata85

Следвай тези Правила - предпочитаме кирилцата!

vel...
Аватар
cveteto85
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот seli » 28 Февруари 2009, 23:40:04

Здравейте!
Аз ще бъда в стокхолм от юни. И аз съм на мнение 4е трябва да подържаме връзка и да се събираме,колкото сме по-единни толкова по добре ще се решават роблемите и незгодите на шведска земя :cheers: !
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Снимки: 256
Благодарил: 205 пъти
Благодарено: 246 пъти

Мнениеот SR-71 » 1 Март 2009, 16:02:28

И аз не познавам много българи. То програмата като ми е наблъскана само с учене и работа...
SR-71
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Pulsar » 15 Март 2009, 18:14:45

Мда, не е много приятно да чуваш само чужда реч. Най-близкия език който чух до момента беше македонски - една мацка в метрото толкова звучно псуваше някой по телефона, че нямаше как да не я чуя :)
Аватар
Pulsar
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 3 пъти

Мнениеот dzobelov » 16 Март 2009, 13:31:52

seli написа:Здравейте!
Аз ще бъда в стокхолм от юни. И аз съм на мнение 4е трябва да подържаме връзка и да се събираме,колкото сме по-единни толкова по добре ще се решават роблемите и незгодите на шведска земя :cheers: !

Аз пък смятам ,че тези думи "българи" и "единни" няма как да се сработят заедно в близките години.Не искам да се заяждам или да обидя някого,но за последните 8-9 години живот в Гърция такова "животно" немаше.Въобще като се замисля май в никоя държава не се получава това единнство,поне аз не съм чул.Можеби даже е грешно да се изброяват имена на определени държави...едвали в тях е проблема.Проблема си е само в нас, дори аз лично съм резервиран към такива "дружества" или други подобни там форми на събиране на българи на едно място с цел да си помагаме. #-o Предпочитам да седна и да напиша тук в форума за нещата ,който знам и мога да отговоря .
Извинявам се предварително на тези ,който ще се почувстват засегнати, но това е моето лично мнение.
Айде със здраве :thumbleft:
dzobelov
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Pulsar » 16 Март 2009, 14:06:44

dzobelov жалко е, но си прав. Аз съм само от 2 седмици тук и се запознах с няколко африканци, предимно жени.
Ей вярвайте ми тези хора са невероятно задружни! Събират се всички в дома на някой от тях, хапват, пиийват, танцуват.
И не само това а и са приятелски настроени и към другите. Аз също бях на едно такова събиране и пак ще отида.
А българин тук не съм и подушвал. За съжаление просто ни е такова съзнанието. Но за щастие, има изключения :)
Аватар
Pulsar
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 3 пъти

Мнениеот seli » 17 Март 2009, 23:57:24

dzobelov написа:
seli написа:Здравейте!

Аз пък смятам ,че тези думи "българи" и "единни" няма как да се сработят заедно в близките години.Не искам да се заяждам или да обидя някого,но за последните 8-9 години живот в Гърция такова "животно" немаше.Въобще като се замисля май в никоя държава не се получава това единнство,поне аз не съм чул.Можеби даже е грешно да се изброяват имена на определени държави...едвали в тях е проблема.Проблема си е само в нас, дори аз лично съм резервиран към такива "дружества" или други подобни там форми на събиране на българи на едно място с цел да си помагаме. #-o Предпочитам да седна и да напиша тук в форума за нещата ,който знам и мога да отговоря .
Извинявам се предварително на тези ,който ще се почувстват засегнати, но това е моето лично мнение.
Айде със здраве :thumbleft:

Здравей dzobelov! Аз не съм съгласен с това,виж тук във форума всички които ти дават съвети и от които искаш информация са все българи. Pipi,BROMMA,SR-71,tsetso са все хора отседнали в швеция от дълги години и никoй не им е опирал пистолет в слепоочието за да застанат пред pc-то и да отговарят на въпросите ни,но те го правят и не вярвам това да е от користни подбуди!
Хора,трябва да си вярваме повече,не трябва да сме предубедени един към друг... [-(

Да не напомням сега за хан Кубрат и снопа със стрели и за поуките,който е давал на синовете си...
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Мнениеот dzobelov » 2 Април 2009, 12:15:44

Здравейте !
За тези който се интерисуват,на 18 април в тази църква ще има литургия за велик ден.По принцип там се събираме и всяка последна неделя на месеца в 12 часа.Попа е българин и е интересен и забавен човек :thumbleft: .След литургията се събираме около масата,хапваме пийваме и си говорим за "нещата от живота".В момента не се сещам за велик ден в колко започваше службата,но много скоро ще добавя и това.Това е мястото: Sankt erik kapell
Стига се лесно ,слизате на Fridhemsplan tunnelbana на червената линия и от там е 10 мин.пеша.
dzobelov
Тукашен
Тукашен

Мнениеот seli » 4 Април 2009, 21:31:15

Dzobelov, искам да те поздравя =D> ! За първи път някой дава координатите на място където може да се намерят и да се съберат на едно място българи.
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Мнениеот dzobelov » 5 Април 2009, 01:11:38

В момента не се сещам за велик ден в колко започваше службата,но много скоро ще добавя и това.

В 23:30 ще започне литургията за велик ден. :)
За първи път някой дава координатите на място където може да се намерят и да се съберат на едно място българи.

SELI Това е единственното място тук в Стокхолм ,където ние срещнахме други българи.Надявам се да не е и единственното.
dzobelov
Тукашен
Тукашен

Мнениеот dzobelov » 21 Май 2009, 11:18:54

Здравейте !
Ако някой се интерисува и има желание може да отиде на 24 май в Бг.посолството тук в Стокхолм.Ето повече подробности:цък
Адреса е:Bulgarien ambassaden i Stockholm
dzobelov
Тукашен
Тукашен

Мнениеот newcomer » 11 Юни 2009, 13:11:49

Здравейте,
със семейството ми сме от съвсем скоро в Швеция и се опитвам да се ориентирам с обстановката тук. Прегледах всички мнения по темата "Българи в Стокхолм" и се зарадвах като видях, че има някаква традиция да се събирате заедно. Надявам се в края на юни да има такава сбирка в църквата и да може да се присъединим към вас ;-) Поздрави и до скоро O:)
newcomer
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот seli » 11 Юни 2009, 20:58:27

Здравейте newcomer!
И аз съм се насочил към Стокхолм,на 7-ми юли ще стъпя на шведска земя :) .
Аз също смятам, че трябва да се научиме да се събираме българите в Стокхолм и да го превърнем в традиция- Обединението прави силата! Веднъж да поставя живота си в някакви релси, ще направя всичко по-силите си за да го превърна във факт.
Поздрави и ви желая по-скорошна адптация!
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Следваща

Назад към Общ форум