• Advertisement

Брак между датчанин и българка?

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Брак между датчанин и българка?

Мнениеот DesertOfDreams » 29 Август 2005, 11:47:00

И преди да ме разберете погрешно, ще подчертая, че ме интересуват културните различия между нашите две нации, доколкото ги има и влиянието им при един евентуален брак. Споделете, моля ви...

Със законовата уредба съм запозната.

И няколко подвъпроса към тези, които живеят или са живели по-дълго време в Дания:

Как намирате хората там?
Лесно ли ви бе да се приспособите?
Какво е отношението на датчаните към българите?
Колко време ви отне да научите датски и трудно ли ви беше?
Само куклата имаше човешко лице.
Само куклата.
Аватар
DesertOfDreams
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот rumiM » 29 Август 2005, 13:37:14

Дания, трудна работа, имам инфо за холандец и българка. 7години и българката завърши право в Холандия,знаеше английски и руски, сега работи, всичко им е о.к., ама от работа не им остава време да си имат деца, та така. Имаше курсове за датски за 4 месеца 4000еуро и ако си намериш работодател през това време, той плаща и курса,но трябва да си работли 4 г. в ДЕ и ако неможеш да направиш 60 месеца,за да останеш и т.н. тоя номер е заради пенсията,която ти се полага след това-изхода е Дания,но там са едни острови, дъжд и м* си*,а в Холандия даже нямало НЕБЕ, така че си траем за сега в ДЕ!Успех с Дания!
Аватар
rumiM
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот DesertOfDreams » 29 Август 2005, 14:32:45

"там са едни острови, дъжд и м* си*,а в Холандия даже нямало НЕБЕ, така че си траем за сега в ДЕ!Успех с Дания!"

Е, не е съвсем така - климатът им е доста по-хубав в някои отношения - не става нито прекалено студено, нито прекалено горещо. А за работа - засега не се интересувам, въпросът ми беше за културните различия...

Мерси! :P
Само куклата имаше човешко лице.
Само куклата.
Аватар
DesertOfDreams
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот AnGeLy » 12 Август 2006, 14:53:15

Ууууууууу затова ще се омъжа за холандец, те са по-сърде4ни :D
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 8 пъти

Мнениеот dunno » 12 Август 2006, 15:39:45

someone написа:Какво мислят за българия? Смятат че по долнопробна държава нема, не искат и да чуят, не искат и да имат нищо общо с такава държава. Не смятат българия за една от европеиските държави. Един датчанин например каза "Аз да отида в България? - НИКОГА".

Е, Некой-си, има и изключения. Гледай на каква страничка попаднах преди време, правена от датчанин за България: http://www.chepelare.dk/

AnGeLy написа:Ууууууууу затова ще се омъжа за холандец, те са по-сърде4ни
Ангелинке, споко го давай с жененето, не налитай така на посоки :D
Аватар
dunno
Тукашен
Тукашен

Мнениеот someone » 12 Август 2006, 15:48:30

http://www.dr.dk/netradio/ това са датски радиа по Интернет.
Последна промяна someone на 4 Септември 2006, 12:01:03, променена общо 1 път
Аватар
someone
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот skat » 14 Август 2006, 12:18:18

как сте...заЩо не брак между булкагрка и датЧанин?аз съм омъжена тук и ми е много добре вв ...даниа хората са много вежливи и коректни...не лъжат ,а какво по-хубаво за един брак. верно е студено,но жъпрос на жреме да свикнем..а като ти омръзне пове4ко и на бг,за топло и обратно в хармониата и реда.аз незнам какво пове4е -да живее6 спокойно и без тревоги. .как 6е изкара6 деня няма ни6о стра6но в това да се намокри66 или да ти е студено-за6отото не е.нажсякаде има парно..което може6 да си пожволи6 разбира се..Верно е 4е е трудно,както във всяка 4ужда страна..,но е риск,които поема6 или не.Колкото до брак има много нови правила и закони,които ограни4ават тези бракове,заради многото ирак4ани иранци и турци,които са се преселили в цяла европа...в дания тия мерки са много строги-зада спрат наплива.Дания е спокойно място за живот и съждаване на
Аватар
skat
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Mr.Bombastic » 14 Август 2006, 13:43:57

Има ли много смесени бракове с българи? Интересно дали датчаните имат интерес към други националности.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 460 пъти
Благодарено: 303 пъти

Мнениеот someone » 14 Август 2006, 14:50:02

Последна промяна someone на 4 Септември 2006, 12:01:57, променена общо 1 път
Аватар
someone
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот skat » 14 Август 2006, 19:21:04

