• Advertisement

RQ: Пътуване до Швеция с цел шопинг?

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

RQ: Пътуване до Швеция с цел шопинг?

Мнениеот nordreamer » 19 Февруари 2009, 11:17:53

Някой да сподели впечатления ако е практикувал, в кои градове или паланки е добре да се ходи, къде може да се съчетае практичното и с малко романтично и изобшто случки и истории сякакви които да са от всеобшта полза?
Благодарско.
Аватар
nordreamer
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Re: RQ: Пътуване до Швеция с цел шопинг?

Мнениеот nordreamer » 20 Февруари 2009, 14:08:50

То пък днеска като по поръчка излезе голяма статия в Афтенпостен точно за тея "Харитрип" :mrgreen: =D>
Аватар
nordreamer
Тукашен
Тукашен

Мнениеот lazar_lulchev » 14 Март 2009, 02:11:22

nordreamer написа:То пък днеска като по поръчка излезе голяма статия в Афтенпостен точно за тея "Харитрип" :mrgreen: =D>

Еми разкажи и на нас де! Ние ''Aftensposten'' не го четем. :mrgreen:
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 9 пъти

Мнениеот nordreamer » 14 Март 2009, 11:40:11

lazar_lulchev написа:
nordreamer написа:То пък днеска като по поръчка излезе голяма статия в Афтенпостен точно за тея "Харитрип" :mrgreen: =D>

Е не знаех че има интерес, сам си питам, сам си отговарям.Общо взето рекламират новия търговски център на мистър Olav Thon в Шарлотенберг, това е у шведско, та можеш да спестиш от млечни продути,меса,дрехи и алкохол средно до 35 %.
Аз си направих разходка до Стрьомстад, малко китно курортче точно под границата с Норвегия, е верно спастрих доста пара, ама като сложиш бензина, паркирането,яденето и излишните разходи, пак не е ясно де е киро на кирия, но поне се разхождаш и разнообразяваш
si at du elsker meg eller ikke si noe
Аватар
nordreamer
Тукашен
Тукашен

Мнениеот lazar_lulchev » 14 Март 2009, 11:47:03

nordreamer написа:
lazar_lulchev написа:

Е не знаех че има интерес, сам си питам, сам си отговарям.Общо взето рекламират новия търговски център на мистър Olav Thon в Шарлотенберг, това е у шведско, та можеш да спестиш от млечни продути,меса,дрехи и алкохол средно до 35 %.
Аз си направих разходка до Стрьомстад, малко китно курортче точно под границата с Норвегия, е верно спастрих доста пара, ама като сложиш бензина, паркирането,яденето и излишните разходи, пак не е ясно де е киро на кирия, но поне се разхождаш и разнообразяваш

Не съм се засилил към шведско на шопинг ;) , но исках ей така информативно :) . Иначе ние ''датчаните'' тичаме към немско, защото там е малко по ефтинко. Но като се замисля трябва да напазаруваш поне за 150-200 евро та да имаш сметка за бензина. То това е малко относително нали , защото все пак по различни места в Дания живеем :)
Иначе и се глася на Швеция да я видя и малко да се разтъпча там,но кога ще я огрея идея си нямам :mrgreen:
Нека ЗАЕДНО помогнем на хората да разберат, че ни има и сме ЗАЕДНО
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Мнениеот nordreamer » 14 Март 2009, 12:20:27

Е поне Малмьо и Гьотеборг са ти близо, искат ли такси за тоя мост-тунел? А у Германско няма кво да си говорим особено за храна е супер евтино, ама далечко оттук.Ти къде беше в Орхус ли?
Четох нещо че ви взимат русалката от скалата, гърмят ли вестниците много :mrgreen:
Аватар
nordreamer
Тукашен
Тукашен

Мнениеот lazar_lulchev » 14 Март 2009, 12:40:26

nordreamer написа:Е поне Малмьо и Гьотеборг са ти близо, искат ли такси за тоя мост-тунел? А у Германско няма кво да си говорим особено за храна е супер евтино, ама далечко оттук.Ти къде беше в Орхус ли?
Четох нещо че ви взимат русалката от скалата, гърмят ли вестниците много :mrgreen:

Е тя не е ли в Копенхаген? Аз нищо не съм разбрал, но ще попитам на момента ;) Милмьо не е далече ама до там колко такси трябва да платя не ми се мисли :) 275 крони мисля беше таксата на Фун като минаваш , а после какви са таксите за мостове към Милмьо - нямам идея :) Ама нещо далаверата с пазаруването ми се вижда малко повече от "куца" ;-)
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Мнениеот nordreamer » 14 Март 2009, 12:46:49

lazar_lulchev написа:
nordreamer написа:Е поне Малмьо и Гьотеборг са ти близо, искат ли такси за тоя мост-тунел? А у Германско няма кво да си говорим особено за храна е супер евтино, ама далечко оттук.Ти къде беше в Орхус ли?

