• Advertisement

Другото лице на зоопарка в Копенхаген или грижа за животните по датски

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Другото лице на зоопарка в Копенхаген или грижа за животните по датски

Мнениеот daisymm » 26 Март 2014, 13:18:35

След втората новина за планирано умъртвяване на животни в зоопарка в Копенхаген (Зоопаркът в Копенхаген приспа четири здрави лъва) искам да предизвикам дискусия.

Само преди няколко месеца по същия хладнокръвен начин (пак добре "обоснован" от ръководството на зоопарка) беше убит жираф (Жестокото публично убийство на жираф в Копенхаген възмути света). :(

И така, седя и се чудя какво "гнило има в Дания"? Дали е просто недостиг на серотонин, поради географското разположение на страната? Или някаква форма на евгеника? И ... какво следва? :-k
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Re: Другото лице на зоопарка в Копенхаген

Мнениеот onufriy » 26 Март 2014, 17:27:13

Ми те датчаните и псетата на хората трепят, нема шън-мън.

Извадка за възможни поводи:
Die Einfuhr von 13 Rassen ist verboten (s. Infokasten nächste Seite). Das gilt für alle Hunde, die nach dem 17. März 2010 angeschafft wurden, und auch für deren Mischlinge. Es reicht sogar, wenn sie nur so aussehen.

Sollte ein Polizist der Meinung sein, ein Hund gehöre auf Grund seines Aussehens zu einer der verbotenen Rassen oder ist ein Mischling mit verbotenen Anteilen, kann er den Hund ohne weitere juristische Prüfung einschläfern lassen. Die Beweispflicht liegt beim Hundehalter, etwa durch ein Stammbuch.

Jeder Hund, egal welcher Rasse, der einen Menschen oder einen anderen Hund (!) gebissen hat, kann beschlagnahmt und ohne juristische Prüfung eingeschläfert werden.

Von April bis September gilt absolute Leinenpflicht. Auch am Strand! Ein Verstoß kostet 2000 Kronen (270 Euro)

Nach einem 140 Jahre alten Wegegesetz ist es Grundstückseigentümern erlaubt, streunende Hunde auf ihrem Grundstück zu erschießen.

Демек, отиваш си в отпуска в Дания с кучето. По некое време цъфват полицаи и го отвеждат, щото приличало на мелез на некоя от забранените раси. След некой друг ден се обаждат и питат дали си искаш трупа...
Последна промяна onufriy на 26 Март 2014, 17:39:34, променена общо 1 път
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 169 пъти
Благодарено: 284 пъти

Re: Другото лице на зоопарка в Копенхаген

Мнениеот onufriy » 26 Март 2014, 17:30:26

A, да, да не забравяме лова на китове и делфини на Фарьорите.
Те тука и на български.
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 169 пъти
Благодарено: 284 пъти

Re: Другото лице на зоопарка в Копенхаген или грижа за животните по датски

Мнениеот vessy72 » 27 Март 2014, 00:31:46

****** написа:Другото лице на зоопарка в Копенхаген или грижа за животните по датски

Благодаря за темата, ******! И на мен ми се щеше да повдигна този въпрос след като прочетох новината днес. Недоумявам какво може да накара служителите на зоопарка да умъртвяват здрави животни (включително и публично, включително и пред деца!), вместо да ги предоставят (срещу пари все пак!) на други зоопаркове, например?!
Съвсем отделно (но определено не на последно място) стои чисто човешкото отношение към други живи същества, още повече към такива, държани в плен... :( Наистина не разбирам... Дано някой има разумно обяснение - тези на зоопарка според мен просто не са разумни...
Последна промяна vessy72 на 27 Март 2014, 08:27:08, променена общо 1 път
• “On ne voit bien qu'avec le cœur. L'essentiel est invisible pour les yeux.” Antoine de Saint-Exupéry
Не хранете форумните тролове
Истината за Антималигноцит
Аватар
vessy72
Роден писач
Роден писач

Снимки: 61
Статии: 2
Благодарил: 467 пъти
Благодарено: 329 пъти

Мнениеот boyko123 » 27 Март 2014, 00:57:26

Или грижа за животните по мениджърски... Директорът на Европейската Асоциация на Зоопарковете и Аквариумите (EAZA) смята че годишно 3000-5000 здрави животни се евтаназират в 340-те зоопарка на асоциацията, от които едри бозайници са "по-малко от няколко стотин":

http://www.bbc.com/news/magazine-26356099 (на английски)

Опитвам се да разбера и аргументите на асоциацията - ресурсите на зоопарковете не са неограничени, наистина - но нещо ми убягва и смисъла, и морала на цялото упражнение - размножаваме "качествени" животни, за да можем да ги "премахваме" после?!
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот makeno » 19 Март 2015, 09:09:20

Има нещо тотално сбъркано и извратено в този зоопарк или в датчаните като цяло. Със сигурност си имат някакви мотиви, но и аз не мога да разбера от чисто морална точка, как може да убиваш здрави животни. И то лъвове и жирафи, не какви да е животни. Със сигурност други зоопаркове щяха да ги приемат, ако им ги бяха предложили безплатно. А не знам къде са и дружествата за защита на животните. В България веднага се появяват и започват да мрънкат всякакви международни организации при убийството на бездомни кучета, а в случая със зоопарка поне аз не забелязвам някакви реакции от тяхна страна.
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Назад към Общ форум