твърде жалко,но верно-няма много смесени бракове с българи... да не кажа въоб6е...... но винаги се радвам като 4уя ,4е някои иска да доиде и живее тук има бг об6ност,но не е като ж спаин например или германия.. но определено дат4аните се интерасуват от други култури и особено бг,засхтото запо4ва да бъде една от страните ,които е посе6авана от много скандинавци,а те обикновено искат да знаят каде отиват.Някои се вру6ат разо4еровани ,4е са ги обрали или мнгого мръсно,но други са много добронамерени..и с радост биха се жърнали...Незнам данои в бг се оправят не6атата ,та да не ни се смеят колко е красиво ,а не можем да стопанисваме добрее ,каквото ни е готово.:9
Аватар
skat
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот kukla » 17 Август 2006, 11:22:25

А каква е хавата с работата?
Лесно ли се намира работа?
Примерно в журналистическия, издателския, културния бранш?
Или в маркетинга, например?

Що се отнася до БГ и ДК, имам приятели датчани,
които преди доста години бяха в БГ с мен,
водих ги в Мелник, съсипаха се да снимат магаретата,
страх ги беше да се качат на лифта на Витоша,
некролозите също ги впечатляваха.

Моя милост си беше срязала пръстите след една пиянска вечер,
след което се нижеха българските ми приятелки у нас да готвят
и да мият чиниите вместо мен, което ококори датчаните - при тях
не било прието, имало си социални служби.
Аватар
kukla
Роден писач
Роден писач

Мнениеот skat » 18 Август 2006, 20:30:14

8O хмм.....кво да ти кажа?трудно е с работата тука,системата е такава ,4е вси4ко е една верига..ходи6 на у4или6е после си избира6 гимназия или техн.у4или6е-от там те пра6ат на стай ,или обу4ение което е 2-3год разбира се със заплата,след което става6 професионалист.има разбира се университети,които са пак така след вси4ко това гимназия или техн у4или6е и стай...мойе6 да у4и6 ж унижерситет ,които е разбира се без пари...и от там става6 йурналист или там каквато е специалността,и тази практика ,която има6 от университета,тие работата и от самата компания зависи дали 6ете назна4и ве4е като работник ане като ,,у4еник,,.така 4е не е лесно.Но в компутарната сфера се турсят непрекуснатао,а и там не ти трябва да знае6 това което е определено за страната ,а за самия компутар..особено в Копнхаген специяалисти с англииски и компутри са добре до6ли.Поне аз така знам ..но винаги има изклу4ения.НЕ ПРЕ4И ДА СЕ ПРОБВА 4ОЖЕК...ИМА много компании които се интерасуват от нови таланти....Ами това от мен.,
Аватар
skat
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Pizho » 26 Септември 2007, 11:47:46

Да отворим темата под друг ъгъл :wink:
Pizho
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 3 пъти

въпрос към DesertOfDreams

Мнениеот didci » 28 Януари 2008, 08:57:16

Здравей DesertOfDreams,

имате ли възможност да ми кажете какви са законните правила за брак между датчаниин и българка?

Или къде мога да прочета.

Предварително благодаря много. :)
Изключително ми е важно :)

Поздрави
Аватар
didci
Нов потребител
Нов потребител

do aurio

Мнениеот didci » 28 Януари 2008, 11:53:59

Здравей aurio,

Напълно разбирам какво имаш предвид, и се чуствах така много време, и все още мисля това, но ....понякога хората наистна се влюбват.
Не всички се женят, за да измъкнат от тук.

;)

Иначе напълно си прав, и аз искам да запазя гените, и това най-много ми тежи...
обаче, колкото и да не ми е достатъчно това...съм си общала, че ще науча децата си на всичко българско, което аз знам.
Обожавам България, но...любовта е любов и по силна от всичко...
вкрайна сметка...това също е еволюция, и развитие, може би просто българското не е достатъчно силно, за да продължи да съществува за напред. Толкова народи са се изгубили...
И какво има хора като теб и мен, които обичат България, но повече са тези, които я съсипват с лъжи, кражби, не достойност, и какви ли още не неща....
Винаги съм била честна и коректна във всяко отношение, на работа и с приятели, роднини...обаче накрая почти всички ти отвръщат с некоректност, лъжи, обиди и какво ли не още...
А там е толкова различно, моя опит е от северна европа...така че никого не виня.
Аз дадох всичко от себе си за БЪлгария, и направо ми го...навр.... Извинете ме за грубия език.

Поздрави
Аватар
didci
Нов потребител
Нов потребител

Следваща

Назад към Общ форум