Е тя не е ли в Копенхаген? Аз нищо не съм разбрал, но ще попитам на момента ;) Милмьо не е далече ама до там колко такси трябва да платя не ми се мисли :) 275 крони мисля беше таксата на Фун като минаваш , а после какви са таксите за мостове към Милмьо - нямам идея :) Ама нещо далаверата с пазаруването ми се вижда малко повече от "куца" ;-)

Да де тая в Кобенхавн то друга не знам да има, на мен малко ми скача мисълта, па и ти не каза къде си.
За тебе определено няма далавера, то и без това в Дания са си цените почти като в Швеция,да не говорим за бирата дето е без пари :mrgreen: за тебе само разходката до там
Аватар
nordreamer
Тукашен
Тукашен

Мнениеот lazar_lulchev » 14 Март 2009, 21:55:55

nordreamer написа:
lazar_lulchev написа:

Да де тая в Кобенхавн то друга не знам да има, на мен малко ми скача мисълта, па и ти не каза къде си.
За тебе определено няма далавера, то и без това в Дания са си цените почти като в Швеция,да не говорим за бирата дето е без пари :mrgreen: за тебе само разходката до там

Май,май така се очертават нещата .... цял живот турист го изкарах :mrgreen: . Един въпрос подписа ти на какъв език е ? Норвежки ли ? Защото , ако е на датски 2 правописни грешки ти намерих :) Шегувам се просто ми стана интересно ?
Някой някъде беше споменал, че датчаните и шведите не се разбира ли .... НЕ съм съгласен с това ;) А мисля, че норвежците и датчаните още по лесно се разбират. Те са точно като македонците и българите - говорят почти един и същи език и постоянно се базикат, че единия от двата народа не го говори като хората ;)
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Мнениеот nordreamer » 15 Март 2009, 20:23:40

Да, на норвежки е, но кажи как би звучал на датски.Норвежците разбират и датчани и шведи понеже са били подвластни и на двете кралства, но те трудно разбират норвежки.Аз зяпам един датски филм сега Livvaktene ама без титрите съм безпомощен
Аватар
nordreamer
Тукашен
Тукашен

Мнениеот lazar_lulchev » 15 Март 2009, 21:51:53

nordreamer написа:Да, на норвежки е, но кажи как би звучал на датски.Норвежците разбират и датчани и шведи понеже са били подвластни и на двете кралства, но те трудно разбират норвежки.Аз зяпам един датски филм сега Livvaktene ама без титрите съм безпомощен

siger at du elsker mig eller slut - разликата и сам можеш да видиш. ;) Ами да ти кажа до колкото аз знам, датчаните разбират норвежците. Със шведите имат малко повече проблеми , но нали знаеш нормално е ! В Швеция всичко се произнася , а в Дания пишем нещо и си го казваме на нас както ни харесва. ;) Недей да си мислиш, че аз говоря датски. Чета и пиша , но когато става дума за говорене и слушане съм още много далеч от истината.
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Мнениеот nordreamer » 20 Март 2009, 15:17:43

А пътуване до Дания с цел покупка (на алкохол) заслужава ли си? Можеш ли на прима виста да цитираш някакви цифри за бира,водка,вино например.Твърдия алкохол и при вас ли като тук се продава в държавни магазини?
Аватар
nordreamer
Тукашен
Тукашен

Мнениеот lazar_lulchev » 20 Март 2009, 18:52:57

nordreamer написа:А пътуване до Дания с цел покупка (на алкохол) заслужава ли си? Можеш ли на прима виста да цитираш някакви цифри за бира,водка,вино например.Твърдия алкохол и при вас ли като тук се продава в държавни магазини?

Мога да, но да не ми се сърдиш, защото няма да се прецизни. Уйски от рода на Джони Уолккър е около 150 кр. Толкова е и Зеления Смирнофф. Джак Даниелс - 200 крони. Вино има за по 60 крони в кутийка по 3 литра - чилийско. Много зависи от вината, но да си призная не съм много запознат с тях. Бирата и тя варира. Аз взимам кенчета - 6 за 50 крони и ли 10 за за 70. Иначе в бутилка има 80 крони за една каса бира . Но да знаеш , че като взимаш шишета или кенчета, после ги таксуват и като ги върнеш ти връщат парите.
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Мнениеот nordreamer » 21 Март 2009, 12:58:38

lazar_lulchev написа:
nordreamer написа:А пътуване до Дания с цел покупка (на алкохол) заслужава ли си? Можеш ли на прима виста да цитираш някакви цифри за бира,водка,вино например.Твърдия алкохол и при вас ли като тук се продава в държавни магазини?

Мога да, но да не ми се сърдиш, защото няма да се прецизни. Уйски от рода на Джони Уолккър е около 150 кр. Толкова е и Зеления Смирнофф. Джак Даниелс - 200 крони. Вино има за по 60 крони в кутийка по 3 литра - чилийско. Много зависи от вината, но да си призная не съм много запознат с тях. Бирата и тя варира. Аз взимам кенчета - 6 за 50 крони и ли 10 за за 70. Иначе в бутилка има 80 крони за една каса бира . Но да знаеш , че като взимаш шишета или кенчета, после ги таксуват и като ги върнеш ти връщат парите.

Хм интересно, тука виното в картон от 3 литра почва от 280 НОК х 0.8 = 230 ДКК ](*,)
Това с кенчетата и пластмасите беше първото което забелязах в магазина, понеже нещо беше заседнало вътре и пищеще яко.
Обаче примерно пластмасова от полвинка кола от бг не върви, не знам защо. За бирата 6-ца е 80 НОК = 54 ДКК, не си заслужава много.
Значи за виното е далавера яка. да пътуваш до датско.Жалко че лимита е толкова малък - 3 литра на човек. #-o
Аватар
nordreamer
Тукашен
Тукашен

Мнениеот NinoTino » 27 Март 2009, 03:19:40

nordreamer написа:Обаче примерно пластмасова от полвинка кола от бг не върви, не знам защо.

Не можеш, защото етикетът е с различен баркод, който четецът не припознава. :mrgreen:

Като стана дума за "харитрип"-овете (които масово се практикуват от норвежците, но рядко някой си признава) - в Шарлотенберг има един прекрасен магазин, в който може да се намери от пиле мляко за балканската трапеза. BALKAN BODEN се нарича, държи го хърватин ако не се лъжа.
Аватар
NinoTino
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Следваща

Назад към Общ форум